![]() |
|
![]() |
![]() |
– Миколо Миколайовичу, при цьому потерпілі на виробництві отримують від Фонду також медико–соціальну допомогу? І в досить значних обсягах.
– Дійсно. Інваліди у відповідності з індивідуальними програмами реабілітації забезпечуються повним об'ємом необхідної медичної допомоги та реабілітаційних заходів: проводяться стаціонарне, амбулаторне, відновлювальне лікування в санаторіях, санаторно–курортне лікування, інваліди забезпечуються всіма необхідними протезно–ортопедичними виробами, лікарськими засобами та предметами медичного догляду, слуховими апаратами, спеціальними засобами пересування, автомобілями як засобом протезування, необхідними видами доглядів, додатковим харчуванням та іншими послугами.
Протягом дев'яти місяців цього року оздоровлено 814 потерпілих та інвалідів на суму 6941,3 тисячі гривень. Варто зазначити, що медична реабілітація в умовах санаторіїв проведена 28 первинним потерпілим на суму 412,7 тисячі гривень; стаціонарно проліковано 80 потерпілих та інвалідів на суму 425,9 тисячі гривень; санаторно–курортне лікування отримали 353 інваліди на суму 3399,8 тисячі гривень; протезно–ортопедичними виробами забезпечено поки 72 інваліди (до кінця року буде забезпечено ще 121 інваліда) на суму 770 тисяч гривень; лікарськими засобами і препаратами медичного призначення забезпечено 180 інвалідів на суму 736,3 тисячі гривень; на спеціальний медичний догляд витрачено 468,9 тисячі гривень для 53 інвалідів І групи; сторонній догляд проводився 164 інвалідам першої групи на суму 760,9 тисяч гривень; побутовим доглядом забезпечено 171 інваліда першої та другої груп на суму 394,4 тисячі гривень. Ми до кожного потерпілого ставимось з увагою і терпінням. І цьому також сприяє начальник відділу медичного обслуговування та реабілітації потерпілих на виробництві управління Галина Василівна Новосельцева, яка працює з початку існування Фонду.
До кінця року спеціальними засобами пересування (колясками) буде забезпечено 31 інваліда на суму понад 500 тисяч гривень. У січні цього року шість інвалідів першої групи були забезпечені автомобілями, як засобом протезування. Починаючи з 2007 року, автомобілями, як засобом протезування, було забезпечено 170 інвалідів. На сьогоднішній день черговості щодо забезпечення інвалідів автотранспортом практично немає.
– Які заходи здійснюються Фондом щодо реалізації такого важливого завдання як зниження виробничого травматизму?
– Задля зменшення рівня травматизму на виробництві та професійних захворювань управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в Одеській області у першому півріччі 2012 року проведено 1006 перевірок стану профілактичної роботи на підприємствах регіону щодо створення здорових та безпечних умов праці. Під час перевірок виявлено 9764 порушення законодавства про охорону праці. Матеріали щодо заходів, здійснених роботодавцями на виконання внесених подань, зосереджуються у відділеннях виконавчої дирекції Фонду, де кожний страховий експерт здійснює контроль за виконанням пропозицій та веде їх облік.
Результатом проведення такої роботи стала позитивна динаміка зниження рівня виробничого травматизму на підприємствах, установах і організаціях регіону. Так, станом на перше липня цього року ра–йонними відділеннями виконавчої дирекції Фонду на підприємствах, в установах і організаціях Одеської області зареєстровано 165 нещасних випадків, в яких потерпіло 170 осіб, у тому числі – 41 зі смертельним наслідком, 3 групові нещасні випадки. Із загальної кількості нещасних випадків визнані страховими 86 випадків, внаслідок яких потерпіло 86 осіб, у тому числі сім зі смертельним наслідком, один груповий нещасний випадок. Принагідно відзначу сумлінну роботу у цьому напрямі заступника начальника управління Дмитра Івановича Кушніра та начальника відділу організації профілактики нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань управління Геннадія Володимировича Козерацького.
– Крім медичної, професійної та соціальної реабілітації інвалідів, управлінням виконавчої дирекції Фонду в Одеській області впроваджуються в життя нові форми взаємодії між працівниками управління та потерпілими на виробництві, проводяться заходи по залученню інвалідів до участі у громадському житті. Розкажіть, будь ласка, більш докладно про цей напрям роботи управління Фонду.
– Звичайно. Працівники управління та відділень вважають своїм обов'язком допомагати інвалідам та потерпілим не тільки матеріально, але й своєю увагою, чуйним ставленням, конкретними справами по пропаганді і організації активного способу життя інвалідів, підтримувати інвалідів не тільки матеріально і морально, але і домагатися поліпшення їхньої фізичної форми.
У зв'язку з цим, велика увага приділяється управлінням та відділеннями організації спортивних змагань серед інвалідів. Спортивний напрям, безумовно, служить ще одним інструментом соціальної реабілітації людей з обмеженими можливостями, відіграє позитивну роль у підтримці фізичної форми та психологічної рівноваги інвалідів.
В листопаді цього року напередодні Міжнародного дня інвалідів управлінням планується провести перші міські спортивні змагання на базі відділення виконавчої дирекції Фонду в Приморському районі м. Одеси, в яких візьмуть участь чотири команди потерпілих, що стоять на обліку у відділеннях виконавчої дирекції Фонду районів м. Одеса і VІ Міжрайонні спортивні змагання за участю потерпілих на виробництві на базі відділення виконавчої дирекції Фонду в Овідіопольському районі, на яких свої команди нададуть тринадцять відділень з районів області.
У 2013 році плануємо, за сприяння Міністерства праці та соціальної політики України, виконавчої дирекції Фонду та Одеської обласної державної адміністрації вперше провести Всеукраїнські спортивні змагання потерпілих на виробництві на базі управління виконавчої дирекції Фонду в Одеській області.
– У системі управління Фонду в Одеській області працює чимало добросовісних, сумлінних, високопрофесійних спеціалістів, завдяки яким потерпілим на виробництві живеться краще. Очевидно, Ви хочете передати їм побажання з цієї приємної нагоди.
– Так. Звичайно. Напередодні професійного свята Дня соціального працівника хочеться побажати усім працівникам робочих органів виконавчої дирекції Фонду в Одеській області та працівникам інших соціальних служб подальших успіхів у розвитку системи соціального страхування та соціального захисту інвалідів.
Піклуючись про людину, її майбутнє, забезпечуючи надання соціальних гарантій і допомоги тим, хто потрапив у нелегкі життєві ситуації, ви робите вагомий внесок у розбудову демократичного, громадянського суспільства.
Зичу вам міцного здоров’я, добробуту, злагоди і домашнього затишку, звершення задумів, невтомного творчого пошуку, подальших успіхів у поліпшенні соціального захисту населення.
Висловлюючи безмежну вдячність за ваші подвижницькі зусилля, не маю сумніву, що вони будуть подвоєні у ході реалізації масштабних соціальних програм, зігріті співчуттям і любов’ю до ближнього.
А інвалідів і потерпілих на виробництві хочеться запевнити, що працівники управління та відділень в Одеській області й надалі робитимуть все можливе задля підтримки та поліпшення їх здоров'я, забезпечення необхідними медико–соціальними послугами.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |