![]() |
|
![]() |
![]() |
Ініціативи медиків матимуть підтримку
Під час відвідування обласної клінічної лікарні Прем’єр–міністр України Микола Азаров зустрівся з її працівниками, поділився враженнями від головної клініки регіону, розповів про своє бачення розвитку вітчизняної системи охорони здоров’я, передав установі сучасне устаткування. Його супроводжували губернатор Одещини Едуард Матвійчук та голова обласної ради Микола Пундик.
Микола Янович відзначив важливість диспансеризації, проваджуваної в регіоні, яку пройшло вже 650 тисяч чоловік.
– За 3 – 4 роки нам треба повернутися до практики минулих років, коли кожний громадянин знав стан свого здоров’я, – підкреслив Прем’єр–міністр. – Клініки будуть постійно переоснащуватися, оскільки без сучасного устаткування працювати на високому рівні неможливо. Також буде підвищуватися рівень заробітної плати медиків.
Далі були відзначені успіхи одеських кардіохірургів. Оскільки смертність від серцево–судинних захворювань посідає перше місце в країні, великі надії покладають на новітні хірургічні втручання. Вони дозволяють рятувати людей та знижувати ризик розвитку ускладнень. Про новаторські операції, виконувані в обласній клінічній лікарні під керівництвом доктора медичних наук, професора Юрія Карпенка, наша газета розповідала неодноразово. Тепер ці ініціативи та досягнення одержать підтримку на державному рівні – найближчим часом уряд ухвалить рішення щодо створення на базі лікарні регіонального кардіохірургічного центру для пацієнтів усього півдня України.
Микола Азаров розповів про нову політику держави на ринку ліків. Вивчення ситуації щодо закордонних фірм–постачальників виявило дивну закономірність: медикаменти в Росії, Польщі, Чехії, Словаччині продаються за одними цінами, а в Україні – у кілька раз дорожче. Тому було ухвалено рішення про введення референтних, тобто узгоджених з державою, цін. Поки що це торкнулося лише кардіологічних препаратів і призвело до зниження цін на 20 – 40 відсотків. Вже розглядається питання і з препаратами для лікування онкохворих.
– Якщо фірми–постачальники доведуть нам збитковість такої роботи для них, держава почне доплачувати різницю в ціні, – підкреслив Прем’єр–міністр.
Микола Янович обурився ситуацією, коли пацієнти займаються самолікуванням, призначаючи собі ліки. Він висловився за повернення до рецептурної системи призначення та купівлі медикаментів. Його підтримали лікарі та пацієнти обласної лікарні, які були присутні на зустрічі.
На завершення візиту Прем’єр–міністр передав клініці рентген–установку на три робочі місця, лапараскопічну стійку для виконання органозберігаючих операцій, апарат для штучної вентиляції легенів, дефібрилятор, використовуваний для запуску серця при його зупинці.
Світлана КОМІСАРЕНКО, «Одеські вісті»
Завдання влади – стабільний розвиток у всіх напрямах
– Понад рік тому я створив свою сторінку в мережі «Фейсбук». Як правило, у п’ятницю, наприкінці робочого дня або після роботи я заходжу туди, щоб близько години поспілкуватися з людьми. Мене цікавить відповідь на запитання: що не влаштовує наших співгромадян? Це спілкування дуже цінне для мене, – розповів Прем’єр–міністр України Микола Азаров на зустрічі в Оперному театрі із представниками місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, установ соціальної та гуманітарної сфер Одещини.
На заході були присутні голова Одеської облдержадміністрації Едуард Матвійчук, голова обласної ради Микола Пундик, депутати різних рівнів, керівництво Одеси, представники громадськості з міст і ра–йонів нашої області.
Ще одним видом ефективного спілкування Микола Янович вважає живий діалог із громадськістю. Щира розмова відбулася і в Одесі.
Звичайно, одне з найперших запитань було про газ. На порозі опалювальний сезон. Мешканців області цікавлять ціни на природне паливо та страхає перспектива залишитися з холодними батареями в морози через нетеплі відносини з основним постачальником газу до України.
Прем’єр–міністр заспокоїв людей:
– Жоден житловий будинок не залишиться без тепла!
Крім того, як заявив Микола Янович, Україна спроможна здобути енергетичну незалежність. Причому в найближчі роки.
– Наші запаси нафти, газу дають змогу сотні років ні в кого нічого не купувати. Але необхідно вкласти в їх видобуток колосальні кошти. І ми пішли на цей крок. Уже цього року ми почнемо буріння, а наступного року – видобуток газу на чорноморському узбережжі на нових свердловинах. Через десять років зможемо цілком забезпечити себе газом і нафтою. Найближчими роками у вашій області буде споруджено термінал із приймання скрапленого газу.
Наступне питання стосувалося мовної політики.
Є побоювання, що після виборів певні сили спробують переглянути основні тези нещодавно ухваленого закону.
– Політика не ділиться на «до» та «після» виборів, – сказав М. Азаров. – Ми були б безвідповідальними людьми, якби дозволили собі ігри з країною. Це недопустимо. В усьому мусить бути стабільність. І це стосується всіх сфер: мови, цін, зарплати, пенсій. Ми послідовно домагатимемося стабільності в усіх напрямах.
Які нові проекти будуть реалізовані на Одещині? Питання, яке хвилює, мабуть, більшість мешканців нашої області.
– Найперше ми хочемо підвищити стандарти будівництва доріг, – відзначив Микола Янович. – Не таємниця, що побудована 2004 року траса Київ – Одеса вже потребує капітального ремонту. Необхідно також зробити акцент на розвитку водного транспорту. Україна є транзитною країною. Саме тому розвиток транзитних комунікацій – це питання нашого добробуту та розквіту. Крім того, я вважаю, що потрібна серйозна програма розвитку міста Одеси як курортно–рекреаційного центру. При розробці цього документа, звісно, будуть враховані пропозиції одеситів.
Багато ще було запитань стосовно злободенних проблем не тільки Одещини, але й країни загалом. Наші земляки, щиро хвилюючись, дякували Прем’єр–міністрові та керівникам області за реалізацію програми «Доступне житло», проекту «Народний бюджет», проведення медоглядів у містах і селах регіону.
Голова уряду визнав, що є люди, які досі страхаються реформ і їхнього можливого негативного впливу на рівень життя в країні.
– Ви знаєте, моя дружина довго вмовляла мене зробити ремонт, – наводить несподіваний приклад Микола Азаров. – Цілих дванадцять років я не погоджувався, оскільки не вбачав сенсу: начебто все й так чисто, охайно. Але жінки здебільшого домагаються того, чого хочуть. Тому ремонт ми все–таки зробили. Стало так затишно та красиво, що просто душа тішиться, коли додому заходиш. Так і з реформами. Якщо трішки постаратися – поміняти обстановку, ставлення до неї, не боятися перетворень – зможемо жити в оновленій країні: гарній та затишній.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |