![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
ДЛЯ МУЗЕЮ ЦИВІЛІЗАЦІЙ ЄВРОПИ
Наступного року у французькому місті-побратимі Одеси Марселі буде відкрито найбільший етнографічний центр Старого Світу – Музей цивілізацій Європи та Середземномор'я.
Муніципалітет Марселя на честь 40–річчя встановлення побратимських відносин між нашими містами готує постійну експозицію «Шляхи Одеси».
Перші переговори із цього приводу пройшли між представниками двох міст у вересні в межах візиту офіційної одеської делегації на чолі з віце–мером Оленою Павловою до Франції. У жовтні з візитом у відповідь прибули представники французької сторони: директор Музею європейських і середземноморських цивілізацій у Марселі Брюно Сюзареллі, директор французького культурного центру «Альянс Франсез» в Одесі Сильвен Бано, а також куратор виставки «Шляхи Одеси» у Музеї європейських і середземноморських цивілізацій, заслужений професор Сорбонни Франсис Конт.
За словами Олени Павлової, досягнуто домовленості про те, що постійну одеську експозицію буде цілком сформовано та відкрито 2014 року.
Лейтмотив експозиції, а вона працюватиме на постійній основі, такий: Одеса – частина європейської історії та цивілізації. І ця тема буде простежена в усьому її історичному контексті – від греко–скіфських часів до сьогодення. Представники Музею цивілізацій Європи та Середземномор'я докладно ознайомилися з експонатами різних одеських зібрань із метою подальшого їх представлення на виставці.
За словами віце–мера Одеси, створення постійної одеської експозиції в марсельському музеї – далеко не поодинока подія в культурному житті двох міст.
– У межах цієї знакової події відбудеться чимало супутніх культурних акцій. Це фестиваль німого кіно та перших звукових фільмів, знятих до або після 1917 року на Одеській кіностудії, а також нерадянських кінострічок про Одесу, фестиваль одеської кухні в Марселі, серія яскравих художніх і фотографічних виставок, наукових зустрічей і дискусій.
Ізмаїл
ЗАДАНО АЛГОРИТМ РОЗВИТКУ
Цими днями в адміністративному будинку Українського Дунайського пароплавства вже втретє зібралися члени Координаційної ради з питань стабілізації та розвитку морегосподарського комплексу Дунайського регіону, щоб підбити підсумки виконання рішень минулих засідань, обговорити питання зниження акордних ставок на переробку вантажів і портових зборів, собівартості залізничних перевезень.
Ключовим же питанням порядку денного був проект економічного експерименту «Пріоритетний розвиток Придунав’я», який рішенням ради прийнятий за основу з умовою його подальшого доопрацювання.
Проект представив начальник управління морегосподарського комплексу, транспорту та зв'язку облдержадміністрації О. Ілько. Появі документу передувала серйозна та копітка робота фахівців ОДА разом із членами Координаційної ради. У ньому акумульовано пропозиції, що надійшли від Українського Дунайського пароплавства, морських торговельних портів Ізмаїла, Рені, Усть–Дунайска і місцевих органів виконавчої влади, а також дано правовий висновок юристів про можливість приєднання цих портів до Українського Дунайського пароплавства.
Арцизький район
Є ВСІ ПІДСТАВИ ПЕРЕМАГАТИ
Урочисто відкривали спортивний зал у Павлівській школі. На його ремонт з районного бюджету було виділено близько 150 тис. грн.
Привітати з подією великий колектив приїхали керівники району. Голова райради І. Бузіян зазначив, що Павлівка завжди славилася своїми спортивними досягненнями. А чудовий спортивний зал сприятиме зростанню їх кількості. Директорка школи С. Оголюк подякувала за постійну увагу до проблем навчального закладу Павлівському сільському голові В. Горяйнову, районній владі, керівникам КП «Агробуд», настоятелю місцевого храму отцю Олегу. Слово вдячності адресувала вона за фінансову підтримку депутатові обласної ради І. Братінову.
У Павлівської сільської ради, що перемогла у трьох номінаціях районного конкурсу і вперше за останні роки взяла участь в обласному конкурсі з розвитку соціальної інфраструктури та благоустрою, є всі підстави виявитися серед переможців.
Миколаївський район
СТАРЕНЬКИХ ЗАБЕЗПЕЧЕНО
Для шістнадцятьох мешканців Андрієво-Іванівського будинку для літніх і самотніх людей створено всі належні умови.
За інформацією директора територіального центру соціального обслуговування Тетяни Левченко, силами колективу відремонтовано димарі, пічки та грубки, замінено колосники, перевірено стан електромережі. Завершується ремонт душової кімнати, палат і коридора. Для створення необхідного температурного режиму в осінньо–зимовий період заготовлено 17,3 тонни вугілля та 11 складометрів дров. З них частину як доброчинну допомогу надали працівники Андрієво–Іванівського лісництва. Ветерани та діти війни, які тут мешкають, забезпечені раціональним і якісним чотириразовим харчуванням, кваліфікованою медичною допомогою, необхідними ліками та засобами особистої гігієни.
Кілійський район
ДІЄВА ФОРМА ДІАЛОГУ
Медогляд пройшли майже половина жителів району.
Про це повідомив голова райдержадміністрації Іван Поджаров на черговому засіданні громадської ради. Керівник району доповів про плин виконання проекту «Народний бюджет»: роботи на 75 із 90 затверджених об'єктів виконано. Іван Іванович також розповів про основні виробничо–економічні показники району, про зібраний урожай, про приготування до зими. Під час діалогу представники громадських організацій порушили питання про необхідність створення в районі будинку для самотніх літніх людей, про подальше збільшення кількості місць у дитячих садках.
Громадська рада при голові райдержадміністрації, яку очолює активістка підприємницького руху Придунав’я Лариса Шпора, – дієва форма діалогу, спрямованого на розв’язання соціально значущих проблем. Рада в Кілійському районі працює настільки активно, що виникла необхідність створення громадської приймальні – керівництво району вже виділило для цього спеціальне приміщення.
Овідіопольський район
ОГЛЯНУЛИ ТРИСТА ЧОЛОВІК
Працівники Роксоланівського ФАПу заздалегідь інформували жителів села про майбутній медичний огляд.
За два дні тут перевірили своє здоров'я близько трьохсот чоловік. Серед них – чимало школярів.
У селі сподіваються, що такі медобстеження стануть регулярними. Адже завдяки, зокрема, оглядові за допомогою апарату УЗД було виявлено чимало патологій внутрішніх органів, про які громадяни навіть не здогадувалися. Всім хворим призначено відповідне лікування, додаткове обстеження у профільних фахівців.
Ширяївський район
РОЗЛОГЕ «ПЕДАГОГІЧНЕ ДРЕВО»
На освітянській ниві району працюють чимало відданих своїй справі вчителів. До цієї когорти належить заступник директора з виховної роботи Жовтневого навчально-виховного комплексу Світлана Жеребчук.
Її нагороджено грамотою облдержадміністрації за плідну працю та вагомий внесок у виховання школярів.
Управлінням освіти і науки ОДА в номінації «Вчительські династії» відзначено вчителів–пенсіонерів Віру Гаврикову, Любов Загороднюк, Ольгу Жмудюк і молодого педагога Тетяну Бачу, які продовжують династію вчителів, започатковану Марією Головко. «Педагогічне древо» цієї династії має міцне коріння і вік його загалом сягає 200 років. А Марія Іванівна Головко пропрацювала на освітянській ниві чотири десятки років.
У номінації «Вчитель – Мати–героїня» відзначено заступницю директора з навчально–виховної роботи Чогодарівського навчально–виховного комплексу Нелю Висоцьку і вчительку української мови та літератури Новоєлизаветівської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів Тетяну Кривошеєнко.
Савранський район
СВЯТО ДЛЯ ДУШІ
Група мирян району здійснила паломницьку поїздку до Білої Церкви на поклоніння Плащаниці Пресвятої Богородиці. Святий Образ Богоматері перебував кілька днів у Спасо-Преобра–женському кафедральному соборі міста.
На поклоніння до святині прийшли декілька тисяч вірян.
Плащаницю Пресвятої Богоро–диці було привезено із Єрусалима на прохання Блаженнішого Митро–полита Київського і всієї України Володимира та впродовж місяця перебувала в Україні. Звичайне ж місце її перебування – в Гефси–манській обителі, так званій Малій Гефсиманії – навпроти входу до Храму Гроба Господнього.
– Цей день для мене – велике свято душі. Я приїхала сюди із 11–річною донькою, і ми щиро віримо у заступництво Божої Матері, – поділилася своїми враженнями одна з паломниць.
Віряни мали можливість придбати святині, привезені з Єрусалима, серед яких і вода, освячена на Гробі Господньому.
Інформаційну добірку підготували: В. КОЗЮРА, О. КОЛЄВ, Т. БАРАНОВА, Ю. ФЕДОРЧУК, А. БОНДАРЕВА, Т. ГУРІЧЕВА, Т. СТОРЧАК
У Рені – свято!
15 жовтня біля Рені затрем–тіла земля під ногами – приступила до роботи потужна техніка «Ростбуду». Насипають і утрамбовують ґрунт – тут у найближчій перспективі проляже об'їзна дорога навколо Рені довжиною 6,3 кілометра. На її спорудження Постановою Кабінету Міністрів України виділено 155 мільйонів гривень.
У місті – свято! На цей об'єкт із особливим нетерпінням чекали жителі околичних вулиць. Ось уже кілька років просто під вікнами їхніх будинків рухається величезний потік транзитного великовантажного транспорту – до україно–румунського кордону. Будинки тріщать, курява, гамір…
У вирішенні питання про спорудження навколо Рені об'їзної дороги взяли участь Прем'єр–міністр Микола Азаров, керівник Державної служби автомобільних доріг України Володимир Демішкан, голова облдержадміністрації Едуард Матвійчук, народний депутат Верховної Ради Юрій Крук. У своєму виступі на урочистому відкритті будівництва начальник служби автомобільних доріг Одеської області Вадим Гордієвський сказав:
– З виділених 155 мільйонів гривень цього року планується освоїти 60. Однак ми не ставимо за мету винятково освоєння коштів, для нас головне – забезпечити належну якість дороги.
За словами гендиректора «Ростбуду» Костянтина Кіосе, який приїхав до Рені й особисто керує початком будівництва, проект досить складний:
– На нашому шляху три балки й залізниця. У першому випадку для природнього стоку води під дорожнім полотном будуть прокладатися великі труби. Що стосується залізниці, то над нею, згідно із проектом, будуватимемо міст – автотранспорт піде по верхові. Жодних шлагбаумів на трасі не буде. Проектна тривалість будівництва об'їзної дороги навколо Рені становить 17 місяців.
Антоніна БОНДАРЕВА, власкор «Одеських вістей», Ренійський район
Сіють високоякісним насінням
З метою оперативного виконання польових робіт в ТОВ «Нік» озимі сіють комплексно – шістьома агрегатами.
Задіяні досвідчені механізатори – Геннадій Рус–су, Сергій Панас, Олег Пав–лишин а також випускники аграрного ліцею Олег Шевченко та Ігор Дурдук. Головний агроном господарства Петро Постолов сподівається, що старання хліборобів будуть реалізовані, бо сіють вони високоякісним насінням високопродуктивних сортів, які добре себе зарекомендували в посушливій зоні.
Світлана ЛЕВИЦЬКА, Іванівський район
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |