ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Від Бугу до Дунаю — Від Дунаю до Бугу
27.10.2012 / Газета: Одесские известия / № 117(4392) / Тираж: 18937

ВОСТАННЄ – НА ЗИМОВИЙ ЧАС

В останню неділю жовтня наша країна перейде на зимовий час. У ніч із сьогодні на завтра, о 4.00, стрілки годинників будуть переведені на одну годину назад.

В Україні перехід на літній час уперше відбувся 1917 року, а з 1981 року, вже в СРСР, він знову регулярно впроваджувався. Цієї традиції дотримувалася й незалежна Україна. Передбачається, що, згідно з рішенням Верховної Ради, нині країна востаннє переводить стрілки й залишиться в другому годинному поясі. Згідно з думкою фахівців, скасування переведення стрілок сприятиме поліпшенню здоров'я українців, підвищенню працездатності населення та зменшенню кількості ДТП на дорогах.

Одеса

ЧЕКАЮТЬ НОВІ АВІАРЕЙСИ

Від завтра в міжнародному аеропорту «Одеса» на пасажирів чекають нові маршрути та збільшення частоти польотів на вже наявних напрямках.

Так, з 4 листопада авіакомпанія «ЮТейр Україна» відкриває щотижневий прямий рейс із Одеси до Тбілісі. Польоти виконуватимуться по неділях на нових регіональних турбогвинтових літаках ATR 72–500. У грудні «ЮТейр Україна» має намір збільшити частоту польотів до двох рейсів на тиждень.

З початком зимового розкладу до 3–4 вильотів на тиждень зросте кількість рейсів до Шарм–Ель–Шейха (Єгипет). Крім того, вже відомий розклад деяких рейсів на новорічні та різдвяні свята. Авіакомпанії пропонують прямі рейси до Софії (Болгарія) та Зальцбурга (Австрія). Бронювання квитків здійснюється в офісах туристичних компаній міста. Наразі триває узгодження інших новорічних рейсів.

Як уже повідомлялося раніше, з початком зимової навігації до двох на тиждень зросте частота рейсів до Шарджі, які виконує авіакомпанія «Air Arabia». Зручні стикування з іншими напрямками маршрутної мережі перевізника відкривають для туристів додаткові можливості відвідування країн Близького Сходу, Північної Африки й Азії.

У зимовий період очікується стабільний попит на перельоти до Києва та Москви, тому частота відправлень до цих міст збережеться на нинішньому рівні. Щодня з нашого міста буде виконуватися по шість рейсів до української столиці й від п'ятьох до сімох рейсів на добу – до столиці Росії.

У РЕЖИМІ ВІДЕОКОНФЕРЕНЦІЙ

На Одеській залізниці з минулого року провадяться технічні заняття в режимі відеоконференцій – за одним із передових, сучасних напрямів.

У такий спосіб представники галузевих служб, структурних підрозділів, використовуючи інтернет–технології, можуть заслухати доповіді колег, переглянути демонстраційні матеріали, щось уточнити, запитавши доповідача. Проведення таких технічних занять дає змогу заощадити кошти на відрядженнях, забезпечивши якісне навчання за рахунок підвищення рівня сприйняття матеріалу, знаходження колегіальних техніко–технологічних рішень. Важливо й те, що подібні заняття можна переглянути повторно, наприклад, для уточнення. Відеоконференції провадяться за участю представників дирекції залізничних перевезень, працівників ревізорського апарату, служб будівельно–монтажних робіт і цивільних споруд, охорони праці, вагонного господарства та інших.

ЗА МОТИВАМИ ТВОРІВ ІВАНА БУНІНА

Зйомки фільму «Сонячний удар» Нікіти Михалкова розпочнуться в Одесі цієї зими. За основну натуру виступлять славнозвісні Потьомкінські сходи.

Сценарій написали Нікіта Михал–ков, Володимир Моїсеєнко і Олек–сандр Адабаш’ян за мотивами оповідань і публіцистики Івана Буніна.

Крім України, будуть також зйомки в Росії та Швейцарії. За попередніми даними, у масштабних сюжетних планах задіють до 200 чоловік.

В Одесі понад сто кінемато–графістів розпочнуть свою роботу у грудні – січні. Колектив творців майбутнього фільму звернувся до мерії з проханням про сприяння. У результаті досягнутих домовленостей адміністрація знімальної групи зможе значно спростити процес роботи. Зокрема, за сприяння мерії буде організовано безперебійне електропостачання для технічних засобів кіногрупи.

Іллічівськ

ПЕРСПЕКТИВА – 200–ТИСЯЧНИКИ

Капітальні інвестиції, вкладені в розвиток Ілічівського порту, за 9 місяців склали 142 млн гривень, торік – 110 мільйонів.

Гроші спрямовані на збільшення виробничих потужностей підприємства. Парк перевантажувальної техніки поповнився двома кранами–маніпуляторами: «Sennebogen» для генеральних і навальних вантажів і новим причальним контейнерним перевантажувачем компанії «Konecranes» на причалі №1.

Порт також придбав п'ять тракторів для вантажних робіт і електромагніти для портальних кранів. Закуплено залізобетонні масиви для огородження бунтів із сипучими навальними вантажами, устаткування для переоснащення трансформаторних підстанцій, інші механізми.

– До кінця року маємо намір також купити новий дизель–генератор для плавкрана «Богатир», провести реконструкцію двох котелень. Одне слово, інвестиційні гроші витратимо розумно, – говорить начальник порту Олександр Григоращенко.

Наступного року заплановано придбання шістьох ківшових навантажувачів, модернізацію та покупку кранів, днопоглиблювальні роботи на підхідному каналі порту. Провадиться ремонтне черпання операційної акваторії Сухого лиману там, де буде підхідний канал до майбутнього рейдового причалу. У результаті порт зможе приймати судна дедвейтом до 200 тисяч тонн.

Ізмаїл

КОТЕЛЬНІ ЗАПРАЦЮВАЛИ

24 жовтня в місті дано офіційний старт опалювальному сезону.

Теплозабезпечення об'єктів пройшло поетапно протягом трьох днів. Як пояснив міський голова Ізмаїла Андрій Абрамченко, спочатку тепло подано до перинатального центру та лікарень, а вже потім – до навчально–виховних закладів і житлових будинків.

Ізмаїльський район

СКОРОТИТЬСЯ ЧЕРГА

У селі Саф'яни, в дитячому садку «Золотий ключик», завершено ремонтні роботи. Відкрилася додаткова четверта група.

З районного бюджету на це було виділено понад двісті тисяч гривень. Тепер ясла–садок приміського села зможуть прийняти ще 20 діток. Для Саф’янської громади це дуже важливо, бо на сьогодні черга до «Золотого ключика» складає близько 60 малят.

До речі, ще 160 тисяч гривень освоєно при заміні вікон по цілому периметру будинку ясел–садка. Ці роботи наполовину були профінансовані в межах проекту ЄС і ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Частки районного бюджету та місцевої громади склали відповідно 72 тисячі та 8 тисяч гривень.

Савранський район

ЗАВДЯКИ ВДОСКОНАЛЕННЮ ВИРОБНИЦТВА

Фінансовий аналіз надходжень до місцевого бюджету по видах податків та в розрізі сільських і селищної рад показав, що за 9 місяців з урахуванням міжбюджетних трансфертів на рівні ра–йону надійшло близько 57 міль–йонів гривень (понад 100% щодо планового показника).

Без урахування трансфертів забезпечено перевиконання планових призначень за доходами майже на 13 відсотків. Проте аналіз фінансової діяльності економічно активних підприємств району за цей період показав, що обсяги реалізованої продукції порівняно з минулим роком дещо скоротилися. Так, державне підприємство «Савранське лісове господарство» з початку року реалізувало промислової продукції на майже 430 тис. грн, що на 9 відсотків менше, ніж торік. Зменшилися обсяги і в товариствах «Авантаж» та «Савранський хліб». У той же час валовий дохід ТОВ «Агропромсервіс», якщо порівнювати з минулим роком, зріс майже удвічі завдяки вдосконаленню виробництва.

Саратський район

ДО УСПІХУ ЙШЛИ ДЕКІЛЬКА РОКІВ

Одним із переможців обласного конкурсу сільських і селищних рад із розвитку соціальної інфраструктури та впорядкування територій цього року в зоні південних районів визнано село Кулевчу. Переможця представлено до нагородження дипломом першого ступеня та легковим автомобілем.

До цього успіху громада йшла декілька років. Багато що було зроблено щодо наведення санітарного ладу, водопостачання та вуличного освітлення. Крім того, було виконано капітальний ремонт Будинку культури, а в центрі села з'явилися нові квіткові клумби.

Фрунзівський район

ГАРНО ПОПРАЦЮВАЛИ

Як повідомив Йосипівський сільський голова Віктор Таратунський, за останні місяці виконано чимало робіт, визначених пріоритетними на сходах громади.

Так, у Йосипівці фахівці Федір Ракул та Олег Котовський із допомогою односельців встановили 35 ліхтарів вуличного освітлення. У проведенні ремонту Будинку культури також активну участь брали представники громади – батько та син Чумаки, Сергій Гонцов і Руслан Поротіков. Вони, зокрема, замінили стелю у глядацькій залі та перекрили дах. А підрядна бригада «Дніпро» виготовила та встановила металопластикові вікна. Ремонт двох водонапірних башт сприяв відновленню надійного водопостачання у Йосипівці та Самойлівці. Ремонтно–опоряджувальні роботи здійснено також у фельдшерсько–акушерському пункті та в навчально–виховному комплексі.

Котовськ

ДВА ЛИХА В ОДИН ДЕНЬ

У райцентрі під час обрізування дерев загинула людина.

Повідомлення про це надійшло до чергової частини міського відділу міліції. При виїзді на місце пригоди слідчо–оперативна група встановила, що дерево впало на кабіну підйомного крана. У результаті кранівник зазнав смертельних поранень. Зібрані за фактом матеріали відправлено до Котовської міжрайонної прокуратури.

Цього ж дня на вулиці Дзер–жинського сталася ДТП, що призвела до травмування ще однієї людини. Легковий автомобіль, що згодом зник із місця пригоди, зіткнувся з мопедом «ямаха». Водія мопеда з тілесними ушкодженнями госпіталізовано до міськлікарні.

Як повідомила прес–служба Ко–товсь–кого міськвідділу міліції, правоохоронні органи встановили, що учасником ДТП є легковик марки «ВАЗ–2106» або «ВАЗ–2103» світлого кольору. Працівники ДАІ звернулися до мешканців міста із проханням повідомити до міліції, якщо комусь щось відомо про дану пригоду.

Інформаційну добірку підготували: В. КОЗЮРА, Л. МЕЛЬНИЧУК, В. КІТІК, О. КОЛЄВ, Т. СТОРЧАК, Т. ГУРІЧЕВА, О. ХАРЧЕНКО, Л. КУЗЬМЕНКО

Одеська обласна державна адміністрація

Розпорядження

Про внесення змін до розпорядження голови Одеської обласної державної адміністрації від 4 лютого 2009 року № 50/А–2009

Відповідно до частини першої статті 22 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», за досягнення значних успіхів у сфері культури і мистецтва, з метою створення сприятливих умов для формування гармонійно розвинутої особистості та матеріальної підтримки обдарованих дітей області:

1. Внести до розпорядження голови Одеської обласної державної адміністрації від 4 лютого 2009 року № 50/А–2009 «Про стипендію голови Одеської обласної державної адміністрації обдарованим дітям Одеської області», зареєстрованого в Головному управлінні юстиції в Одеській області 26 лютого 2009 року за № 6/942 (далі – розпорядження), такі зміни:

1.1. Пункт 2 розпорядження викласти у такій редакції:

«2. Одеському головному фінансовому управлінню обласної державної адміністрації щорічно під час формування проектів обласного бюджету передбачити 720000 гривень на виплату стипендій».

1.2. У пункті 2 Положення про стипендії голови Одеської обласної державної адміністрації обдарованим дітям Одеської області, затвердженого розпорядженням, цифри «20» замінити цифрами «30».

1.3. У пункті 3 положення про стипендії голови Одеської обласної державної адміністрації обдарованим дітям Одеської області, затвердженого розпорядженням, цифри «1300» замінити цифрами «2000».

2. Розпорядження набирає чинності з дня офіційного опублікування в газеті «Одеські вісті».

Голова обласної державної адміністрації Е. МАТВІЙЧУК

29.05.2012 р. № 520/А–2012

І живописець, і архітектор

У Балті відбулася виставка картин Бориса Кольцова.

Вона стала підсумком чергового творчого етапу майстра пензля, іще одним його своєрідним одкровенням. Охочих ознайомитися з новими полотнами митця було багато. Адже його палітра світосприйняття різнопланова. А твори різняться темами й жанрами. В експозиції були представлені пейзажі, портрети, натюрморти, сюжетний живопис. Море, біблійні епізоди, рідна Балта в усі пори року, її минуле та сьогодення...

Борис Кольцов багато років працював у сфері будівництва й архітектури. Живописом захопився вже у зрілому віці. Першу свою картину – весняний пейзаж – написав на одному подиху.

Сьогодні він і живописець, і архітектор. За проектом Бориса Кольцова та під його керівництвом збудовано одну з церков у Балті, яку він же розписав.

Любов КУЗЬМЕНКО, власкор «Одеських вістей», м. Балта

Попереду – майбутнє правнуків

Крізь десятиліття Андрій Карпович і Раїса Семенівна Кирилюки пронесли взаємні теплі почуття, зуміли зберегти взаємну повагу та порозуміння.

За 57 років подружнього життя їм є що згадати, про що розповісти, бо ж було всякого – радості та щастя, горя та сліз. З чотирьох дітей живими лишилися двоє. У доньок давно вже свої родини. Надія живе в Одесі, Галина – в Латвії. За плечима родини Кирилюків життєвий досвід, попереду – майбутнє трьох онуків та трьох правнуків. І хоча скроні вже вкрила паморозь, душі їхні – молоді, а в серцях живе незнищенний оптимізм.

Тетяна ЄПУТАТОВА, Іванівський район

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту