ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Діалог про безробітних
09.10.2012 / Газета: Одесские известия / № 110(4384) / Тираж: 18937

Ренійський Центр зайнятості перевірила Ізмаїльська об'єднана фінансова інспекція. Підсумками ревізії поділилася на колегії при голові Ренійської райдержадмі–ністрації в.о. начальника інспекції Світлана Борисівна Білик.

– Як відомо, в Україні розроблено цілу низку послуг для безробітних громадян. Зокрема – професійна підготовка, перепідготовка або підвищення кваліфікації, – сказала С.Б. Білик. – Усім безробітним громадянам, які здобувають професію за направленням Центру зайнятості, подається матеріальна допомога. Так, на навчання громадянина І., яке зайняло три місяці, було витрачено 1640 гривень, але, здобувши новий для себе робітничий фах, житель району так і залишився безробітним. І це далеко не поодинокий випадок. Я переймаюся питанням: наскільки ефективно використовуються кошти фонду з безробіття?

– Ми можемо подивитися світову практику – жодній країні не вдається домогтися стовідсоткового результату, – відповів на це директор Ренійського Центру зайнятості Анатолій Костянтинович Рошка. – Ми, звичайно, прагнемо до найвищого показника: щойно громадянин виїжджає на навчання, розпочинаємо пошук для нього робочого місця. А в тих економічних умовах, що нині склалися, повірте, це дуже непросто… Заради справедливості треба відзначити, що за перевірений період профпідготовку пройшли 209 жителів Ренійського ра–йону, з них були працевлаштовані 199, тобто 91%.

– Є така форма послуги, як надання роботодавцеві дотацій на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних, – продовжила розмову С. Білик. – Згідно з договором рік роботи громадянина оплачується з фонду ЦЗ, другий і наступні – роботодавцем. Асигнування на цей вид боротьби з безробіттям зростають рік у рік. Якщо 2009 року в Ренійському районі на працевлаштування 30 безробітних було витрачено 303 тис. грн (10,1 тис. грн на одного), то 2011 року на 35 чоловік – 561 тисяча (по 16 тис. грн). Але з'ясувалося, що вісім чоловік, для яких за рахунок Центру зайнятості були відкриті робочі місця, не виконали умови контракту – не пропрацювали два роки, звільнившися раніше терміну.

– Це так, але ми не маємо жодних законних підстав затримувати громадянина на робочому місці, якщо він працювати з якихось причин не хоче або не може – у нас же не рабовласницький лад, – зазначив начальник Ренійського Центру зайнятості. – Із 35 чоловік, для яких були створені додаткові робочі місця, 8 звільнилися за власним бажанням. Із них п'ятеро оформили пенсію, одного призвано до армії. Взагалі, якщо подивитися акт перевірки фінінспекції, то жодних порушень чинного законодавства у нас не встановлено.

Справді, на сьогодні можна сформулювати чимало питань до результативності роботи служби зайнятості. Але вона, скажімо щиро, опинилася в ролі воза, який поставили поперед коня. Тільки розбудовуючи економіку, зміцнюючи позиції вітчизняних підприємств, можна ефективно боротися з безробіттям

Автор: Антоніна БОНДАРЕВА, власкор «Одеських вістей», Ренійський район


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту