ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
З усіх областей України
29.09.2012 / Газета: Одесские известия / № 106(4380) / Тираж: 18937

На базі Березівського вищого професійного училища Одеського державного політехнічного університету пройшов Всеукраїнський семінар–нарада на тему «Стан, проблеми та шляхи удосконалення системи фізичного виховання в професійно–технічних навчальних закладах України».

Проведення такого масштабного заходу було покладено на ВПУ ОНПУ невипадково, адже заклад, який очолює директор Валентина Шевченко, може бути добрим прикладом у проведенні навчально–виховної роботи та зміцненні матеріально–технічної бази. Сьогодні про нього знають не лише в Україні, а й, завдяки налагодженій міжнародній співпраці, в деяких державах Європи.

Протягом трьох днів учасники форуму з усіх областей України ділилися своїм досвідом. Участь у нараді взяли головний спеціаліст Департаменту професійно–технічної освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України Олена Хоменко та начальник Одеського обласного управління комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України Анатолій Плєвако та провідний спеціаліст відділу фізичного виховання Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України Світлана Атрощенко.

Щиро кажучи, думалося, що основна частина семінар–наради не стане цікавою, і, можливо, буде дещо формальною, проте в реальності виявилося все навпаки – велася жвава дискусія. Представники областей обговорювали проект нової програми з фізичної культури в системі проф–техосвіти. Присутні з цікавістю сприймали виступи колег, члени всеукраїнської методради представили свої методичні розробки по кожному з розділів програми. Зокрема в галузі туризму, легкої атлетики, футболу тощо.

Учасники обговорювали проблеми, висловлювали власне бачення їх вирішення. Олена Хоменко презентувала «Профтехосвіту в цифрах». Минулого року в 991 закладі 49 тисяч педагогічних працівників навчали 407,5 тисячі осіб.

– Профтехосвіта вимагає нових державних стандартів, і міністерство провадить їх розробки. За останній рік було розроблено 39 державних стандартів, – підкреслила Олена Вікторівна. Вона закликала освітян працювати разом та наголосила на тому, що потрібно «йти в ногу з часом» та запроваджувати веб–сайти для обміну досвідом, спілкування та презентації напрацьованих матеріалів.

Результати досліджень показали, що рівень фізичного розвитку та підготовки молоді має чітку тенденцію до погіршення. Тому слід враховувати можливості учнів та зацікавлювати їх спортом. Значну перевагу у вдосконаленні фізичних можливостей учасники віддали експериментальним спортмайданчикам, де учні можуть поглиблено займатися різними видами спорту. Лев Духовний, викладач фізвиховання Одеського морського училища, розповів про значні результати, яких йому вдалося досягти завдяки цій методиці.

Дискусію у залі викликало питання про нормативне оцінювання. Світлана Єфремова з Тернополя переконана, що під час оцінювання слід враховувати всі індивідуальні особливості учнів. Проте були й такі фахівці, які з цим не погодилися, адже є чітка позиція щодо встановлених норм та оцінювання.

Світлана Атрощенко запропонувала провести у своїх регіонах експерименти із застосуванням запропонованих методик і розробок, а зауваження та пропозиції попросила надсилати в електронному вигляді.

На завершення семінару Ана–толій Плєвако вручив директору ВПУ ОНПУ Валентині Шевченко Почесну грамоту Міністерства науки і освіти, молоді і спорту, комітету з фізвиховання та спорту за великий особистий внесок у розвиток фізвиховання серед учнівської молоді та високий професіоналізм.

– Чесно кажучи, я не очікував, що у районному центрі побачу такий рівень. Тут є чому повчитися у плані налагодження міжнародних відносин, самодіяльності, розвитку матеріально–технічної бази. Це, звісно, заслуга керівництва та колективу закладу. Важко було доїхати, але тут нас дуже гостинно зустріли, – зазначив учасник семінар–наради Олександр Кобець, викладач фізвиховання Херсонського професійного Морського ліцею, який презентував свою методрозробку з футболу.

Особливу атмосферу закладу оцінила головний спеціаліст Департаменту професійно–технічної освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України Олена Хоменко:

– Тут працюють люди, які люблять свою справу, вони до всього підходять щиро і з душею. В цьому закладі намагаються виховати гармонійну особистість. Зокрема, це знайшло своє відображення під час показу «Театру мод», демонстрації досягнень спортсменів, в естетичному оформленні училища.

Автор: Наталія САМОЙЛЕНКО, власкор «Одеських вістей», Березівський район


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.008
Перейти на повну версію сайту