ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Так голосувала Одещина
30.10.2012 / Газета: Одесские известия / № 118(4393) / Тираж: 18937

Вітали кожного молодого виборця

Дев'яносто вісім – не перешкода

На 28 виборчих дільницях із 13976 зареєстрованих виборців проголосувало більше 50 відсотків. Це один із найкращих результатів явки громадян по 138–му виборчому округу.

Досить жваво виконували свій громадський обов’язок жителі невеликих сіл. Так, ще на 10–ту годину ранку на дільниці № 510657, що розташована у приміщенні початкової школи села Новогригорівка, віддали свої голоси понад 40 відсотків жителів Новогригорівки та Піщаної Петрівки Настасіївської сільської ради.

У самій Настасіївці активність виборців була дещо меншою. На дільниці № 510656, де головувала Алла Агаєва, все було налаштовано для щонайкращого проведення виборної кампанії для 442 сільчан. Серед найстарших жителів у голосуванні взяла участь Катерина Андріївна Артюх, якій 6 грудня виповниться 99 років. Бабуся розповіла, що вибори – це святе, і вона жодного разу не пропустила голосування.

У сусідній Левадівці Миколаївського району тих, що голосують уперше, особисто вітав сільський голова Олег Котвіцький, а старожилів Григорія Петровича Павлія, Тетяну Сергіївну Подорожнюк та Тетяну Петрівну Гайдай радо зустрічали квітами. На другу годину дня більше 50 відсотків левадівців завітали на свою виборчу дільницю.

Юрій ФЕДОРЧУК, власкор «Одеських вістей», Миколаївський район

Вболіваючи за країну

Вибори у Березівському районі пройшли спокійно. У них взяли участь 54 відсотки від загальної кількості виборців. Це непоганий показник щодо середнього по країні, але порівняно з президентськими виборами активність трохи нижча.

Ветерану, учаснику бойових дій, колишньому директорові міської школи Василеві Тимофійовичу Ткаченку ані погодні умови, ані поважний вік – 87 років – не завадили прийти на дільницю. Він має чітку життєву позицію:

– Це мій громадянський обов’язок, і я повинен його гідно виконати.

Цьогоріч на вибори ветеран прийшов без дружини, бо вона була внесена до списку тих, що голосують вдома.

– Я українець, і вболіваю за свою країну. Кожен із нас повинен свідомо підходити до голосування, – зазначив співрозмовник і додав, що його голос, як і багато інших, має велике значення у становленні держави.

Наталія САМОЙЛЕНКО, власкор «Одеських вістей», Березівський район

Спокійно та без ексцесів

На виборчій дільниці № 511371 (136–й виборчий округ) на 15.20 проголосувало 812 чоловік. Як відзначила заступник голови дільничної виборчої комісії Валентина Попроцька, для великої дільниці (понад 1500 виборців) це непоганий показник явки. Крім того, традиційна кількість прибулих на голосування зростає надвечір.

На дільниці працювали п’ять спостерігачів, жодних спірних питань не виникало, бо зорієнтуватися, розібратися, як знайти свою дільницю, а їх на території ЗОШ № 12 працювало одразу три, допомагали й інформаційні матеріали з переліком дислокації будинків за дільницями, вивішені на вхідних дверях, і члени комісії. У кожного виборця, який барився на вході, одразу запитували його адресу і направляли на потрібну дільницю.

Відповідаючи на запитання про свої очікування від участі у виборах, люди були одностайні: хочеться якісних змін – відкриття нових сучасних підприємств, ремонту старих висоток, забезпечення ладу на вулицях.

Зарано похвалили

У номері «ОВ» за 25.10.2012 ми опублікували відгуки деяких виборчкомів про хорошу роботу Держреєстру виборців. А от голова ДВК № 511298 м. Одеси Ганна Лук'янова не приховувала свого обурення. За її інформацією, десятки людей не змогли себе знайти в списках. На мій погляд, нарікати тут варто не лише на Держреєстр. Громадян просили заздалегідь прийти та перевірити себе у списках. Але скільки ж може держава наступати на ті самі граблі?

Загалом же станом на 18.00 голосування на дільниці проходило спокійно, комісія працювала дружно. Це підтвердили і спостерігачі – О. Велева від партії Наталі Королевської «Україна, вперед!» і К. Шаповалова від ВО «Батьківщина». Розповіли, що приходила одна дама, поводилася дивно, але вгледівши камеру відеоспостереження, знітилася і зникла. Олена Велева також спостерігала перебіг волевиявлення за місцем перебування громадян, які не змогли через стан здоров'я прийти на дільницю. Таких, що оформили всі необхідні документи для участі у виборах, виявилося 10 чоловік.

Голова комісії Г. Лук'янова також повідомила, що голосувати приходили дуже літні люди. «Аж серце кров'ю обливалося!» – сказала Ганна Василівна. Але закон такий. І виховане в собі залізне слово «треба».

На завершення – статистика. На шосту годину вечора на дільниці № 511298 проголосувало 870 чоловік, або 36 відсотків від усіх зареєстрованих виборців.

Грали

«з чистого аркуша»

129–та одеська виборча дільниця приймала понад дві тисячі громадян у загальноосвітній школі № 55, що розташована у самому центрі Таїровського житломасиву. Тут у день голосування тривала звичайна робота: члени дільничної комісії, згідно зі складеними списками, видавали бюлетені, люди, зробивши в кабінках необхідні позначки, опускали їх в урни. Неузгодженості технічного характеру, що виникали, швидко вирішувалися за допомогою голови комісії Світлани Павлівни Богомазової.

– До складу нашої дільничної комісії входять 24 особи, – повідомила вона. – Але сьогодні, на найвідповідальніше, завершальне, засідання не з'явилися три. Тобто, колеги поставилися до покладених на них обов'язків або вкрай безвідповідально, або не прийшли з якихось інших, невідомих для нас, причин. Загалом на нинішніх виборах і під час підготовки до них деякі члени комісії виявилися людьми, скажемо так, погано знайомими з завданнями, що були поставлені перед ними. Звідси і заміна багатьох з них. Та що членів – голови замінювалися двічі. Я – третя. Останні заміни були зроблені напередодні голосування. Ви собі можете уявити, що це означає? О 12 годині дня у суботу «втрясається» склад! Але, все ж таки, кістяк залишався. За ті кілька днів і годин, які ми «варилися» разом, кожен пройнявся відповідальністю за доручену справу. Ми почали роботу без затримок і зволікань. Нині кожен працює на дорученій йому ділянці сумлінно. Крім усього іншого, ми дали підписку про те, що несемо кримінальну відповідальність за порушення виборного законодавства.

Що ж стосується нашої роботи за відсутності трьох членів комісії, то тут жодного порушення не вбачається. Комісія легітимна. Усі присутні прийняли відповідну присягу, і ми маємо повне право здійснювати свою діяльність. Із цим погодилися всі вісімнадцять спостерігачів від різних політичних партій, зареєстрованих на дільниці. Тож, як кажуть у спорті, хоч і граємо майже «з чистого аркуша», можу констатувати – граємо упевнено.

– У процесі ось цих декількох годин голосування жодних складнощів і ексцесів не виникало?

– Тьху, тьху, тьху! Єдине – люди з будинку по проспекту Академіка Глушка, 13 (це 16–поверхівка), скаржаться, що від них уже другу добу відхрещуються працівники ліфтового господарства.

А на верхніх поверхах живуть люди похилого віку, які через це не в змозі прийти на дільницю.

– От–от, – долучилася до нашої розмови літня учасниця виборів, яка щойно проголосувала, мабуть, жителька цього самого будинку. – Так красиво «стелять» усі кандидати у своїх передвиборних програмах, що аж сльози на очах виступають від райдужних перспектив. А як справа доходить до злощасного ліфта – крайнього знайти не можуть…

Матеріали з виборчих дільниць м. Одеси підготували Світлана КОМІСАРЕНКО, Євген БЛІНОВ, Віктор КОЗЮРА, «Одеські вісті»

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту