![]() |
|
![]() |
![]() |
– В Україні добрі традиції мирного та гармонійного співіснування представників різних кон–фесій та національностей, – заявив Президент України Віктор Янукович у своєму виступі на Міжнародному саміті з проблем захисту прав національних меншин «Досвід України для світу» (про цей форум «ОВ» вже повідомляли в номері від 04.10.2012). – У той же час у сфе–рі міжнаціональних відносин сьо–годні виникають виклики, що іно–ді мають історичні корені, іноді обу–мовлені більш загальними соціаль–но–економічними чинниками, а іноді є і результатом політичних спекуляцій та провокацій.
На форумі також були присутні віце–прем'єр–міністр України Раїса Богатирьова, радник Президента Анна Герман, депутат Європарламенту Олександр Мірський, народні депутати України, представники духівництва, лідери національно–культурних товариств, журналісти з усіх областей країни.
Кому в Україні живеться комфортно?
За даними дослідження громадської думки, ініційованого компанією «Research & Brandinq Group», жителі України називають міжнаціональні відносини в нашій країні «у цілому, добрими, толерантними» (44%). 30 % опитаних проголосували за формулювання «наскільки добрі, настільки погані». Необхідно відзначити, що чотирнадцятьом відсоткам громадян ситуація в цій сфері здається напруженою.
– Завдяки новим технологіям люди більше та глибше дізнаються про нові культури, релігії і, відповідно, змінюють або не змінюють до них свого ставлення, – сказав кореспонденту «ОВ» голова Одеського центру ведичної культури «Джаганатх» Віктор Корноухов. – Саме тому представники різних культур та релігій почувають себе в Україні досить комфортно. Існують, звичайно, релігійні та національні фанатики, але в нашій країні це, швидше, поодинокі випадки, ніж тенденція.
Не будемо розгойдувати човен!
60% жителів нашої країни вважають, що в Україні неможливі конфлікти на національному ґрунті. Майже третина опитаних вважає, що вони ймовірні.
– Ми перебуваємо в одному човні. Отже, не може бути добре одному, коли погано другому. Якщо цей човен розгойдувати, то погано буде всім. – Так образно коментує ці цифри головний рабин Чернівецької області Ноах Кофманський.
Необхідно відзначити, що, за версією «Research & Brandinq Group», українці вважають політику держави у сфері міжнаціональних відносин нейтральною (48%). У той же час позитивні оцінки держполітики удвічі перевищують негативні (25% проти 13%).
У пошуках золотої середини
Наскільки вони ефективні такі заходи, як саміт? Думки пролунали різні.
Працівник духовного управління мусульман Криму, викладач Риза Ганієв у своїх коментарях був обережним:
– Безумовно, подібні питання необхідно порушувати. Вони повинні, так би мовити, бути у висячому положенні, як сметана на молоці. Але іноді з'являється відчуття, що більше ми акцентуємо на цьому увагу, то більше нездорового інтересу. Начебто побудували міцний дім, але іноді намагаємося розхитати його стіни та колони. Важливо знайти золоту середину і дотримуватися її. У Криму живуть представники понад ста національних меншин. І завдання таких заходів – не розхитати дім, але й не допустити, щоб про ці актуальні теми забули. Це складно.
Рабин Н. Кофманський цілком підтримує ідею форуму.Він знайшов на саміті чимало друзів. Серед них заступник президента Всеукраїнської громадської організації «Конгрес болгар України» Катерина Гержик, представник Одеського обласного ромського конгресу «Бахтало дром» Микола Долоков. Болгарка, єврей та ром обмінялися контактами й навіть почали обговорювати можливість спільних проектів.
Якщо люди, незалежно від кольору шкіри, віросповідання, національності, здатні цивілізовано спілкуватися, обговорювати актуальні питання, вирішувати злободенні проблеми, то з'являється упевненість у тому, що стіни в домі за назвою «Україна» будуть лише зміцнюватися.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |