ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
НАРОД ВИРІШИВ. ВЛАДА ЗРОБИТЬ?
04.10.2012 / Газета: Чорноморські новини / № 78(21342) / Тираж: 8525

Біля двох сотень підприємців одеських ринків провели 1 жовтня автопробіг, протестуючи проти обласної і міської влади, які своєю бездіяльністю допустили захоплення міських ринків нечесними на руку ділками.

Десятки автомобілів учасників акції з прапорами, на яких були написані назви ринків, і плакатами з критикою влади проїхали міськими вулицями, привертаючи гучними сигналами увагу до своєї позиції. Оскільки пра­цівники ДАІ перекрили проїзд до будівлі облдержадміністрації, підприємці були змушені залишити автомобілі на проспекті Шевченка. Та все ж мітинг перед входом до облдержадміністрації, захищеним щільною шеренгою правоохоронців, люди таки провели. Серед вимог — повернення ринків у комунальну власність, укладання довгострокових орендних договорів і зниження орендної плати.

Діалогу з представниками влади не відбулося. На спроби заступника голови ОДА Валерія Матковського роз’яснити, що повернення ринків у комунальну власність не входить у коло повноважень обласної влади, протестувальники відповіли звинуваченням в потуранні інтересам нинішніх власників ринків і в тому, що він «продався чеченцям».

Учасники акції схвалили резолюцію, до якої включені конкретні вимоги по кожному з ринків. Резолюцію передали в облдержадміністрацію, і доки влада не відреагує належно на вимоги підприємців, перед вікнами чиновників стоятиме протестне наметове містечко.

З РЕЗОЛЮЦІЇ УЧАСНИКІВ ГРОМАДСЬКОГО ПРОЕКТУ «ШТАБ ПІДПРИЄМЦІВ РИНКІВ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ», УХВАЛЕНОЇ 1 ЖОВТНЯ:

«У результаті незаконної приватизації комунальних ринків Одеси й Одеської області, за повного потурання і бездіяльності органів державної і судової влади, місцевого самоврядування, територіальні громади втратили свою економічну базу. Підприємці, які здійснюють свою діяльність на ринках, жителі міста й області відчули на собі наслідки цих подій.

Підприємців обклали корупційним «податком» і вивели їхню діяльність за рамки правового поля українського законодавства. Покупці відчули різкий стрибок цін на продукти і товари першої необхід­ності, почався процес зубожіння народу України.

Ми пропонуємо єдиний законний вихід з цієї складної ситуації, який допоможе встановити справедливість щодо всіх жителів міста й області і може стати прикладом для всієї України...

До вирішення питання про повернення ринків у комунальну власність необхід­но підходити вибірково, з огляду на специфіку і правовий стан на сьогодні. Яскравим прикладом беззаконня, яке чиняться і спрямоване проти територіальної громади Одеси, може послужити рішення Приморського районного суду, ухвалене суддею Олегом Крикливим, який скасував постанову прокуратури Одеської області про порушення кримінальної справи щодо незаконної приватизації ринку «Привоз»...

Наші вимоги.

Всі ринки Одеси й Одеської області, які раніше перебували в комунальній власності і незаконно виведені з неї та передані приватним структурам, повинні бути повернуті законному власнику — територіальним громадам.

Ринок «Малиновський». Накласти заборону на відведення земельної ділянки, як пустої, оскільки на цій ділянці розташоване підприємство. Меру Одеси взяти під персональний контроль вихід КП «Малиновський ринок» зі складу засновників ТОВ «Малиновський ринок».

Ринок «Острів». В судовому порядку розірвати договір оренди земельної ділянки між Одеською міською радою й ТОВ «Одеський торговий дім». Підготувати проект рішення Одеської міськради про створення комунального підприємства «Ринок Острів» з укладенням довгострокових договорів оренди з підприємцями.

Ринок «Привоз». Визначити господарюючу структуру, яка має законне право на укладення договорів оренди з підприємцями, а також з власниками об’єктів оренди (наявність правовстановлюючих документів). Встановити економічно обгрунтований розмір орендної плати, перелік послуг і тарифи на послуги, які надаються на ринку «Привоз». Забезпечити оплату за торговельні місця (оренда, послуги) через касу ринку з видачею платіжних документів або через відділення банку. Забезпечити охорону майна, здоров’я і життя підприємців, а також право здійснювати підприємницьку діяльність відповідно до норм Конституції України.

Ринок «Стовповий». Підготувати проект рішення про створення комунального підприємства «Ринок Стовповий», оскільки договір оренди земельної ділянки, на якому розташований ринок, відсутній з 2004 року.

Ринок «14-а станція Чорноморської дороги». Зобов’язати Таїровську сільраду укласти довгостроковий договір оренди на землю, що знаходиться під магазинами і павільйонами підприємців, встановити економічно обґрунтований розмір орендної плати, узаконити будівлі (магазини) і ввести їх в експлуатацію.

Ринок «Північний». Повернути ринок у комунальну власність. Організувати ярмарок по вулиці Генерала Бочарова для соціально незахищених жителів Суворовського району, що здійснюють підприємницьку діяльність.

Авторинок «Куяльник». Скасувати незаконне рішення Августівської сільської ради, Біляївської райдержадміністрації, Біляївської райради про продаж земельної ділянки, на якій функціонує авторинок «Куяльник». Повернути земельну ділянку в державну власність і передати в довгострокову оренду підприємцям ринку.

Ринок «Старокінний». Визначити законність рішення Одеської міської ради щодо виведення ринку з комунальної власності.

Ринок «Черемушки». Встановити законность приватизації ТОВ «Юртал» земельної ділянки, на якій розташований ринок «Черемушки», у 2006 році; економічно обгрунтований розмір орендної плати (торгові місця, павільйони), перелік послуг і тарифи, які надаються на ринку «Черемушки»; законність прав власності ТОВ «Юртал» на торговельні павільйони на «Черемушках».

Авторинок «Успіх». Порушити кримінальну справу стосовно посадових осіб ТПФ «Успіх ТОВ». Накласти заборону на всі дії щодо відчуження земельної ділянки, на якому розташований авторинок, і передачі її у приватну власність. Підготувати проект рішення Одеської міської ради про створення комунального підприємства «Авторинок Успіх».

Окрім того, у резолюції міститься вимога підприємців до Президента України про відставку голови Одеської ОДА Едуарда Матвійчука та пропозиція розпочати процедуру з висловлення недовіри одеському міському голові Олексієві Костусеву й міській раді VI скликання.

Учасники акції наголошують, що основною першопричиною їхньої акції протесту стала корупція, яка поглиблюється та розгул організованої злочинності в органах державної влади Одеського регіону. Особливо — в органах слідства і суду.

«Сьогодні, — наголошується в резолюції, — як ніколи раніше, назріла гостра необхідність зажадати від Президента України і секретаря РНБО провести виїзне засідання в Одесі через поглиблену криміналізацію судової влади в Одеській області».

Від редакції. За інфрмацією «ЧН», до акції одеських підприємців уже зголосилися приєднатися підприємці з Котовська, де ситуація на ринку також дуже непроста. Втім, цілком ймовірно, що протест може набути загальнообласного масштабу, оскільки питання, порушені одеситами, є болючими для багатьох міст і селищ Одещини.

Автор: Олег ВЛАДИМИРСЬКИЙ


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту