![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
СТАВ ДО ЛАДУ УНІКАЛЬНИЙ КОМПЛЕКС
На Андросівському молу Одеського морського торговельного порту стала до ладу перша вежа нового зерноперевантажувального комплексу, який не має аналогів на підприємстві, з нормою одноразового зберігання 235 тисяч тонн і річним вантажообігом — 4 мільйони тонн.
Це – одна з 33–х веж іспанської фірми «SYMAGA», які встановлює провідна в Україні компанія з монтажу елеваторних комплексів «Євробудсервіс». Новий термінал став четвертим зерновим перевантажувальним комплексом на підприємстві. У відкритті споруди взяли участь начальник ДП «Одеський морський торговельний порт» Юрій Васьков, почесний президент порту Микола Павлюк, генеральний директор компанії ТОВ «Бруклін–Київ» Юрій Губанков, директор ДП «ЧорноморНДІпроект» Сергій Нікулін, представники дирекцій підрядної будівельної організації, компаній–зернотрейдерів, фінансових організацій, що беруть участь у проекті.
ПЕРШІЙ ЕЛЕКТРИЧЦІ – ПІВВІКУ
Енергетики Одеської залізниці відзначили ювілей – 50 років тому від станції Знам’янка вирушив перший поїзд на електричній тязі. Знам’янка-Пятихатки – перша дільниця на змінному струмі в Україні та перша електрифікована дільниця на Одеській магістралі.
Начальник Одеської залізниці Микола Луханін, заступник начальника Головного управління електрифікації «Укрзалізниці» Валерій Пасічний, начальник служби електрифікації Сергій Кучмій та перший начальник дистанції енергопостачання Борис Симаков привітали нинішніх трудівників та ветеранів.
– Електрифікація найбільш вантажонапруженої дільниці Знам’янка–Пятихатки мала свого часу стратегічне значення, адже це сприяло значному збільшенню обсягів перевезень. Кількаразове визнання колективу переможцем у галузевих змаганнях серед підприємств «Укрзалізниці» свідчить про своєчасне впровадження нових технологій та високий рівень кваліфікації наших фахівців–енергетиків, – підкреслив начальник залізниці Микола Луханін.
Начальник служби електрифікації Сергій Кучмій подякував усім ветеранам дистанції за те, що експлуатація обладнання, змонтованого ще 1962 року, і донині відзначається високим ступенем надійності.
За вагомий особистий внесок у розвиток галузі, забезпечення високого рівня виконання виробничих завдань та з приводу 50–річчя електрифікації почесними нагородами було відзначено 25 ветеранів праці.
Сьогодні експлуатаційна довжина електрифікованих дільниць на Одеській залізниці становить 1736 км. Розгорнута довжина контактної мережі – 4615 км. Обслуговують систему 43 райони контактної мережі та 30 тягових підстанцій.
ПІАНІСТИ СВІТУ ПРИЇХАЛИ ЗА ГРАН–ПРІ
Сьогодні у Великій залі Одеської обласної філармонії відбудеться урочисте відкриття традиційного Міжнародного конкурсу імені Еміля Гілельса.
Прозвучать два фортепіанних концерти в супроводі Націо–нального Одеського філармонійного оркестру під управлінням заслуженого артиста України Хо–барта Ерла у виконанні лауреата першої премії IV Міжнародного конкурсу піаністів пам’яті Е. Гілельса Діани Гульцової (Україна): Ф. Ліста – концерт № 2 та концерт для фортепіано з оркестром № 2 К. Сен–Санса у виконанні голови журі професора Володимира Вінницького (США).
Конкурс складається з добору (за відеозаписами) двох сольних та фінального туру, у супроводі симфонічного оркестру.
Володарі Гран–прі та першої премії виконають концерти у супроводі згаданого оркестру під управлінням Хобарта Ерла.
Можливість взяти участь у конкурсі надається піаністам усіх країн світу віком від 16 до 30 років. До оргкомітету надійшло понад 100 заявок від охочих взяти участь у цьому престижному змаганні. На підставі надісланих відеозаписів відбіркового туру оргкомітет визначив для участі у заключній частині 50 піаністів із 13–ти країн (Білорусь, Китай, Корея, Росія, Сербія, США, Україна, Франція, Японія, Молдова, Казахстан, Узбекистан, Грузія). Найбільше учасників представили Україна та Росія.
БІБЛІОТЕКА В МЕРЕЖІ: ЧОМУ НІ?
18 — 19 жовтня в ОННБ ім. М. Горь–кого відбудеться науково-практична конференція «Бібліотека у соціокультурному просторі: інноваційні проекти».
Мета заходу – висвітлити актуальні проблеми сучасного розвитку публічної бібліотеки.
Планується обговорення таких питань, як розвиток бібліотечної галузі, методи і форми залучення читачів, популяризація бібліотечної справи в мережі інтернет, місце бібліотеки у соціальній реабілітації користувачів з особливими потребами, проблеми співпраці методичних центрів, спільні проекти публічних бібліотек тощо.
Фрунзівський район
ВІДКРИТО СОЦІАЛЬНУ АПТЕКУ
Село Перехрестове – одне з найбільших у районі. У ньому нараховується майже півтори тисячі мешканців.
Маючи амбулаторію та отримуючи кваліфіковане медичне обслуговування, громада неодноразово зверталася до влади з проханням відкрити у селі аптеку. Адже, отримавши призначення лікаря, доводилося їхати за медикаментами до районного центру.
І ось під час святкування Дня села було відкрито соціальну аптеку.
– Люди дуже вдячні за це, – говорить сільський голова Василь Грекуляк. – Відтепер для них по кишені ліки. Їх можна придбати або замовити.
Ізмаїл
ЗАОХОЧУЮТЬ НАЙКРАЩИХ
Сьогодні в місті працює 16 дошкільних навчальних закладів. З них 15 перебувають у комунальній власності і лише один – «Гвоздичка» – належить ДП «Ізмаїльський морський торговельний порт».
Фінансування їх роботи стало пріоритетним напрямом у політиці нинішньої влади міста. Так, за останні два роки на розвиток дошкільної освіти з обласного та місцевого бюджетів було виділено понад 10 мільйонів гривень. З них майже 2 мільйони спрямовані на капітальний ремонт дитячих садків «Парус» і «Світлячок».
Ремонт та реконструкція переданих у комунальну власність дитячих садків «Маяк» та «Золотий ключик» дозволили відкрити чотири групи, створивши тим самим додаткові місця.
У межах проведення Всеук–раїнського дня працівників дошкільної освіти серед закладів даної сфери був організований конкурс для заохочення найкращих працівників. Так, Грамотою облдержадміністрації відзначено логопеда Ізмаїльського дитсадка № 33 «Теремок» Любов Маринюк. Номінантом конкурсу на найкращий дошкільний заклад в Одеській області став дитячий садок «Дельфиненок» (завідувачка Людмила Георгіу).
Іванівський район
ЗАМІНИЛИ СТАРІ ВІКНА
У Михайлопільській ЗОШ І-ІІ ступенів тепло й затишно, хоча самій будівлі понад сто років.
Завдяки проекту «Народний бюджет» у навчальному закладі не тільки провели ремонт будівлі, а й замінили всі старі вікна.
– Ми давно мріяли про нові вікна в класах, і нарешті ця мрія здійснилася, – радіє директор школи Любов Майданюк. – Тож тепер холод не відволікатиме дітей від процесу навчання.
Роздільнянський район
НЕ ВТОРГУВАВ…
Нещодавно українські прикордонники затримали мікроавтобус «рено», яким керував 53-річний громадянин Молдови. В автомобілі, окрім водія, сиділи 30-річна жінка та дві 23-річні дівчини. Перетнути кордон у міжнародному пункті пропуску «Кучурган-авто» вони так і не змогли.
Справа в тому, що в результаті комплексу розшукових заходів, здійснених оперативниками Одеського прикордонного загону спільно з криміналістами, стало відомо, що володар «рено» намагається заробити на торгівлі людьми. Зокрема, він мав намір вивезти до країн Євросоюзу трьох громадянок України з метою подальшого їх продажу та використання у сфері надання інтимних послуг. Стосовно «бізнесмена» органи МВС порушили кримінальну справу за відповідною статтею Кримінального кодексу України.
Татарбунарський район
ДОРОГА РИБОЛОВЛЯ
Інспектори Державного управління «Західно-Чорноморська держрибоохорона» разом із працівниками управління Державної служби боротьби з економічними злочинами на озері Шагани затримали двох 22-річних жителів села Приморського, які займалися браконьєрським ловом риби, повідомляє прес-служба відомства.
У них вилучено рибальські сітки, у яких перебувало 743 штуки камбали–глоси. Збиток, завданий державі, склав близько 25 тисяч гривень. Стосовно затриманих порушено кримінальну справу за статтею «Незаконне заняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом», що карається штрафом до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на термін до трьох років, з конфіскацією знарядь та засобів промислу, а також усього здобутого.
Інформаційну добірку підготували: В. КОЗЮРА, Л. МЕЛЬНИЧУК, Х. ВІЄР, О. ХАРЧЕНКО, О. КОЛЄВ
Одеська обласна державна адміністрація
Розпорядження
Зареєстровано в Головному управлінні юстиції в Одеській області 3 жовтня 2012 р. за № 51/1131
Про внесення змін до розпорядження голови Одеської обласної державної адміністрації від 18 червня 2012 року № 595/А–2012
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27 червня 2012 року № 608 «Про забезпечення твердим пічним побутовим паливом осіб, які мають право на його отримання згідно із статтею 48 Гірничого закону України», з метою встановлення натуральних норм, згідно з якими населенню надаються пільги у грошовій або натуральній формі на придбання твердого палива:
1. Пункт 4 розпорядження голови Одеської обласної державної адміністрації від 18 червня 2012 року № 595/А–2012 «Про затвердження натуральних норм забезпечення населення області твердим паливом та скрапленим газом у 2012 році за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам», зареєстрованого в Головному управлінні юстиції в Одеській області 25 червня 2012 року за № 46/1126, викласти у такій редакції:
«4. Затвердити натуральну норму забезпечення твердим пічним побутовим паливом осіб, які мають право на його отримання згідно із статтею 48 Гірничого закону України, у кількості 5,9 тонни вугілля на одне домогосподарство на рік.
За вибором зазначених осіб забезпечення твердим пічним побутовим паливом може здійснюватися у грошовій або натуральній формі».
2. Розпорядження набуває чинності з дня офіційного опублікування в газеті «Одеські вісті».
Голова обласної державної адміністрації Е. МАТВІЙЧУК
10.09.2012 р. № 964/А–2012
Військові медики обмінюються досвідом
В Одесі на базі Військово–медичного клінічного центру Південного регіону відбувся Всеукраїнський збір військових хірургів та анестезіологів.
За словами тимчасового виконувача обов’язків директора Військово–медичного департаменту Міністерства оборони України Віктора Жаховського, головна мета заходу обмін досвідом між провідними вітчизняними фахівцями у сфері військової хірургії та анестезіології, а також обговорення питань, пов’язаних із сучасним станом і перспективами розвитку медичної служби ЗС України.
Такого формату зустрічі вже стали традиційними, вони провадяться щороку. Адже, як підтверджує життя, саме на таких зібраннях ухвалюються концептуально важливі рішення, які згодом успішно реалізуються та сприяють покращенню лікувального процесу у всіх центрах і госпіталях Міноборони України, підкреслив Віктор Жаховський.
Зокрема він зазначив, що, враховуючи сучасні тенденції розвитку медичної науки та спираючись на власний досвід подавання екстреної спеціалізованої медичної допомоги, учасники цьогорічного збору напрацювали конкретні пропозиції, спрямовані на вдосконалення лікувально–діагностичної бази. Крім того, сформовано єдині погляди на подальше впровадження інноваційних технологій із використанням методів малоінвазивної хірургії.
В’ячеслав ДІОРДІЄВ
Ой у полі криниченька…
У Березівському районі оновлено криничку, що розташована поблизу шляху на Заводівку. Вона довгенько стояла занедбана. І ось з ініціативи голови райради Олега Богоміла та за підтримки тимчасового виконувача обов’язків голови РДА Івана Руденка її реа–німовано.
Гуртом потрудилися працівники лісництва, МНС, РЕС, шля–ховики. Вони розчистили всі чотири дже–рела, які живлять криничку. Над цямринням з’явився дерев’яний дах. Тепер лише б люди цінували і не нівечили зроблене для них же.
Біля відреставрованої кринички облаштовано куточок відпочинку для всіх, хто проїздить трасою. Споруджено альтанку, встановлено стіл із лавами.
Криничку освятив протоієрей Петро зі Свято–Миколаївського храму, що в Березівці.
– Вода є життєдайною силою для нас, – звернувся отець Петро до присутніх, – а також джерелом інформації про тих, хто працював поряд, хто реставрував криницю.
Ольга ГАЙДУК, Березівський район
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |