ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Від Бугу до Дунаю — Від Дунаю до Бугу
11.10.2012 / Газета: Одесские известия / № 111(4385) / Тираж: 18937

Одеса

НОВА АПАРАТУРА

ДЛЯ МКЛ № 10

Вчора голова облдержадміністрації Едуард Матвійчук побував у міській клінічній лікарні № 10. Едуард Леонідович зустрівся з колективом, вислухав слушні нарікання людей на застарілу техніку, яка обмежує діагностичні та лікувальні можливості лікарів.

У межах реалізації програми «Здоров’я Одещини» губернатор передав клініці лапароскопічну стійку для виконання щадних операцій на внутрішніх органах, фіброгастроскоп для дослідження шлунку та медикаменти – загалом на суму 3 мільйони гривень.

Докладніше про відвідування Е. Матвійчуком МКЛ № 10 ми розповімо в наступному номері «ОВ».

ШКІЛЬНІ КОШТИ ПІД КОНТРОЛЕМ

– Бюджетних грошей вистачає на виплату зарплат, ремонт, харчування учнів 1-4 класів і дітей пільгових категорій.

Про це заявила заступник начальника управління освіти і науки Одеської міськради Вікторія Іщенко на прес–конференції, присвяченій проблемам дошкільної та шкільної освіти.

Батьки ж, які хочуть створити комфортніші умови перебування дітей у дитячому садку або школі, можуть надати посильну допомогу, не побоюючись, що гроші будуть витрачені не за призначенням. Адже кошти вони віддають не вчителеві, а касирові, одержуючи при цьому чек. Можна також самостійно вносити гроші на розрахунковий рахунок або ж довірити цю операцію представникові благодійного піклувального фонду.

У тому випадку, якщо батьки зіткнулися з відкритим або завуальованим вимагацтвом у дитсадку або школі, Вікторія Никифорівна наполегливо рекомендує телефонувати на гарячу лінію міського управління освіти (725–35–93) або особисто їй (724–31–22).

– Дуже важливо, щоб у школі виховувалися здорові діти. Щоб їм було комфортно. Багато в чому від цього залежить і якість освіти. Школи повинні бути затишними, теплими й світлими, – говорить В. Іщенко. – Більшість наших навчальних закладів справляється з поставленими завданнями.

ПАМ’ЯТІ БАТЬКА ЦИФРОВОЇ РЕВОЛЮЦІЇ

В Одесі встановлена пам’ятна скульп–тура на честь засновника і голови ради директорів компанії Apple, що стала першим монументом Стіву Джобсу на території СНД. З ініціативою виступили студенти і ректорат Державної академії технічного регулювання якості.

Ідею студентів одностайно підтримали в історико–топонімічній комісії Одеської мерії.

Місцем для встановлення двометрової композиції була обрана територія перед фасадом студентського гуртожитку по вул. Ново–сельського, 74/76.

Скульптурна композиція – це долоня людини із зображенням сердець у стилістиці Apple. Вона виконана на сталевому каркасі з окремих металевих деталей, з’єд–наних зварюванням.

Нагадаємо, що Стівен Пол Джобс, відомий як Стів Джобс – американський підприємець, дизайнер і винахідник. Він здобув широке визнання як піонер революції у сфері персональних комп’ютерів.

Джобс здобув громадське визнання за вплив на індустрію технологій і музики. Його часто називали легендарним провидцем, батьком цифрової революції, майстром інновацій.

«ГАРДЕМАРИН» ЗНІМАЄ КІНО

Кінорежисер Володимир Шевель–ков, відомий як один з «гардемаринів», знімає в Одесі новий російський серіал «Станиця».

За його словами, зйомки, в яких беруть участь російські актори, проходять у місті та за його межами.

– 12 серій присвячені відомим історичним подіям у російській станиці Кущевська. Зйомки проходять на замовлення відомої московської кінокомпанії «Профіт». Взагалі–то мав знімати інший режисер, але він в останню мить не зміг розпочати реалізацію проекту. І мене попросили, як «швидку допомогу», його замінити, – відзначив режисер.

Він додав, що у серіалі не буде зайнятий як актор.

Це дуже нервове заняття. У цьо–му проекті мені достатньо займатися режисурою, – підбив підсумок Володимир Шевельков.

Теплодар

СТАДІОН АКТИВНО ВИКОРИСТОВУЄТЬСЯ

Нещодавно збудований у межах програми «Народний бюджет» новий міський стадіоні з перших днів активно використовується громадою.

Про це повідомляє заступник Теплодарського міського голови Ганна Мартиненко.

Так, нещодавно тут проведено День спорту для місцевої малечі «Дитячі перегони». Провадилися цікаві змагання, конкурси, вікторини. Зокрема вихованці старших груп дитячих садків віком 5–6 років брали участь у заїздах на самокатах, а першокласники – у змаганнях на роликах. Хлопчики та дівчатка змагалися в різних категоріях, проте без подарунків не залишилася жодна дитина.

Ганна Мартиненко розповіла, що міська влада, побачивши, з яким ентузіазмом діти та батьки брали участь у спортивному святі, розмірковує над тим, як зробити подібні заходи регулярними.

Савранський район

МАЙЖЕ УДВІЧІ БІЛЬШЕ

Осінь – пора повних розрахунків за оренду землі та майнових паїв. На сьогодні в районі здійснено ці виплати майже на 90 відсотків.

Укладено 6784 договори із власниками земельних часток (паїв) на оренду землі на суму 11 міль–йонів 162 тисячі гривень. Виплачено 10 мільйонів 123 тисячі гривень. Сповна провели розрахунки у товариствах «Нива», «Добробут» та приватних підприємствах імені Котовського, «Колос України», «Бу–ревісник».

Договорів з власниками майнових паїв в районі укладено 1383, на які нараховано загалом 26,6 тис. гривень. Виплачено вже 22 тисячі гривень, або 83 відсотки коштів. Тут також слід відзначити товариства «Нива» і «Добробут».

Варто нагадати, що цього року держава підвищила коефіцієнт виплат за оренду. Тобто селяни отримали майже удвічі більше за свої наділи та майно, які вони здають в оренду.

Котовськ

ВИЗНАЧИЛИСЯ ІЗ ЗАВДАННЯМИ ПРАВООХОРОНЦІВ

Забезпечення порядку у місті та районі під час виборів довірять 300 співробітникам міліції.

Це працівники міського, ра–йонного і лінійного на ст.Котовськ відділів, спецпідрозділ «Грифон», державна служба охорони.

Міліція має забезпечити дотримання законності і рівності для політичних сил, що братимуть участь у виборах. Кожне порушення Закону отримуватиме відповідну оцінку з боку правоохоронців.

На органи внутрішніх справ також покладено охорону поліграфічних підприємств, на яких виготовляється виборча документація, її супровід під час перевезення до окружних і дільничних виборчих комісій, а також охорону виборчих документів. Про це йшла мова на нараді, проведеній нещодавно.

Білгород-Дністровський

ЗДІЙСНЮЮТЬСЯ ЗНАЧНІ ПРОЕКТИ

У другій половині вересня в місті пройшли батьківські конференції в загальноосвітніх школах і НВК «школа-сад». Їх учасники ознайомилися з результатами реалізації програми «Народний бюджет».

Свого часу пріоритетами 2012 року городяни назвали поліпшення діяльності об’єктів соціальної сфери. На капітальні ремонти закладів освіти, культури і установ охорони здоров’я, оснащення комп’ютерами шкіл і медичним устаткуванням лікарень, у порівнянні з минулим, були виділені значні кошти. За 8 місяців цього року, наприклад, на проведення капремонтів шкіл і дитячих садків місто спрямувало близько 4 мільйонів грн, тоді як з 2006 по 2010 рік з цією метою витратили всього 1,5 млн грн.

У цілому, здійснюються значні проекти в різних сферах життєдіяльності. Уже розпочато процес формування «Народного бюджету» на 2013 рік. І городяни беруть у ньо–му найактивнішу участь.

Овідіопольський район

ПОПЕРЕДУ –

ДРУГИЙ ЕТАП РЕМОНТУ

До нового навчального року оновлено Калаглійську загально–освітню школу.

Кілька років тому тут повністю замінили покрівлю й поставили нові металопластикові вікна. Але селяни на сході восени минулого року назвали чимало інших проблем, після чого капітальний ремонт школи внесли до переліку об’єктів «Народного бюджету».

У результаті – оновили фасад, установили нову огорожу й зробили зручні сходи. Усередині школи виконано ремонт стелі, проведено нове освітлення, установлено металопластикові двері, пофарбовано стіни, настелено лінолеум. У чотирьох кабінетах здійснено перепланування, завдяки чому першокласники одержали світлі й затишні приміщення. Ремонтні роботи швидко і якісно здійснили фахівці «Овідійбудсервісу». Усього на ремонт витрачено з районного бюджету 100 тисяч гривень. Попереду – другий етап капітального ремонту. Зокрема, будуть оновлені їдальня і спортивний зал.

Красноокнянський район

ДБАЮТЬ ПРО ЖИТЛО ТА ЗЕМЛЮ ДЛЯ СИРІТ

За інформацією начальника служби у справах дітей райдержадміністрації Л. Баюро, сьогодні грунтовну освіту дають дітям педагогічні колективи 20 загальноосвітніх шкіл, а дошкільне виховання малюки отримують у 10 дитячих садках при НВК та в десяти сільських дошкільних закладах.

Понад 75 відсотків дітей відвідують дитсадочки.

Також функціонують музична і дитячо–юнацька спортивна школи, Будинок дитячої творчості.

Особлива увага – дітям–сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування. Служба у справах дітей спільно з працівниками селищної та сільських рад склала реєстр житла і майна дітей цієї категорії.

Із 117 дітей–сиріт та дітей, поз–бав–лених батьківського піклування житло мають лише 29. За дитячим житлом закріплено опікунів, і порушень його використання та утримання не виявлено.

Приємним є той факт, що трьом дітям опікуни придбали будинки і оформляють на нерухомість відповідні документи.

Четверо дітей мають державні акти на землю. Земельні паї передані в оренду сільгоспвиробникам, які вчасно і в повному обсязі розраховуються за її використання.

Разом з тим, працівники сектору у справах сім’ї, молоді та спорту поставили на облік всі багатодітні сім’ї та видали посвідчення для отримання пільг.

Інформаційну добірку підготували:

С. МАРШИНА, В. КОЗЮРА, М. КРИЖАНОВСЬКА,

Є. НИзов, Т. Сторчак, Л. Кузьменко, Т. Гурічева, Ю. Федорчук

Надії підкріплюють роботою

У ПСП «Україна» Іванівського району завершують збирання соняшнику. Уже кілька років поспіль тут вирощують сорт «сержант». Урожайність соняшнику сьогодні 12 – 14 ц/га.

Услід за комбайнами на поля вийшли трактори для дискування та оранки площ під сівбу озимого ячменю. Працюють найкращі механізатори сільгосппідприємства Геннадій Міхнич, Олександр Харчій, Олександр Коваченко, який понад тридцять років трудиться в господарстві. З ранньої весни і до завершення осіннього комплексу робіт він у полі. Досвідчений тракторист своїм ставленням до роботи давно став прикладом для молодих механізаторів.

Хлібороби ПСП «Україна», як і інших господарств ра–йону, в очікуванні сівби. Надії на майбутній врожай вони підкріплюють роботою – площі підготовлено, укомплектовано три посівні агрегати.

Світлана ЛЕВИЦЬКА, Іванівський район

Добру справу – з доброю душею

Курсанти та викладачі Військової академії міста Одеси взяли участь в акції «Посади дерево знань».

За їхньої ініціативи, а також ветеранів військової освіти в академічному сквері були посаджені молоденькі туї та платани.

У своєму звертанні до учасників акції тимчасовий виконувач обов’язків начальника академії генерал–майор Олег Гуляк сказав:

– Добру справу треба робити з доброю душею! Тож нехай ці саджанці стануть справжнім символом знань для курсантів, адже військова школа була і залишиться другою домівкою, де формуються і гартуються характери майбутніх офіцерів.

Акцію колективу Військової академії підтримали вихованці Одеського ліцею з посиленою військовою та фізичною підготовкою. Ліцеїсти взяли участь у закладці кленової алеї свого навчального закладу.

Сергій ДАНИЛЕНКО, м. Одеса

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту