ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Від Бугу до Дунаю — Від Дунаю до Бугу
09.10.2012 / Газета: Одесские известия / № 110(4384) / Тираж: 18937

Одеса

З ПОВНИМ ПЕРЕПЛАНУВАННЯМ

Почалася капітальна реконструкція дитячого садка № 238 по вул. Мельницькій. Після відкриття дитсадок зможе прийняти 150 малят.

Усього ж до кінця року в місті з'являться два нові й три капітально відремонтовані дошкільні заклади.

За інформацією в.о. начальника управління капітального будівництва міськради Анатолія Рагуліна, по дитячому садку № 238 комплекс значних будівельних робіт буде фінансуватися в межах програми «Народний бюджет». За попередніми даними, реконструкція садка обійдеться у 6 мільйонів гривень.

– Сьогодні ми розпочали активну фазу робіт. Будуть демонтовані всі конструкції, крім стін. Їх підкріплять. Будівельники зроблять повне перепланування і капітальний ремонт, обладнуючи дитячий садок за сучасними нормами: санвузлами в кожній групі, з медичним і господарським блоками. Тобто, це буде абсолютно оновлений будинок, – сказав Анатолій Рагулін.

– Цей дитячий садок після капітальної реконструкції максимально розвантажить чергу у Малиновському районі. Дошкільний заклад розрахований на 150 дітей. Крім того, він належить до категорії «компенсуючих». Це означає, що він розрахований на дітей, що мають проблеми зі здоров'ям. У цьому випадку – йдеться про дітей з дефектами мовлення, – зазначив начальник міського управління освіти і науки Валерій Шупарський.

Завдання будівельників – здати дитячий садок № 238 до Нового року.

Фрунзівський район

ЇХ БЕРУТЬ ЗА ПРИКЛАД

Осінні польові роботи – у розпалі. Під сівбу озимих культур в ра–йоні відведено понад 17 тисяч гектарів.

Заступник начальника управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Наталія Орлик відзначила тих керівників, які найкраще організували посівну кампанію. Серед них – Віктор Приходченко (ТОВ «Авангард»), Станіслав Нікон (ТОВ «Правда»), Олександр Фурдуй (ВТФ «Олтіс»), Микола Чеховський (СФГ «Рок–солана»), Надія Козак (ФГ «Тума–нове»), Валентин Журавленко (СФГ «Журавушка»). Їх беруть за приклад.

Трудівники сільськогосподарських підприємств району також посіяли ріпак на 420–гектарній площі, завершують збирання пізніх культур та підготовку полів до зяблевої оранки.

Котовський район

НОВЕ ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ МЕДИКІВ

Серед тих, кому нещодавно були вручені ключі від нових автомобілів «швидкої допомоги», був і представник Котовського району.

Авто з повним реанімаційним обладнанням і необхідним набором медикаментів, зараз проходить процедуру оформлення і вже незабаром експлуатуватиметься.

Крім того, райлікарня отримала томографічний кабінет, також відкрито відділення гемодіалізу, кабінет УЗД. Загалом же котовські медики отримали з початку року сучасного обладнання на 3 міль–йони гривень. Зокрема, дитяче відділення задіяло шість пристроїв для реабілітації дітей–інвалідів з діагнозом ДЦП. Очікують тут найближчим часом цифровий флюорограф, стаціонарний рентгенологічний комплекс з функціями сканування.

Іванівський район

ВИЗНАЧИЛИ – ВИКОНАЛИ

Під час формування програми «Народний бюджет» Бла–гоєвської сільської ради на поточний рік, були чітко визначені об’єкти, які вкрай необхідні для життєзабезпечення громади.

Як зазначив сільський голова Георгій Нікола, на сьогодні практично все, що було заплановано, виконано. Передусім, це стосується ремонту даху дитячого садочка, доріг та освітлення вулиць. На проведення цих робіт витратили 22, 4 тис. гривень, що надійшли з державного бюджету у вигляді субвенцій та 106 тисяч гривень з бюджету розвитку сільської ради.

Незабаром громада визначатиме нові пріоритетні об’єкти, які потребують втілення в життя, – підкреслив сільський голова. – І, як свідчить цьогорічний досвід, спільна робота влади та громади позитивно впливає на соціально–економічний розвиток.

Ізмаїл

ЗА ЗАСЛУГИ ПЕРЕД МІСТОМ

Цими днями своє 90-річчя відзначив Олександр Андрійович Зарудняк, який завдяки своїм професійним і людським якостям став широко відомим.

Він кандидат філологічних наук, і незважаючи на такий поважний вік, як і раніше діючий доцент кафедри української мови та літератури Ізмаїльського державного гуманітарного університету. Олександр Андрійович народився в селі Бортнички на Вінниччині в селянській родині. Голод 1933 року забрав життя батьків, залишивши маленького Сашка сиротою. Він, переживши чимало випробувань, на життя не озлився, а навпаки, утвердився у прагненні нести людям любов і добро.

У 1952 році О.А. Зарудняк закінчив Одеський педагогічний інститут імені К.Д. Ушинського. Через три роки захистив кандидатську дисертацію. Цього року виконком Ізмаїльської міської ради номінував Олександра Андрійовича на нагородження Почесною відзнакою «За заслуги перед містом».

Арцизький район

ВІДКРИТО ЩЕ ОДНУ ГРУПУ

Додаткову – четверту вікову групу – відкрито у Виноградівському дитячому садку.

Сьогодні її відвідують 20 дітей. Усього за останні три роки у дитячих садках міста і сіл району з’явилося п’ять додаткових груп. Наступного – планується відкрити ще одну у четвертому міському дитячому садку «Сонечко». Усе це – результати цілеспрямованого виконання спільного розпорядження райдержадміністрації та районної ради про розширення мережі дитячих дошкільних закладів. Відповідно до документа, за два останні роки капітально відремонтовано 7 дошкільних закладів і значно зміцнено матеріально–технічну базу решти.

Тарутинський район

ЯК БАЖАНИХ І ДОВГООЧІКУВАНИХ

Самодіяльні артисти Петро–стальського Будинку культури прагнуть стати колективом зі званням народний.

Виступи танцювальної та вокальної груп – а це загалом до 20 чоловік – приймаються завжди на «біс». У репертуарі – болгарські, українські, російські пісні й танці. Директор будинку культури Іван Каламанов тепло відгукується про кожного учасника колективу. Їхній вік – від 30 років і старші. Це люди найрізноманітніших професій. Але на сцені вони – єдине ціле. Та і про Івана Петровича в Петросталі говорять як про людину творчу, яка всю душу вкладає в улюблену справу. 40 років він успішно керує Будинком культури. А ще – професійно володіє багатьма музичними інструментами. Сільчани його гру на баяні називають віртуозною.

На останньому Бессарабському ярмарку в Тарутиному петростальських артистів вітали з особливою теплотою, як бажаних і довгоочікуваних.

Кілійський район

УСЕ ЖИТТЯ – ТАНЕЦЬ

Керівник зразкового хореографічного ансамблю «Талісман» Тетяна Вишнякова нагороджена Почесною грамотою і медаллю Кабінету Міністрів України.

Цей дитячий колектив, що працює в стінах Кілійської музичної школи, – один із найкращих в області. У цьому, безумовно, заслуга його керівника – людини, яка присвятила хореографії все своє життя.

Як відзначила Тетяна Спири–донівна Вишнякова, у своїй творчості вона одержує постійну підтримку батьків дітей і, звичайно, перших осіб району, які спільними зусиллями «одягають» ансамбль.

Репертуар у «Талісмана» великий. Це народні, бальні, естрадні та інші танці, які допомагають хлопчикам і дівчаткам розвиватися гармонійно, досягати фізичної та духовної досконалості. Діти працюють єдиною командою і одержують величезне задоволення від численних поїздок на конкурси та фестивалі.

Інформаційну добірку підготували:

В. Козюра, О. Харченко,

Л. Кузьменко, Л. Мельничук,

О. Колєв, Т. Баранова, А. Бондарева

Житло для педагогів

Цьогоріч освітянську родину району по–повнили 10 молодих вчителів. Двоє з них вже отримали житло.

Так Боківський сільський голова Михайло Стрільчук вручив вчителькам Жанні Трач та Юлії Михайлуці ключі від відомчого житлового будинку. Придбати його допомогли місцевий фермер, депутат районної ради Валерій Герасютенко, депутати районної ради Наталя Бобошко і Валерій Мочуляк. Боківська сільрада – це приклад сприяння молодим фахівцям, щоб вони залишилися б працювати у сільській глибинці.

Юрій ФЕДОРЧУК, власкор «Одеських вістей», Любашівський район

Вихователь починається… з терпіння

«Чи маєте ви рецепт виховання?» – «Маю, – відповідає мудрий вихователь. – Ось він: візьміть чашу терпіння, влийте повне серце любові, додайте пригоршню щедрості, посипте добротою і все це добре перемішайте...»

Подібний рецепт може запропонувати і вихователь ясельної групи Червонознам'янського дитячого садочка «Сонечко» Валентина Фенько.

– Робота з маленькими дітьми потребує любові і винахідливості, – ділиться своїми секретами Валентина Романівна. – Винахідливості в тому розумінні, що малеча, граючись, повинна бути постійно зайнятою. Я прагну, щоб нашим маленьким господарям жилося цікаво, щоб вони пізнавали навколишній світ, набували свого першого досвіду, вчилися перебувати в колективі.

Як зазначає завідувачка дитсадка Ганна Кухта, Валентина Романівна – педагог з 25–річним стажем. Вона любить і знає свою роботу й має творчий підхід до неї.

Світлана ЛЕВИЦЬКА, Іванівський район

Костьол відремонтують до ювілею

У 2015 році виповниться 250 років костьолу святого Станіслава. Зважаючи на той факт, що ця будівля належить до найдавніших, у Балті готуються не тільки католики, а й уся громада міста.

При костьолі створено робочу групу на чолі з настоятелем отцем Мартіном, розроблено план заходів з капітального ремонту будівлі. Зокрема планується спорудження дзвіниці та будинку для нужденних. Особливо клір опікується знедоленими дітьми.

Пожертвування на роботи збираються з усієї України та з поза її меж. Вже надійшли перші внески. Зокрема, німці подарували пастві орган. Надходять кошти також від місцевих жителів.

Любов КУЗЬМЕНКО, власкор «Одеських вістей», м. Балта

К сожалению, день рождения только раз в году

Октябрь подарил Балте солнечную и теплую погоду в день ее рождения. Праздник был насыщен приятными и важными событиями.

В торжествах приняли участие первый заместитель председателя Одесского областного совета Николай Тиндюк. Прибыли и другие гости – командование судна «Балта» вспомогательного флота ВМС Украины, польская делегация, руководители и творческие и спортивные коллективы соседних городов, общественность района.

В палитру празднования удачно добавилось торжественное открытие краеведческого музея и городского стадиона. Ведь эти объекты являются детищем проекта «Народный бюджет» и ярко засвидетельствовали, что слова власти не расходятся с делом. Они стали чудесным подарком балтянам по случаю Дня города.

Выступая на открытии стадиона, Николай Тиндюк, в частности, выразил на–дежду на то, что балтяне будут достигать высоких спортивных результатов. Кроме того, напомнил, что бюджет развития Балтского района в 2012 году составил 14 миллионов гривень, что в 28 раз больше, чем в 2010 году. Это дало возможность воплотить многие инициативы громад района в жизнь, в частности и городской громады.

Ну, а балтская ярмарка с праздником национальной кухни, кулинарными конкурсами стала свидетельством гостеприимности украинского народа, щедрот Подолии. Так что здесь не столько торговали, сколько угощали.

Пышные и мастерски украшенные караваи от агрофирмы «Хлебная нива» получили почетные гости города. А все, кто был на площади, когда «Хлебная нива» подарила городу огромный торт, отведали именинное лакомство.

Николай Тиндюк вместе с руководством города и района, депутатом Одесского областного совета Сергеем Иванниковым посетил все выставки, побывал на веселой ярмарке, где его встречали хлебом–солью.

С поздравлениями по случаю праздника выступили руководители города и района, гости.

Кульминацией празднования стали карнавал при участии коллективов культурно–творческих, учебных заведений и красочный салют в ночном небе.

Любовь КУЗЬМЕНКО, собкор «Одесских известий», Балтский район

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту