![]() |
|
![]() |
![]() |
Стан справ у будівельному комплексі за рік став предметом розмови на прес–конференції заступника начальника Головного управління капітального будівництва облдерж–адміністрації Олени Вельшиневської.
Сьогодні будівництво – найперспективніший напрям бізнесу і сфера вкладення капіталів. В області нараховується понад 400 недержавних будівельних організацій з досить великими обсягами завантаження, у яких забезпечена зайнятість майже двом десяткам тисяч фахівців. Представники цієї галузі споруджують будинки, виробничі корпуси, підводять мережі комунікацій тощо. Обсяг намічених будівельних робіт за 8 місяців ниніш–нього року, у порівнянні з попереднім роком, виконано на 100%. Отже, галузь у регіоні працює стабільно.
Поступово розв’язується житлова проблема. Цьому дуже сприяє програма здешевлення вартості іпотечного кредитування, за якої держава компенсує 13% банківського кредиту. Ще – програма «Власне житло» для сільського забудовника. Виділяються гроші на придбання житла для інвалідів Великої Вітчизняної війни, пільгові кредити видаються молодим родинам. За перше півріччя 2012 року в області введено в експлуатацію близько 260 тис. кв. метрів житла, що у порівнянні з торішніми показниками становить приріст на 32 відсотки. За таких темпів до кінця року громадянам буде надано до 700 тис. кв. метрів житлоплощі.
Добудовано 100 об’єктів «недобудови», з них 40 – житлові будинки. Звичайно, житло на пільгових умовах його одержання надається тим, хто доведе, що справді потребує поліпшення житлових умов. Згідно з державними нормами, це ті особи, що стоять на квартирному обліку, особи, які живуть у гуртожитках, громадяни, на яких за місцем їх прописки припадає менше 9 кв. метрів площі.
Одночасно з кредитом укладаються договори про компенсацію, купівлі–продажу квартири і майнових прав у споруджуваному об’єкті. Як гарантія того, що кредит буде повернуто, укладається договір іпотеки. Тобто, кредит видається майбутньому мешканцеві, який, своєю чергою, розраховується із забудовником. Але забудовник відповідає перед банком. Квартира ж стає заставою у разі неможливості виплати боргу з боку мешканця. Але тільки ця квартира, а не майно його родичів.
Зрозуміло, що охочих поліпшити житлові умови більше, ніж наявність у них реальних можливостей це зробити. І більше, ніж здатна допомогти держава своїм бюджетом. Але все–таки процес іде. Сьогодні виявили бажання брати участь у програмах 219 жителів області.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |