![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
ПРАЦЕВЛАШТОВУЮТЬСЯ ЗА НОВИМИ СПЕЦІАЛЬНОСТЯМИ
За останні місяці 200 одеситів, що перебувають на обліку у центрі зайнятості Суворовського ра–йону, пройшли перепідготовку і були працевлаштовані за новими спеціальностями.
Всього ж на обліку перебувають тут близько 2,5 тис. чоловік. На сьо–годнішній день 900 з них праце–влаштовані.
На думку заступника голови Суворовської райадміністрації Олени Онищенко, такі показники ілюструють ефективну роботу профільних служб і відомств району.
– Підвищення активної зайнятості населення – один із пріоритетних напрямів нашої соціальної політики. У цьому плані ми активно співпрацюємо з Центром зайнятості, і результат цих партнерських відносин підтверджують дані про майже тисячу працевлаштованих жителів району, – відзначила заступник голови Суворовської райадміністрації Олена Онищенко.
У базі даних Центру зайнятості – відомості про вакансії по всьому місту. Але актуальна проблема полягає у тому, що професії й кваліфікація громадян, які перебувають на обліку, часто не відповідають заявкам роботодавців.
– На спільному ринку праці Одеси попит далеко не завжди співпадає з пропозицією. Тому ми допомагаємо безробітним опанувати нову, затребувану спеціальність на базі Державного центру навчання, а також безпосередньо на виробництві за договорами з підприємствами. Навчання провадиться за рахунок Фонду державного соціального страхування на випадок безробіття. Період навчання зараховується до виробничого стажу, а за безробітними зберігається право на одержання допомоги, – пояснила директор Центру зайнятості Суворовського району Ірина Єзерська.
Крім цього, згідно з міською програмою зайнятості населення на 2012 рік, райадміністрація разом з Центром зайнятості активно працюють щодо бронювання робочих місць для молоді, багатодітних матерів, інвалідів, осіб, що повернулися з місць позбавлення волі та інших категорій громадян.
«ЗОЛОТА ОСІНЬ» КУЛЬТУРИ
«Золота осінь миру» цього року відкрилася у концертно-виставковій залі благодійного фонду «Надія, Добро та Добробут». Його очолює Володимир Філіпчук, Герой України, Почесний громадянин Одеси, голова обласної Ради миру.
Організатор культурної програми нинішнього сезону Тамара Сазонова зачитала привітання учасникам вже традиційної акції. Зала зустріла оплесками Володимира Стаховського, беззмінного художнього керівника муніципального народного хору «Бойові подруги», 40–річчю якого був присвячений нинішній концерт «З піснею по життю».
Звучали пісні років війни та післявоєнні, дорогі кожному з нас. У концерті взяли участь лауреати премій ім. К. Паустовського, ім. І. Рядченка Олена Куклова та Світлана Лукіна, лауреат муніципальної премії «Твої імена, Одесо» Валерій Кузнєцов, лауреат республіканських конкурсів Іван Козерог. Стіни зали були прикрашені творами живопису і графіки з фондів «Мир через культуру».
Концертно–виставкова зала на Французькому бульварі, 32, з 23 жовтня по 21 листопада приймає гостей на 30–ти творчих заходах, під час яких прозвучать шедеври музичної класики українського фольклору та сучасного вокалу.
ГЕРОЇЧНА ІСТОРІЯ ДИХАЛА В ЛИЦЕ
Міжнародному дню миру та Дню партизанської слави була присвячена зустріч зі студентами економічного університету, яку провели члени Одеської обласної Ради миру Яків Савченко (учасник оборони та визволення Одеси від німецько-фашистських загарбників) і Світлана Лукіна (лауреат літературної премії імені Івана Рядченка).
Яків Андрійович, кавалер орденів Червоної Зірки та Вітчизняної війни розповів слухачам про те, як він, вихованець дитячого містечка, зі своїми друзями–однокласниками у перші дні війни стали бійцями винищувального загону, про діяльність одеських партизанів та підпільників.
Світлана Лукіна зупинилася у своєму виступі на історії і традиціях пам'ятних дат, звернула увагу студентів на формування активної життєвої позиції.
Пролунали поетичні твори про війну та мир Івана Рядченка, Расула Гамзатова, Михайла Дудіна, інших авторів. Героїчна історія дихала в обличчя слухачів.
Увазі аудиторії була представлена книжка спогадів Якова Савченка «Із небуття – в безсмертя».
Кодимський район
НЕВІДКЛАДНІ ПИТАННЯ – ЗА ДЕСЯТЬ МІЛЬЙОНІВ
Зафункціонував дошкільний заклад на базі Івашківської школи.
В урочистій церемонії його відкриття взяли участь керівники ра–йону, вчителі, учні, батьки та громадськість села. У Івашкові вже давно назріла проблема відкриття дитсадка, який тут не працював багато років. Тому саме його відкриття було занесено громадою як першочергове до проекту «Народний бюджет».
Це стало можливим завдяки співпраці районної влади, сільського голови, керівництва сільгосптовариства «Івашківське». Першими відвідувачами дошкільного закладу стали 23 дітей.
Загалом же цього року в районі освоюються понад 10 мільйонів гривень, що дає змогу вирішувати чимало невідкладних питань.
Овідіопольський район
ШКІЛЬНІ СТУПЕНІ ОНОВЛЕННЯ
Виконано першу чергу ремонтних робіт у Прилиманській загальноосвітній школі. Вона – один з об'єктів «Народного бюджету», визначений на сході сільської громади.
Школа складається з декількох корпусів, що будувалися за різних часів. Капітальний ремонт раніше тут не провадився. Масштаб робіт виявився досить великим, тому було вирішено провадити його в кілька етапів.
Для першочергових робіт з ра–йонного бюджету було виділено близько 340 тисяч гривень. На першому етапі тут повністю замінили підземну частину теплотраси: на зміну металевим трубам прийшли надійніші пластикові.
Побудовано бетонний резервуар для води. Систему обладнано так, що місткість наповнюється автоматично. Частину шкільного двору заасфальтували. На черзі – капітальний ремонт спортивної зали.
Саратський район
ПОБУВАЛИ І В ГЛИБИНЦІ
Понад 11 тисяч жителів району перевірили стан свого здоров'я, завдяки диспансеризації населення за програмою «Народний медогляд».
За останній час групою лікарів проведено обстеження в селищі Сараті, Міняйлівській та Старосільській сільрадах. У ФАПах віддалених від райцентру населених пунктів працювала бригада фахівців у складі педіатра, терапевта, хірурга, невропатолога, окуліста, ЛОРа та гінеколога. Близько 40 відсотків обстежених склали діти. Під час огляду прийнято 19 жителів маленького села Семисотки та 62 із 76 жителів Фуратівки. До райлікарні для додаткового обстеження направлено шістьох пацієнтів.
Ренійський район
ЧЕРЕЗ ПІВТОРА СТОЛІТТЯ
Делегація з єдиного в районі болгарського села Нагірного побувала в Запорізькій області, де урочисто відкрили Пам'ятний знак на честь 150-річчя заснування села Першомиколаївки.
Вважається, що саме з Нагірного півтора століття тому виїхали болгари до таврійських степів. Це підтверджують і схожі старі назви цих сіл, і діалект болгарської мови, що абсолютно збігається в таких віддалених населених пунктах.
– Далекі родичі нас дуже чекали й зустріли з усією гостинністю, – ділиться враженнями сільський голова Нагірного Микола Проданов. – У складі нашої делегації був вокальний ансамбль «Здравец» під керівництвом братів Валерія та Володимира Дерменжи, який виступив у спільному концерті з господарями – жителі Першомиколаївки почули старі болгарські пісні, які передаються з покоління в покоління.
Депутати Нагірненської сільради, підприємці розповіли про сучасне життя Нагірного, жителі якого цього літа урочисто відзначали 200–річчя заснування свого села.
Поїздка до далеких родичів надовго залишиться в пам'яті. За нею, безумовно, підуть нові зустрічі.
Білгород-Дністровський
…І НЕ ВТРАЧАЄ БАДЬОРОСТІ ДУХУ
100-річний ювілей відзначила жителька міста Ганна Зіновіївна Слюсаренко.
Привітали довгожительку із днем народження представники міської влади, вручивши Ганні Зіновіївні вітальну адресу від Президента України Віктора Януковича, а також грошову допомогу та цінний подарунок.
Ганна Слюсаренко родом із села Маяки Біляївського району. Жити до Білгорода–Дністровського переїхала у 50–ті роки минулого століття. Працювала в місцевому комунальному господарстві, потім нянечкою в лікарні. Сьогодні Ганну Зіновіївну оточує велика турботлива та любляча родина. Вона чудово виглядає і не втрачає бадьорості духу. Її доньки, онуки та правнуки відгукуються про ювілярку з теплом і любов'ю: адже вона – дуже цікавий співрозмовник, мудра та чуйна жінка.
Ганна Зіновіївна Слюсаренко – друга жителька Білгорода–Дністровського, яка відзначила свій 100–річний ювілей цього року. Навесні з такою ж датою вітали Євдокію Олексіївну Шендеровську. А Єлизавета Феофілівна Назаренко 24 серпня нинішнього року відсвяткувала вже 101–й день народження!
Інформаційну добірку підготували: В. КОЗЮРА, Р. КОЛОБОВА, Л. КУЗЬМЕНКО, Т. ГУРІЧЕВА, Т. СТОРЧАК, А. БОНДАРЕВА
Микола ТІНДЮК: «Люди старшого покоління – цвіт нашої нації»
У перший день жовтня в нашій країні відзначалися Міжнародний день людей похилого віку та День ветерана – свята, які свідчать про глибоку повагу до найстарших представників суспільства, які є носіями славних трудових традицій та духовних цінностей.
Це ще один привід для нас зізнатися в любові та повазі дорогим серцю людям: батькам, бабусям і дідусям, тим, хто виростив і виховав нас, хто самовіддано все своє життя працював на благо Батьківщини, боровся за її свободу під час війни, відроджував її з попелу, будував незалежну Україну і сьогодні живе активним та насиченим життям, передаючи свій безцінний досвід молодому поколінню. Наш обов'язок – бути вдячними, дарувати їм тепло та увагу.
Сьогодні керівництво країни надає першочергове значення належному задоволенню щоденних потреб людей похилого віку, приділяючи увагу поліпшенню їх медичного обслуговування та наданню соціальних гарантій.
Питання соціального захисту ветеранів та пенсіонерів є пріоритетним у роботі обласної ради і обласної державної адміністрації. Зокрема, у регіоні ефективно працює програма «Милосердя в дії» на 2011 – 2013 роки, що передбачає соціальну, трудову, медичну та реабілітаційну допомогу інвалідам війни, учасникам бойових дій, дітям війни, ветеранам праці, людям літнього віку.
Про важливість піклування про ці категорії громадян йшлося і під час урочистих заходів з нагоди Міжнародного дня людей похилого віку та Дня ветерана, які пройшли в обласному Будинку прийомів.
– Дивлячись у залу, я бачу багатьох людей, побілених сивиною. Що ж персоніфікує ця сивина? Ви – цвіт нації! Кращий цвіт нації! – відзначив у своїй вітальній промові на адресу присутніх перший заступник голови обласної ради Микола Тіндюк. – І сьогодні стабільність у нашому суспільстві забезпечується, насамперед, вашим розумінням історії, вашими діями та практичною роботою щодо передання безцінного життєвого досвіду молоді.
Від імені голови обласної ради Миколи Володими–ровича Пундика, депутатського корпусу і від себе особисто хочу побажати вам міцного здоров'я і щоб наступного року ми зустрілися у цьому ж складі, – додав Микола Андрійович.
Нагороди та цінні подарунки представникам ветеранських організацій вручив і заступник голови облдержадміністрації Дмитро Волошенков.
Наталя БОНДАРЕНКО
Залишилися при своїх інтересах
«Чорноморець» чергову зустріч першості країни (із бронзовим призером чемпіонату харківським «Металістом») розпочав у такому складі: Безотосний, Сантана, Бергер, Фонтанельо, Зубейко, Політило, Бобко, Ковальчук, Леонардо де Матос, Джауджа, Бурдужан.
Перший тайм пройшов приблизно у рівній боротьбі. По суті воротарям особливої роботи не було, не рахуючи 41–ї хвилини, коли голкіпер гостей Горяїнов у боротьбі з Бобком заробив пенальті, який чітко реалізував Сантана – 1:0.
Після перерви харків'яни, зробивши кілька замін, підсилили натиск, прагнучи уникнути поразки. Усі сили одеситів були націлені на оборону, де особливо слід виділити дії нашого воротаря, капітана команди Безотосного.
Масований штурм воріт «Чорноморця» посилювався з кожною хвилиною. Не обійшлося без обопільних жовтих карток і видалення Леонардо, а також головного тренера одеситів Григорчука. На 89–й хвилині гості таки забили м'яч у відповідь – 1:1. Як кажуть у таких випадках, суперники залишилися при своїх інтересах. Звіт про інші матчі туру буде запропоновано увазі любителів спорту у наступному номері газети.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |