![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
ЧАС НЕ ВЛАДНИЙ НАД ШЕДЕВРОМ
125 років тому в скарбниці архітектурних шедеврів Південної Пальміри заблищала її найяскравіша, найкоштовніша перлина – театр опери та балету.
На початку жовтня 1887 року публіка вперше заповнила його залу для глядачів, вперше тут зазвучала музика та оплески. Створений знаменитими віденськими зодчими Фердінандом Фельмером та Германом Гельмером театр став справжнім храмом мистецтв.
Цими днями проходить фестиваль, присвячений ювілею. Незважаючи на поважний вік, час не владний над шедевром зодчества.
Як і у давні часи він залишається візитною карткою міста. З його сценою пов'язані імена видатних майстрів балету та опери. Сюди приходять нові й нові покоління одеситів, долучаючись до світу прекрасного.
Біляївський район
УСЕ НАЙНОВІШЕ – В ЖОВТНІ
Сьогодні у селищі Жовтень – другий день роботи традиційної щорічної обласної виставки-аукціону племінних тварин і птиці, в якій, серед інших, беруть участь тридцять спеціалізованих господарств регіону.
На огляд і продаж представлено велику рогату худобу молочного та м’ясного спрямування, вівці м’ясо–вовняних і каракулевих порід, рисисті коні та важковаговози, а також різноманітні види риб, включаючи й осетрових, птиці.
Крім того, можна ознайомитися з найсучаснішими зразками техніки і обладнання, технологіями, що сьогодні застосовуються в агропромисловому виробництві (як у тваринництві, так і у рослинництві).
Савранський район
СИСТЕМИ СПОСТЕРЕЖЕННЯ ОХОРОНЯТИМУТЬСЯ
Усі виборчі дільниці району будуть оснащені системою відеоспостереження. Про це йшла мова на засіданні комісії з питань підготовки та технічного оснащення виборчих дільниць програмно-апаратними комплексами (ПАК).
Відповідальним працівникам, керівникам підприємств, установ та організацій району, де будуть розміщені виборчі дільниці, роз’яснено порядок встановлення ПАК, що складається з ноутбука Hewlett–Packard на базі процесора i5, двох web–камер високої роздільної здатності Logitech C310, периферійних пристроїв і засобів комутації.
З часу встановлення обладнання до припинення його функціонування дільниці візьмуть під охорону працівники Савранського райвідділу внутрішніх справ.
Білгород-Дністровський
НА ЧЕРЗІ – БРИТІВКА
ТА КУРОРТНА СЕРГІЇВКА
До міста прийшла загальна гази–фікація житлового фонду.
У мікрорайонах Білгорода–Дніст–ровського встановлюються розподільні пункти, протягуються лінії газопроводів високого та середнього тиску. У найближчому часі до магістралей будуть підключені багатоквартирні та приватні житлові будинки. Багато жителів вже одержали природний газ.
У планах – підведення газопроводу до приміського села Бритівки. Першою тут буде здійснена газифікація нещодавно відкритої нової школи. Крім того, у цьому місяці підписано договір про газифікацію курортного селища Сергіївки. Вартість цих робіт – 20 мільйонів гривень.
Ізмаїл
НАЗВАЛИ ІМЕНА НАЙГІДНІШИХ
Напередодні Дня міста відбулося чергове пленарне засідання міськради. Депутати розглянули понад три десятки питань.
Два з них були безпосередньо пов'язані зі святкуванням. Перший стосувався традиційних нагороджень. Депутати практично одностайно проголосували за присвоєння звання «Почесний громадянин міста» Гнату Важинському (голові виконкому Ізмаїльської міської ради в період з 1983–го по 1990 роки) та посмертно – Петру Чакиру (заслуженому художникові України). Почесними відзнаками «За заслуги перед містом» було вирішено відзначити керівника міського дитячого фонду Євдокію Масленникову, а також доцента кафедри української мови та літератури Ізмаїльського гуманітарного університету Олександра Зарудняка і першого заступника голови облдержадміністрації Наталю Чегодар.
Друге питання стосувалося перенесення дати святкування Дня міста. Якщо колись в Ізмаїлі цей день відзначали першої неділі жовтня, то тепер же виконкому міськради делегували право самостійно встановлювати дати святкування у вихідні дні, дні, що передують або наступні за 1 жовтня.
Татарбунарський район
НЕ ЗАБУВШИ
ПРО ОСЕРЕДКИ КУЛЬТУРИ
Завершено капітальний ремонт Жовтоярського та Башта–нів–ського сільських клубів, а також Бези–менського будинку культури.
Підготовлено проектно–кошторисну документацію на капремонт Дмитрівського будинку культури. Необхідні для цього кошти виділено із обласного бюджету. Значний обсяг робіт виконано у Білоліському, Приморському будинках культури, на що з місцевих бюджетів виділено 500 тис. грн. Ремонтні роботи у Борисівському, Струмокському та Рибальському БК будуть проведені з використанням коштів районного бюджету.
Балта
ПЛЮС ТАЄМНИЧІ ПІДЗЕМЕЛЛЯ
Місто, що розкинулося на мальо–вничих пагорбах південного Поділля, вабить до себе організаторів туристичних маршрутів.
Про це засвідчив виїзний тур, організований управлінням культури і туризму облдержадміністрації та відповідного районного відділу. Керівники туристичних підприємств, громадських організацій стали учасниками цікавої подорожі, під час якої їх було ознайомлено з туристичним потенціалом району, пам’ятками історії, культури, архітектури та містобудування, культовими спорудами, готелями і закладами харчування.
Враження від побаченого та від спілкування з місцевими жителями, переконали, що ця частина нашого краю вельми перспективна як для традиційного, так і для зеленого туризму, – поділились враженнями гості. На часі відкриття нових об’єктів, зокрема, підземних потайних ходів під містом, чоловічого монастиря, який зараз відроджується.
Кодимський район
ЮВІЛЕЙ ЗУСТРІЧАЮТЬ
ЕНТУЗІАСТИ
Центральна районна бібліотека незабаром відзначатиме своє 75-річчя.
Шляхами її історії можна пройтися, переглянувши матеріали і світлини альбомів, що створені дбайливими руками не одного покоління працівників. У них – весь шлях скарбниці духовності. Особлива сторінка – повоєнне відродження бібліотечного фонду, який збирали ентузіасти. А вже у 1960 році фонд налічував 16900 книжок.
1978 року бібліотечну систему було централізовано, відкрито відділи комплектування і обробки.
Нині бібліотекарі–ентузіасти працюють у скороченому штаті і не на повні ставки. Проте роблять все для того, щоб читачі не відчували незручностей, могли отримати все необхідне.
Сьогодні бібліотечний фонд складає 86107 книжок. Книжок, тепло і мудрість яких не замінити.
Саратський район
ЗГАДУЮЧИ ТЕПЛОТУ «СОНЯЧНОГО»
Усіма видами відпочинку та оздоровлення минулого літа у районі було охоплено 3,5 тисячі дітей.
П'ята частина з них відпочила в дитячому центрі «Сонячний» на березі моря, де для підлітків було створено усі необхідні умови. Також там оздоровлювалися діти з Іванівського та Білгород–Дністровського районів, Львівської та Чернігівської областей. Таким чином, дитячий оздоровчий заклад, збережений як власність районної громади, почав самостійно заробляти кошти, які будуть спрямовані на його технічне переоснащення.
Інформаційну
добірку підготували:
В. КОЗЮРА, К. ДЕРКАЧ,
Т. СТОРЧАК, Т. ГУРІЧЕВА,
О. КОЛЄВ, П. ПРЕЛЄПОВ,
Л. КУЗЬМЕНКО
«Учителю, перед ім’ям твоїм...»
Шановні вчителі, викладачі!
Щиро вітаю вас із Днем працівників освіти!
Справа педагога – благородна та дуже важлива для суспільства, оскільки кожен із освітян віддає всю душу своїй прекрасній професії, своїм учням і вихованцям. Усі ми дуже вдячні вам за ваше терпіння та самовіддання, вашу вимогливість, високу моральність, доброту, за любов до дітей. Адже без усіх цих якостей неможливо відбутися у професії педагога, неможливо стати Вчителем з великої літери. Ми дуже цінуємо вашу працю, з великою повагою ставимося до вашої роботи та щиро вами захоплюємося.
Творчого натхнення вам, нових професійних здобутків, добробуту та простого людського щастя!
З повагою,
голова Одеської обласної держадміністрації
Е. МАТВІЙЧУК
Дорогі педагоги!
З нагоди Дня працівників освіти з почуттям глибокої поваги звертаюся до вас, як до людей, які свідомо обрали нелегку професію сіяча добра, краси, істини. Ваша праця свята і велична, оскільки відіграє вирішальну роль у здійсненні державної молодіжної політики, формуванні особистостей, становленні, духовному збагаченні молоді – майбутнього незалежної Української держави.
Сьогодні та щодня кожен із нас згадує свого Вчителя – того, хто запалив в нас іскорку знань, був старшим другом і порадником, кому ми зобов’язані своїми життєвими та професійними здобутками. В усі часи вчителі були носіями високої духовності, віри, любові та порозуміння між людьми.
Низький уклін вам за самовіддану працю, за оптимізм, мужність і терпіння.
Бажаю вам міцного здоров’я, душевної рівноваги, щастя, добробуту та творчої наснаги!
З повагою,
голова Одеської обласної ради
М. ПУНДИК
У торговельно–розважальному центрі «Сади Перемоги» відбулися урочисті збори, присвячені Дню працівників освіти. У заході взяли участь голова Одеської облдержадміністрації Едуард Матвійчук, голова облради Микола Пундик, ветерани педагогічної ниви і, звичайно ж, усі ті, хто сьогодні віддає свої знання, досвід та тепло сердець молодому поколінню.
Для довідки: у нашому регіоні функціонують: 801 дошкільний навчальний заклад різних типів, 909 – загальноосвітніх, 120 – позашкільних, 47 – професійно–технічних, 57 – вищих навчальних закладів І–ІV рівнів акредитації. В усіх цих храмах знань працюють 47 тисяч педагогів.
Вітаючи присутніх із професійним святом, Микола Пундик, зокрема, відзначив, що День вчителя – це справді всенародне свято. Сам Микола Володимирович багато років присвятив викладацькій діяльності і зараз дуже тепло згадує той період свого життя.
І М. Пундик, і Е. Матвійчук у своїх виступах загострили увагу на головних результатах роботи обласної влади щодо підтримки системи освіти: на будівництві та реконструкції шкіл, поліпшенні їх матеріально–технічної бази, виконанні Одещиною програми «Шкільний автобус». І відзначили, що «це лише початок усіх запланованих у цьому напрямі заходів».
Потім керівники області вручили найкращим педагогам регіону почесні нагороди та цінні подарунки.
Наталя БОНДАРЕНКО
Підкорено
«Педагогічний олімп»
У Ширяївському районі пройшов конкурс «Людина року». Почесного звання удостоєні найкращі працівники різних сфер діяльності.
Серед працівників освіти у номінації «Педагогічний олімп» переможцем названо Любов Панчошак – заступника директора з навчально–виховної роботи Катерино–Платонівського НВК.
Розпочала Любов Іллівна свою стежину на освітянській ниві у 1983 році після закінчення Одеського педагогічного інституту (нині Південноукраїнський національний педагогічний університет), де вона здобула фах вчителя математики. Молоду випускницю радо прийняли у Катерино–Платонівці.
Л. Панчошак – особистість, яка вражає своєю працелюбністю, вимогливістю передусім до себе. Любов Іллівна чітко окреслила завдання та мету, що постають перед сучасною школою, беручи найактивнішу участь у здійсненні прогресивних перетворень.
Любов Іллівна має ґрунтовну методичну і теоретичну підготовку. Вона володіє сучасними методами та принципами викладання. Наступного року Любов Панчошак відзначатиме 30–річчя педагогічної діяльності.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |