![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
Завдання – провести вибори без порушень
Голова Одеської обласної державної адміністрації Едуард Матвійчук зустрівся з делегацією спостерігачів ОБСЄ на парламентських виборах в Україні цього року, до складу якої входили міжнародний спостерігач Джозеф Уорралл; співробітник сфери реалізації проектів Фондами «Нові медіа» та «Демократичне суспільство – Схід» Павел Кост; спеціаліст з правових питань, пов’язаних з виборами, Чарльз Шубрідж та представник Центру Картера з розвитку демократії та місії КАНАДЕМ Жаклін Кімбалл.
Сторони обговорили питання співпраці та взаємодії між владою і спостерігачами від міжнародних організацій під час проведення виборів.
Едуард Матвійчук наголосив, що функція обласної влади – забезпечити безперешкодне волевиявлення громадян та не допустити жодних порушень виборчого права громадян України.
Керівник області додав, що до нього з проханням сприяти забезпеченню демократичного виборчого процесу в регіоні звертаються представники різних політичних сил і жодне з цих звернень не залишається без уваги.
Проте губернатор зазначив, що не виключає можливість спроб дестабілізації політичної ситуації напередодні виборів.
Е. Матвійчук додав, що в разі виявлення в області фактів порушень виборчого законодавства з боку представників будь–якої політичної структури він буде жорстко реагувати на такі ситуації.
Як повідомили представники ОБСЄ, вони будуть перебувати на Одещині до закінчення виборів.
На обідній стіл наших співгромадян
Учора відбулося чергове засідання Регіонального комітету економічних реформ, яке провела перший заступник голови облдержадміністрації Наталя Чегодар.
Цього разу члени комітету і запрошені фахівці обговорили проект програми розвитку овочівництва та баштанництва в Одеській області, а також стан і перспективи розвитку торгівлі.
Зокрема йшлося про збільшення обсягів виробництва овочевої та баштанної продукції до 600 – 700 і 84 – 100 тисяч тонн на рік відповідно, з використанням передових технологій та інших ринкових механізмів. Докладніше про це читайте в одному з найближчих номерів «ОВ».
Старість має бути гідною
Першого жовтня відзначатиметься Міжнародний день літніх людей. Україна належить до країн світу з невтішною статистикою – кількість людей категорії «60 років і старших» нині складає близько 10 мільйонів – понад 20 відсотків усього її населення.
Бути поруч з такими людьми, знати їхні конкретні потреби і всіляко допомагати їм – у цьому вбачають своє завдання працівники Товариства Червоного Хреста України.
З метою дієвої допомоги літнім людям Товариство започаткувало і здійснює різноманітні програми. Найважливіша з них – програма медико–соціальної допомоги, яка втілюється патронажною службою, вона налічує у своїх лавах 3200 сестер милосердя. Щороку вони обслуговують вдома близько 350 тисяч самотніх громадян похилого віку. Обласні, районні та міськ–районні організації Товариства створили понад 600 банків речей, якими протягом року користуються близько 900 тис. чоловік.
На підтримку громадян похилого віку спрямована також і акція «Милосердя». В її межах надається різноманітна допомога самотнім малозабезпеченим людям, ветеранам війни і праці, інвалідам.
У полі зору іноземних спостерігачів
Цими днями секретар Одеської міськради Олег Бриндак провів протокольну зустріч з членом групи міжнародних спостерігачів на майбутніх виборах в Україні Кристофером Смітом.
Як відзначив Олег Бриндак, наша країна перебуває у призмі інтересів європейських та міжнародних спостерігачів, включаючи і спостерігачів із США. Щоб скласти об'єктивну картину того, що відбувається, і побачити все своїми очима, представники американського Посольства виїхали на місця. У межах візиту Кристофера Сміта були детально обговорені різні аспекти підготовки та проведення виборів. Пан Сміт дуже цікавився тим, що відбувається в Одесі, особливо у контексті деяких скарг, що пролунали від опозиції.
Сторони домовилися про тісну співпрацю. Пан Сміт має намір ще раз відвідати Одесу.
Стартувала «Зелена акція»
У Приморському районі Одеси стартувала «Зелена акція». На заклик допомогти в озелененні дошкільних та шкільних закладів відгукнулися компанії з ландшафтної архітектури та кімнатного рослинництва.
До навчальних закладів завезено кімнатні рослини і саджанці для оформлення зеленої зони.
– Здорово, що нашу безстрокову акцію вирішили підтримати досвідчені у справі озеленення підприємства. Це приносить естетичну користь, привчає до праці і виховує дбайливе ставлення до природи в юного покоління. Я впевнений, що школярі, які беруть участь у садінні рослин, не зламають жодної живої гілки, – відзначив голова райадміністрації Іван Пастушок.
Серед компаній, що надають послуги з озеленення та постачання рослин, підприємство «Ваш сад» під керівництвом Ігоря Голубєва.
– Ми із задоволенням підтримали ініціативу Приморської райадміністрації. Адже наша мета – не тільки комерція, але й можливість передати одеським дітям разом з нашими рослинами свою любов і ніжне почуття до рідного міста, – підкреслив Ігор Голубєв.
– Екологічний напрям у роботі нашого Приморського ліцею перебуває на належному рівні. Але одержавши в подарунок 15 дерев і квіткові багаторічники, ми маємо можливість перетворити шкільну територію, – відзначила Алла Переступняк, директорка цього навчального закладу.
Поповнення у полку довгожителів
Свій столітній ювілей відзначив учасник бойових дій і ветеран праці Костянтин Павлович Івашковський. Він живе у Суворовському районі.
Тут, до речі, зростає кількість довгожителів. Тільки у цьому місяці четверо з них відзначили свій сотий день народження.
Зі столітнім ювілеєм Костянтина Павловича Івашковського привітали директорка департаменту праці і соціального захисту населення Одеської міськради Олена Китайська, керуюча справами Суворовської райадміністрації Оксана Чернова і директорка районного територіального центру соціального обслуговування Галина Чабан.
Олена Китайська вручила ювілярові Грамоту Президента України, а також передала привітання від керівництва міста. До свого століття ювіляр одержав від мерії допомогу у розмірі 3 тисяч гривень. Крім того, за словами Олени Китайської, Костянтин Павлович Івашковський щомісяця одержуватиме додатково до пенсії стипендію міського голови у розмірі 600 гривень.
– Матеріальна підтримка осіб похилого віку – один з напрямів соціальної політики Одеської міської ради. У місті діють кілька програм, спрямованих на забезпечення гідної старості городян. У даний час в Одесі живуть 30 чоловік віком 100 і більше років, але ми сподіваємося, що до кінця року їх число зросте ще на 10 чоловік. У бюджеті передбачено кошти на одноразові виплати і стипендії всім довгожителям, – відзначила Олена Китайська.
Ренійський район
Ветслужба б'є тривогу
У Лиманському, Долинському та Котловині не все поголів'я сільськогосподарських тварин прищеплено від сибірської виразки.
Цю проблему порушив на засіданні колегії при голові райдерж–адміністрації головний ветлікар району Олександр Чебану. За словами керівника ветслужби, проблема не вирішується з минулого року – незважаючи на розроблений план заходів. Фахівця хвилює також те, що із семи сіл району тільки два мають могильники, як сказав О. Чебану, «трупи тварин протягом багатьох років викидаються де заманеться». Ветлікар заявив про свій намір звертатися до прокуратури та Служби безпеки України.
Фрунзівський район
За активної участі депутатів та громади
Чимало добрих справ зроблено у межах програми «Народний бюджет» на території Карабанівської сільради.
Так, за словами сільського голови Євгенії Угрін, з різних джерел фінансування, за активної участі депутатів районної та сільської рад Р. Барана і Л. Вальчуковської, представників громади Є. Іванченка, В. Кучеренка, В. Москалюка, Ю. Головчинського та інших небайдужих земляків у Карабановому відремонтовано водогін, дах, стелю і двері Будинку культури, прогрейдеровано дороги (до речі, окрім Карабанового, ще й у Новомиколаївці та Новошибці), упорядковано пам’ятники загиблим воїнам, монтується вуличне освітлення, облаштовано фельдшерсько–акушерський пункт.
Болградський район
Вечір у світі духовності
У селі Червоноармійському відбувся творчий вечір художниці Наталі Фучеджи-Маміної.
Наталя Олександрівна, випускниця Дніпропетровського художнього училища, вела ізостудію в Будинку піонерів і навчила багатьох дітей відображувати на полотні довколишній світ. Будучи майстром графіки, вона оформляла книжки, що виходили у видавництві «Промінь».
Сьогодні, як глибоко віруюча лю–дина, Н. Фучеджи–Маміна пи–ше ікони. У її творах відображуються любов до фольклору, а також світ духовної поезії Ва–силя Жуковського, Афанасія Нікітіна та інших авторів. Наталя Олександрівна розповіла, що любов до творчості ще в дитинстві їй прищепив старший брат Віктор Мамін – який нині працює у Москві режисером–постановником.
На творчому вечорі, який відбувся у стінах сільської бібліотеки, жителі Червоноармійського ознайомилися з ще одним захопленням Фучеджи–Маміної – вона представила свою колекцію стародавніх рушників.
Інформаційну добірку підготували: В. КОЗЮРА, В. МАМОНТОВ, Л. МЕЛЬНИЧУК, А. БОНДАРЕВА, О. ХАРЧЕНКО
Указ Президента України
Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня фізичної культури і спорту
За вагомий особистий внесок у розвиток та популяризацію фізичної культури і спорту в Україні, досягнення високих спортивних результатів та багаторічну плідну професійну діяльність постановляю:
Нагородити орденом «За заслуги» ІІІ ступеня
ВІНОКУРА Ярослава Юрійовича – багаторазового чемпіона і призера чемпіонатів світу та Європи з більярдного спорту, м. Одеса
Присвоїти почесне звання:
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ УКРАЇНИ»
БОГУШУ Віктору Івановичу – голові комітету по фізичній культурі і спорту Южненської міської ради, Одеська область
Президент України В. ЯНУКОВИЧ м. Київ, 8 вересня 2012 року, № 537/2012
У малих селах – природний газ
У Комінтернівському районі відбулася довгоочікувана подія. У трьох селах – Благодатному, Благоєвому та Сербці завдяки програмі «Народ–ний бюджет» засвітився блакитний вогник.
Селяни зібралися на свято і ніяк не могли повірити, що до їхніх маленьких, віддалених сіл нарешті дійшов газ. За традицією голова Комінтернівської райдержадміністрації Іван Марзак разом з жителями та підрядниками запалив вогник в перших хатах в кожному з трьох сіл.
– Це свято додає впевненості у майбутньому, можна сказати, інший рівень життя, – зазначив Іван Марзак.
Чому населення залишалося без газу до сьогодні, і завдяки чому газифікація стала можливою – читайте в наступному номері.
Наталія САМОЙЛЕНКО,
власкор «Одеських вістей»,
Комінтернівський район
Фото авторки
…А міліція розслідує
Триває ремонт Спасо–Преображенського собору в Болграді. Як відомо, він постраждав від пожежі у січні нинішнього року.
Високопреосвященнійший Агафангел, Митрополит Одеський та Ізмаїльський, провів у Болградському соборі літургію і освятив хрест, який буде піднято на новий купол, його монтаж завершується.
Люди жертвують на ремонт храму. На сьогоднішній день від громадян надійшло близько 750 тисяч гривень, залучено також спонсорські кошти.
Незважаючи на те, що від дня трагедії минуло вісім місяців, правоохоронні органи не готові назвати причину пожежі у Спасо–Преображенському соборі, який є пам'яткою архітектури національного значення.
– Порушено кримінальну справу за статтею 194 – підпал. Більше нічого додати не можу – це таємниця слідства, – сказав начальник Болградського райвідділу міліції Володимир Бачур.
Антоніна БОНДАРЕВА, власкор «Одеських вістей»,м. Болград
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |