![]() |
|
![]() |
![]() |
Не за горами холодна пора року. Від того, як до зими підготується складний комплекс ЖКГ, залежатиме функціонування всіх сфер життєдіяльності міських і сільських громад. Прем'єр–міністр України Микола Азаров на засіданні Кабінету Міністрів 26 вересня звернув увагу чиновників усіх рангів на те, щоб були тепло та гаряча вода в лікарнях, поліклініках, школах, дитячих садках, багатоквартирних будинках, і щоб опалювалися саме приміщення, а не асфальт, під яким пролягають теплотраси. Глава уряду заявив, що місцеві керівники, які не забезпечать своєчасного початку опалювального сезону, будуть звільнені з роботи без зайвих розмов.
Редакція продовжує публікацію матеріалів про підготовку до зими та пропонує читачам повідомляти про факти, що свідчать про невиконання вимог Прем'єр–міністра України.
Тепло треба вміти зберігати. І на зразок відомого вислову: чисто не там де підмітають, а там, де не смітять, можна сказати: тепло не там, де добре опалюють, а там, де тепло зберігають.
Як зазначив перший заступник голови районної державної адміністрації Віктор Рябокоровка, уже кілька років в районі в закладах соціальної сфери здійснюються тепло– та енергоощадні заходи. Бо ж можна мати вдосталь палива і мерзнути у приміщенні, якщо воно погано утеплене. Тому замінюють вікна та двері на металопластикові, встановлюють нові котли, ремонтують теплотраси. Ремонтні роботи пройшли і в багатьох школах району.
Так, у серпні Осичківська ЗОШ активно готувалася до нового навчального року. Тоді ж приступили і до заміни теплотраси, яка десятиліттями не ремонтувалась. Директорка закладу Лідія Паламарчук скаржилась, що в останні роки під час опалювального сезону старі проіржавлені труби по кілька разів проривало. Доводилось їх латати в аварійному режимі, що негативно впливало на навчальний процес.
На початку осені ремонт теплотраси завершено. Тут добре попрацювали майстри одеського підприємства «Реверс». Нова теплосистема вже пройшла випробовування. Завдяки реалізації програми «Народний бюджет» на ремонт теплотраси виділено 60 тисяч гривень. Місцева влада вчасно подбала про те, аби осичківським школярам взимку було тепло.
Значно покращились умови і в Савранській ЗОШ І–ІІІ ступенів. Влітку тут замінено старі вікна. На це використано кошти, виділені з області у межах програми «Народний бюджет». Варто зазначити, що школа враз змінила свій зовнішній вигляд, хоча ще потребує ремонту. Це заплановано на наступний рік. Та головне, що в класах значно потеплішає завдяки герметизації вікон. А то раніше, щоб хоч якось зберегти тепло у приміщенні, доводилося затуляти вікна плівкою.
Сьогодні непокоїть стан справ у Неділківській школі. На жаль, з багатьох об’єктивних причин завершити капремонт частини будівлі школи не вдалося. Директор закладу Віктор Вітвіцький найбільше переймається тим, що не завершили ремонт фундаменту. Він стоїть «оголений», підкопаний до трьох метрів углиб з метою підсилення залізними конструкціями. Опісля планувалося вкласти глиняну та піщану «подушку», щоби будівля не осідала. Роботи ще в липні припинилися. Через масштабні ремонтні роботи відключили систему опалення. А до опалювального сезону – лічені дні. Неділківців тішить тільки те, що надворі стоїть тепла суха погода. Але що робити потім?
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.009Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |