![]() |
|
![]() |
![]() |
Минулого року, після завершення сходів громад щодо обговорення програми «Народний бюджет», ініційованої губернатором Едуардом Матвійчуком, Одеська область, образно кажучи, перетворилася на велике будівництво. Повсюдно – у селах, селищах та містах – почали споруджувати нові дитячі садки, школи та реконструювати старі, будувати стадіони і дороги, дитячі майданчики, храми та інші життєво важливі і соціально значимі об'єкти. Редакція «Одеських вістей» регулярно висвітлює хід виконання цієї програми, діють наші кореспондентські пости. Сьогодні публікуємо матеріал власкора Тетяни Гурічевої про проблему, що виникла при вирішенні питання про будівництво дитячого садка в Кароліно–Бугазі.
У цьому селі мешкає 2160 чоловік, з них 344 дитини до 14 років. Половина дітей – дошкільники. Частину з них щодня і з певними складнощами довозять шкільним автобусом до дитсадків Роксолан та Затоки Овідіопільського та Білгород–Дністровського районів. Багато дошкільнят залишаються вдома, часом без нагляду дорослих.
– Уже кілька років ми сподіваємося на новий дитсадок, – розповідають стурбовані батьки, – відправляти дітей до сусідніх сіл навесні та влітку буває простіше. Хоча шкільний автобус везе їх республіканською трасою, де інтенсивний транспортний рух. Але з настанням глибокої осені та сніжної зими поїздки стають небезпечними!
Будівництво дитсадка (замість зруйнованого через осідання фундаменту) було обіцяно кілька років тому. Типовий будинок планують спорудити на старому місці, поруч зі школою. Оскільки ця проблема залишається для каролінобугазців однією із найболючіших, наприкінці минулого року на сході сільської громади її чергового разу позначили як пріоритетну. Нарешті, у межах «Народного бюджету» обіцяно реальну перспективу довгоочікуваної будівлі. На жаль, до недавнього часу тут був голий майданчик.
Ми спробували розібратися в ситуації. Робочий проект будівництва дитячого садка на 110 місць у Кароліно–Бугазі підготували кілька років тому. У 2010–му його кошторисна вартість становила близько 13 мільйонів 700 тисяч гривень. У лютому 2011 року цей проект одержав позитивний висновок комплексної державної експертизи. Справа залишалася за фінансуванням, але грошей на ці цілі не знайшлося. Замість цього готовий документ вирішили перепроектувати.
Заступник начальника Голов–ного управління капітального будівництва облдержадміністрації В’ячеслав Лисий повідомив «ОВ»:
– Вжиті заходи виявилися необхідними. Цегляний будинок нового дитсадка міг виявитися занадто важким для ґрунту, що не витримав попередню будівлю на цьому ж місці. За зміненим проектом в глибини ґрунтів–пливунів планують забити багатометрові палі, які послужать гарантією міцності. Крім того, новий дитсадок буде споруджено з полегшених конструкцій за закордонними будівельними технологіями.
Щоправда, кошторисна вартість після перепроектування виявилася дорожчою майже на 6 мільйонів гривень. Зате у каролінобугазців з’явилася реальна надія. В середині літа відбувся тендер, який визначив підрядну організацію в особі ТОВ «Квадрат». І, як стверджують в обласному ДУКБ, ця будівельна організація має чималий досвід якісного спорудження високоповерхових будинків як у міських, так і в сільських умовах.
Однак договір з підрядником вчасно не уклали. Отже, на спорудження дитсадка у найсприятливіший для проведення робіт період гроші не перераховувалися. І лише минулого понеділка на рахунок підрядника надійшли один мільйон триста тисяч гривень. Але чи встигнуть будівельники до кінця року виконати намічений обсяг робіт, відповісти складно. А до кінця поточного року планувалося освоїти суму у 6,4 млн грн.
І хоча робітники приступили до риття котловану, найближчим терміном здачі дитсадка в експлуатацію, за умови ритмічного фінансування будівництва, підрядник називає кінець третього кварталу 2013 року, а в ДУКБ – кінець четвертого кварталу.
Словом, каролінобугазцям доведеться возити малят до дитсадків сусідніх сіл, як мінімум рік. Втім, їм не звикати.
Тетяна ГУРІЧЕВА, власкор «Одеських вістей»,с. Кароліно–Бугаз, Овідіопільський район
Від редакції.
«Народний бюджет» – не чарівна паличка, одним помахом якої можна одразу розв'язати всі проблеми регіону. І це не акція на один рік, а програма з довготерміновою перспективою. Цілком властиво, що у плині її реалізації виникають певні труднощі.
Як сказав під час нещодавньої зустрічі з журналістами голова облдержадміністрації Едуард Матвійчук, ініціатива «Народний бюджет» – якісно новий проект для нашого регіону – зіштовхується з колосальним опором системи, яка звикла працювати по старинці. Губернатор підкреслив вельми важливе завдання обласної влади: змусити чиновників думати та діяти в дусі часу. А це означає – вести постійний діалог з людьми, роз'ясняти поточну ситуацію. І не боятися говорити про труднощі: їх подолання можливе лише у тісному контакті з громадою.
Тільки тоді «Народний бюджет» стане перемогою кожного населеного пункту області. І тільки тоді будуть розв’язані ті проблеми, з якими зіштовхнулися жителі Кароліно–Бугаза.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |