ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Чи стане «золотим» баштан
04.10.2012 / Газета: Одесские известия / № 108(4382) / Тираж: 18937

Як уже повідомляли «Одеські вісті», відбулося чергове засідання Регіонального комітету з економічних реформ, яке провела перша заступниця голови Одеської обласної державної адміністрації Наталя Чегодар.

У заході взяли участь перший заступник голови облради Микола Тіндюк, керівники підприємств АПК, учені.

Одним із ключових питань, розглянутих на засіданні, став «Проект регіональної програми розвитку овочівництва та баштанництва в Одеській області на 2013–2015 роки та прогноз до 2020 року», що його представив заступник начальника Головного управління агропромислового розвитку ОДА Іван Панчишин.

Головна мета програми – нарощування виробництва якісної овочево–баштанної продукції за рахунок збільшення її валового збирання, згідно з науково обґрунтованими нормами споживання.

За словами І. Панчишина, необхідно залучити інвестиції для реконструкції чинних і будівництва нових переробних підприємств потужністю від 100 до 150 тисяч тонн продукції; сформувати промзони з вирощування овочево–баштанних культур із доведенням їх площ до 2020 року до 7 тисяч гектарів за умови розвитку крупнотоварного виробництва; розпочати реконструкцію та будівництво нових овочесховищ і довести їхню загальну місткість до 150–180 тисяч тонн; створити районні комунальні підприємства із заготівлі та зберігання овочево–баштанної продукції для забезпечення потреб закритих установ бюджетної сфери.

Внаслідок реалізації даної програми виробництво овочів буде збільшено до 600–700 тисяч тонн, а баштанних – до 84–100 тисяч тонн. При цьому вирощування овочів у закритому ґрунті планується збільшити в 4,7 раза – з 1,1 до 5 тисяч тонн. Це дасть можливість реалізувати також близько 100–150 тисяч тонн цієї продукції за межами Одеської області.

Крім того, виконання програми дасть змогу створити щонайменше 2500 нових робочих місць.

В обговоренні проекту взяли участь директор Інституту сільського господарства «Причорномор'я» УААН Микола Цандур, директор ТОВ «Агрофірма Петродолинське» Дмитро Матуляк, ректор Одеського державного екологічного університету Сергій Степаненко.

Звучали такі думки: необхідно здешевити кредити, зокрема на придбання ресурсів для впровадження нових технологій і логістики в області, на будівництво та реконструкцію тепличного господарства. Також слід знизити вартість подавання води на зрошування, оскільки воно на сьогодні в 4–5 разів дорожче, ніж, наприклад, у Херсонській області.

Підбиваючи підсумки, перший заступник голови облдержадміністрації Наталя Чегодар порадила розробникам вичленувати із програми три–чотири напрями, під які буде підведено реальне фінансування.

– Прошу вас також опрацювати ці питання з Інститутом проблем ринку та економіко–екологічних досліджень Національної Академії наук України, після цього винести програму на обговорення профільної депутатської комісії, а членам комітету ми направимо дороблену програму, щоб вони ознайомилися з нею, – сказала Наталя Чегодар. – На наступному засіданні подивимося, чи врахували ви зауваження та що в результаті вийшло.

Автор: Анатолій МИХАЙЛЕНКО, «Одеські вісті»


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту