![]() |
|
![]() |
![]() |
Застуди та грип — звичайні сезонні хвороби, які нагадують про себе вже після першого погіршення погоди. Медики прогнозують, що навала грипу та сезонних гострих респіраторних вірусних інфекцій можлива лише в кінці листопада — на початку грудня. «Можлива» при цьому стає ключовим словом. Торік ми пережили осінь та зиму легко, без епідемій грипу та з низькою кількістю гострих респіраторних вірусних інфекцій. Нічого особливого не очікується й цього року, хоча циркулюватиме аж три штами вірусу. Однак панікам, які колись спричиняли недобросовісні засоби масової інформації, більше нізащо не піддамося.
Власне про це і йшлося на прес-конференції завідуючого інфекційним відділенням Одеської міської клінічної інфекційної лікарні, головного позаштатного інфекціоніста управління охорони здоров’я облдержадміністрації Валерія Титаренка та завідуючої епідвідділом облСЕС Людмили Красницької, тема якої — профілактика грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій.
Фахівці нагадали представникам ЗМІ, що грип — це високозаразне вірусне захворювання з можливістю тяжких ускладнень та ризиком летальності. Найчастішим ускладненням є пневмонія та серцева недостатність.
Грип дуже легко передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом — коли хворий кашляє, чхає чи просто розмовляє. У зоні зараження перебувають усі в радіусі двох метрів довкруж нього. Недужа людина, навіть з легкою формою грипу, становить небезпеку для оточуючих протягом усього періоду прояву симптомів, а це, в середньому, сім днів.
Щоб не було проблем зі здоров’ям і самопочуттям, кожен мусить завчасно подбати про себе та про тих, хто йому не байдужий.
Можна легко уникнути зараження грипом, якщо дотримуватися кількох простих речей: уникати скупчень людей; користуватися одноразовими хустинками та масками (за необхідності); регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання; по можливості, повноцінно харчуватися, побільше вживаючи продуктів з високим вмістом вітаміну С, де червоний салатний перець — найперший у сезонному списку; висипатися, віддаючи сну не менше 8 годин на добу; уникати перевтоми; часто мити руки…
Особливо пильними мусять бути люди, які влітку мали проблеми з шлунково-кишковими розладами, від чого постраждав імунітет. Аптечних імуностимуляторів для його зміцнення буде замало, тож доведеться компенсовувати життєву силу повноцінним харчуванням й... оптимізмом. Як не дивно, але людина, налаштована на позитив, майже не хворіє.
Якщо все ж з’явилися ознаки хвороби — треба залишатися вдома, щоб не провокувати погіршення стану свого здоров’я і не наражати оточуючих на небезпеку; не бігати до лікаря з найменшого приводу, а краще викликати його додому, попередньо проконсультувавшись телефоном; ізолювати хвору людину; прикривати рот і ніс під час кашлю та чхання, щоб запобігти розпорошенню інфікованих краплин слизу, які є основним джерелом зараження...
Вакцинація, наголосили фахівці, залишається найефективнішим засобом захисту від інфекційної хвороби. На сьогодні Одеська область отримала більше 10 тисяч доз вакцини проти грипу. Впродовж кількох тижнів усі бажаючі зможуть зробити щеплення проти сезонного захворювання, адже вакцини надійде вдосталь, для цього завчасно передбачені кошти в місцевих бюджетах. До речі, цього року на вакцинацію не виділено грошей з державного бюджету, а спущено все на бюджети місцеві.
Медики застерегли, що вакцинацію слід проводити після консультування з лікарем, у вашій поліклініці чи у ФАПі. Нині приймаються колективні заявки від організацій та підприємств. Ціни на вакцини відстежуються спеціалістами відповідних служб, щоб не допустити здирництва.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |