ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Промисел став невигідним
27.10.2012 / Газета: Одесские известия / № 117(4392) / Тираж: 18937

Рибні ряди Привозу завжди були індикатором стану промислу водних живих організмів у регіоні. Ось і нині вони свідчать, що недорогих видів риби, скажімо, того ж чорноморського бичка, камси на прилавках ринку недостатньо. У той же час дорогої, делікатесної риби, ціни на яку кусаються, повнісінько.

Про проблеми рибної галузі йшла мова на черговій прес–конференції, яку провели фахівці басейнового управління Західно–Чорноморської державної рибоохорони.

Як повідомив виконувач обов'язків начальника іхтіологічного відділу управління Микола Мацкул, рибна галузь регіону переживає важкі часи. Досить сказати, що якщо 20 років тому морським промислом займалося близько 100 сейнерів, то сьогодні не більше 8–10 суден.

– Морський рибний промисел став невигідний, – підкреслив він. – Шпрот, що довозиться до нас із півночі, коштує дешевше, ніж виловлений у Чорному морі.

За словами М. Мацкула, значно скоротилася популяція усіх чорноморських видів риб, зокрема бичка, салаки й ферини. Сталося це через погіршення екологічної ситуації в басейні Чорного моря, збільшення числа водних організмів, що знищують кормову базу риб. Крім того, останнім часом спостерігається підвищення рівня сірководню. Зазвичай глибина його залягання перебувала на рівні двохсот метрів нижче поверхні моря, нині ж він піднявся до ста вісімдесяти метрів, що безпосередньо пов'язано з великим забором води в річках, що впадають у Чорне море. Якщо така тенденція триватиме, це загрожує рибі в масових масштабах.

Усього ж, за даними басейнового управління Західно–Чорноморської державної рибоохорони, з початку року всіма суб'єктами господарювання було виловлено трохи більше 4 тисяч 708 тонн водних біоресурсів. З них 2968,2 тонни – у Чорному морі й 1126,9 тонни – у внутрішніх водоймах спеціалізованими товарними рибними господарствами.

На прес–конференції йшлося і про поновлення водних живих ресурсів, зокрема в плані виконання бюджетної програми «Селекція в рибному господарстві й поновлення водних біоресурсів у внутрішніх водоймах і в Азово–Чорноморському басейні». За словами М. Мацкула, робота з бюджетної програми проведена вже на суму 530 тисяч гривень. У водойми регіону запущено піленгаса загальною вагою 1,4 тонни. Або понад 1,3 мільйона екземплярів молоді. Крім того, 3,7 тонни малька різних порід зарибнили Дністровський лиман.

Була повідомлена й приємна новина для любителів раків. Починаючи з жовтня, їх вилов був дозволений на Дністровському лимані, у Кучурганському водосховищі, у притоці Дністра – Турунчуку та Дунаї.

Автор: Анатолій МИХАЙЛЕНКО, «Одеські вісті»


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту