ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Від Бугу до Дунаю — Від Дунаю до Бугу
20.10.2012 / Газета: Одесские известия / № 114(4389) / Тираж: 18937

Одеса

ЧОТИРИ ДЕСЯТИЛІТТЯ ПОБРАТИМСЬКИХ ВІДНОСИН

Скульптурна композиція «Massalia» стане подарунком Одесі від Марселя на відзнаку 40-річчя встановлення побратимських відносин.

Кілька років тому французький архітектор Мішель Перлофф за підтримки культурного центру «Альянс Франсез» виступив із пропозицією створити в місті–побратимі Марселя Одесі символічну стелу «Massalia». Це давньогрецька назва Марселя. Ідею було сприйнято позитивно, проте далі ескізу справа тоді не зрушила.

Новий виток переговорів почався цього року. Наразі вже виконано передпроектні роботи. За словами віце–мера Одеси з гуманітарних питань Олени Павлової, досягнуто домовленості, що символічну композицію буде встановлено в Суворовському районі, на вулиці Марсельській. Основа пам'ятника – унікальна фреска, виконана з кольо–рового скла. Її виготовлять в Італії.

Планується, що вже наступного року пам'ятник посяде своє гідне місце.

ЗА МЕЖЕЮ ДОЗВОЛЕНОГО

За минулий місяць інспектори Державного басейнового управління «Західно-Чорноморська держрибоохорона» розкрили близько восьмисот порушень, із них кожне восьме було грубим, тобто пов'язаним із застосуванням заборонених знарядь лову. Загалом же з початку року розкрито понад п'ять тисяч порушень.

У плині рейдів, проведених ра–зом із іншими правоохоронними органами на ринках та в інших місцях торгівлі водними біоресурсами, виявлено 1000 випадків, пов'язаних із порушенням громадянами та юридичними особами порядку придбання й реалізації продукції. Вилучено 15 тонн риби, яка реалізовувалася без наявності документів, що підтверджують законність її придбання, і сертифікатів якості на реалізовуваний товар.

Також конфісковано три з лишком тисячі заборонених знарядь лову.

За виявленими фактами до порушників пред'явлено позови на відшкодування збитку в розмірі один мільйон сімсот тисяч гривень і накладено штрафів на суму понад шістсот тисяч гривень.

Матеріали про найгрубіші порушення передано до слідчих органів.

Котовськ

ВІЙСЬКОВЕ МАЙНО – У ВЛАСНІСТЬ ГРОМАДИ

Розпорядження Прем’єр-міністра України Миколи Азарова «Про передання нерухомого військового майна у власність територіальної громади м. Ко–товська» від 10 жовтня цього року викликало непідробну радість у котовчан.

Як зазначив секретар міськради Петро Обертайло, цієї події тут чекали понад вісім років. І тільки з втручанням у ситуацію народного депутата Леоніда Клімова, який, до речі, зізнався, що не сподівався таких бюрократичних перешкод, вдалося домогтися позитивного результату.

У планах міськради – облаштувати студентське містечко медичного училища, яке займатиме декілька приміщень. Також тут планують розташувати спортивний комплекс із басейном та низку служб загальноміського значення.

Крім того, колишній військовий госпіталь переобладнають під хоспіс, основним завданням якого стане покращення якості життя та полегшення страждань невиліковно хворих та самотніх малозабезпечених громадян.

Перетворення здійснюватимуться за рахунок фінансування з державного, обласного, місцевого бюджетів, а також залучення коштів Котовського медичного училища.

Любашівський район

КОТЕЛЬНІ ЗАПРАЦЮВАЛИ

З початком опалювального сезону у 14 загальноосвітніх школах та 11 дитсадках району запрацювали котельні.

Усі освітянські заклади повністю забезпечені твердим паливом. Щоправда, у п’яти школах експлуатується застаріле обладнання, хоч і полагоджене. На черговій сесії районної ради виділено необхідні кошти на придбання засобів пожежогасіння та оплату державної повірки електронних приладів обліку газу Ясенівської, Троїцької, Познанської та двох любашівських шкіл, а в котельні Новоселівської ЗОШ І–ІІІ ст. встановлено електронний лічильник використаного газу. Проведено діагностику котлів, що працюють на твердому паливі.

Вчасно розпочався опалювальний сезон і в Зеленогірській ЗОШ І–ІІІ ст. Як повідомляла наша газета, цьогоріч на капремонт школи, яка першого вересня відзначила свій 50–річний ювілей, з державного бюджету було виділено понад 9 мільйонів гривень. Будівельники швидко та якісно виконали необхідні роботи, тож для 295 учнів і 35 вчителів створено комфортні умови для навчання та роботи.

Миколаївський район

РОЗЧИНИЛИ ДВЕРІ ТРИ ДИТСАДКИ ЗА СПОНСОРСЬКІ КОШТИ ОДРАЗУ У ТРЬОХ СЕЛАХ – СКОСАРІВЦІ, ОЛЕК–СІЇВЦІ ТА ВАСИЛІВЦІ ПІСЛЯ КАПРЕМОНТУ ВІДКРИТО ДИТЯЧІ САДКИ.

Олексіївський сільський голова Ірина Янова повідомила, що понад 60 хлопчиків і дівчаток уже відвідують укомплектований усім необхідним дошкільний заклад.

У Скосарівці шість років очікували дитсадка. Нині тут виховуються 42 малюки. За інформацією сільського голови Дениса Литвинюка, дитсадок розташувався в крилі місцевої школи, має окремий вхід, там обладнано санвузол, спальні та ігрові кімнати, а також їдальню. Зробивши високоякісний ремонт, будівельники встановили енергоощадні вікна та двері, сучасну сантехніку, провели окреме освітлення, постелили підлогове покриття. А нові котли та ремонт системи опалення Скосарівського НВК «ЗОШ І–ІІІ ст.–дитсадок» забезпечили приміщення теплом і затишком.

Білгород-Дністровський район

КАРАЄ САНЕПІДЕМСЛУЖБА

На останній колегії райдержадміністрації розглянуто питання санстану територій у межах проведення щорічної акції «За чисте довкілля».

За розпорядженням голови райдержадміністрації санепідслужба провела 37 перевірок у населених пунктах 15 сільських рад.

У підсумку з'ясувалося, що збирання та вивезення твердих побутових відходів спеціалізованими підприємствами здійснюється тільки в Шабівській, Бритівській, Старокозацькій, Миколаївській, Салганській та Приморській сільрадах. При цьому як незадовільну відзначено роботу комунальних служб на території Миколаївської та Старокозацької сільських рад.

За виявленими порушеннями до адміністративної відповідальності притягнуто 22 особи, два матеріали направлено до міжрайонної прокуратури, винесено три постанови про застосування адміністративно–застережних заходів. До 27 сільських рад направлено приписи державного санітарного нагляду та пропозиції щодо усунення причин і умов, які призводять до порушень санітарного законодавства.

Фрунзівський район

ТАЛАНТИ ДЕМОНСТРУЮТЬ ЛІКАРІ

Медики району взяли активну участь в обласному огляді-конкурсі художньої самодіяльності працівників охорони здоров’я. Він проходив нещодавно в Одесі. Демонструючи свої таланти у трьох номінаціях (вокальній, танцювальній та поетичній творчості), вони здобули перші місця серед своїх колег.

Так, у хореографічному конкурсі медсестри Надія Зозулик, Альона Онісіва, Тетяна Білоголова, Тетяна Настасійчук, Валентина Богусевич, кухар Віталіна Гросу та фельдшер швидкої допомоги Артем Ігнатенко стали беззаперечними лідерами та посіли перше місце.

Свої вокальні здібності демонстрували працівники Павлівської амбулаторії Федір Ракул та Марина Скляренко, які посіли друге місце. А в поетичному конкурсі не було рівних акушерці пологового відділення Наталії Бурчу – майстерне декламування поезії «Материнська любов» принесло їй перше місце.

Інформаційну добірку підготували: В. КОЗЮРА, В. ДІОРДІЄВ, І. МОСКАЛЕНКО, Л. КУЗЬМЕНКО, Т. ГУРІЧЕВА, Ю. ФЕДОРЧУК, О. ХАРЧЕНКО

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ № 580/2012

Про відзначення державними нагородами України

За вагомий особистий внесок у розвиток вітчизняної споживчої кооперації, багаторічну сумлінну працю та з нагоди відзначення Міжнародного року кооператорів постановляю:

нагородити орденом «За заслуги» ІІІ ступеня

ДІМЧЕВА Івана Гавриловича – голову правління Болградської ра–йонної спілки споживчих товариств, Одеська область.

Президент України В. ЯНУКОВИЧ 4 жовтня 2012 року

На спомин про загиблих міліціонерів

Пам’ятний знак працівникам міліції, що загинули під час виконання службових обов’язків, відкрито у Котовську.

На урочистій церемонії з цієї нагоди начальник Котовського МВ міліції Михайло Граненко наголосив, що загиблі товариші виконали свій громадянський обов’язок. Вони – гідний приклад мужності для молодих співробітників міськвідділу.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять загиблих правоохоронців.

У мітингу взяли участь керівники виконавчої влади Котовська та району, депутати, ветерани міліції, громадськість.

Панотець Павло освятив гранітну споруду та благословив працівників міліції на гідне служіння Батьківщині, народу України.

Під звуки оркестру присутні поклали квіти до підніжжя пам’ятного знаку. Почесна варта відсалютувала трьома залпами.

Встановлення пам’ятного знаку відбулося за ініціативи та на кошти співробітників Котовського МВ і добровільні пожертви доброчинців Сергія Гембаліна, Валентина Камінського, Ігоря Куліченка, Ігоря Кунецького, Володимира Осипова, Олександра Флемера.

Любов КУЗЬМЕНКО, власкор «Одеських вістей», м. Котовськ

Для розвитку ринку ЗМІ

В Україні створено Федерацію роботодавців медійної галузі, яка об'єднає й представлятиме інтереси власників кіно– і телерадіокомпаній, видавничих, рекламних, звукозаписних компаній, інформаційних агенцій і компаній, що забезпечують діяльність інформаційних Web–порталів. Рішення про створення Федерації було ухвалено на установчому з'їзді, у якому взяли участь делегати 17 регіональних організацій роботодавців у сфері телерадіомовлення, видавничої, рекламної та інформаційної діяльності.

Головою Федерації роботодавців медійної галузі обрано заслужену журналістку України, заступника голови Федерації роботодавців України Ганну Безлюдну. До президії також увійшли президент Національної телекомпанії України Єгор Бенкендорф, президент Українського медіа холдингу Борис Ложкін, генеральний директор комунікаційного холдингу «Atlantic Group» Сергій Старицький і засновник інтернет–проекту «Прочерк» Сергій Томіленко. Генеральним директором організації обрано Сергія Затулу.

– Федерація займатиметься соціально–економічними питаннями діяльності медійних компаній, зокрема поліпшенням фінансового становища компаній галузі. Для нас однаково важливо, щоб розвивалися як телеканали, так і радіостанції, видавництва, інтернет–ЗМІ, рекламні агенції, – повідомила Ганна Безлюдна.

Вона зазначила, що сьогодні у законодавстві медіа не визначено як самостійну галузь еко–номіки.

У найкращих національних традиціях

В Одесі відбувся фінал міського конкурсу на найкращого ведучого урочистої церемонії реєстрації шлюбу серед працівників РАЦСів.

До заключної частини творчого змагання пройшли чотири фахівці (по одному від кожного району міста), які набрали найбільшу кількість балів за організацію і зміст обряду одруження, красномовство, музичний супровід.

Переможницею стала головний фахівець відділу державної реєстрації актів цивільного стану Київського району Одеси Альона Прищак. Вона представила обряд в українських традиціях з відповідною національною атрибутикою і з великим смаком підібраним музичним супроводом.

Відтепер Головне управління юстиції в Одеській області планує провадити такі конкурси щороку.

Наш кор.

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту