![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
СЛІДАМИ ПРАДАВНІХ ПОСЕЛЕНЬ
Світ побачила книжка доктора історичних наук, професора Андрія Добролюбського «Археологія Одеси». Її презентація відбулася в історико-краєзнавчому музеї.
Монографія присвячена археологічним розкопкам і обставинам відкриття великого античного міста. Місто це було засновано у VII столітті до нашої ери і досягло свого розквіту у V – III століттях. Тоді воно було названо Одесосом на честь відвідування, як гадають, цих місць Одісеєм – героєм давньогрецького епосу. У книжці також розповідається про нові історичні можливості вивчення середньовічних поселень і гаваней Джинестра і Хаджибей.
Незважаючи на те, що праця Андрія Добролюбського – наукова монографія, вона становить інтерес для кожного, хто закоханий в Одесу й цікавиться її минулим. Приваблюють самі назви глав – «Одеська Атлантида», «Варвари між Істром і Борисфеном», «Сліди царя Дарія біля палацу князя Воронцова», «Пуп Землі» і «Яйце Пифона», «У пошуках зниклої Ені–Дуньї», «Ритуал і місце заснування Одеси».
Ізмаїл
ВІДКРИВАЮТЬСЯ КУРСИ ВИНОГРАДАРІВ
На базі Ізмаїльського міськрайонного центру зайнятості в межах транскордонного проекту Європейського союзу «Центр посередництва у працевлаштуванні: віримо у нові можливості» відбувся семінар щодо організації курсів виноградарів.
У ньому взяли участь партнери проекту – Агентство сталого розвитку та європейської інтеграції Єврорегіон «Нижній Дунай» (Ізмаїл), Тульчинське повітове агентство зайнятості (Румунія), Ізмаїльський МРЦЗ, а також потенційні роботодавці –виноградарі Болградського та Ізмаїльського районів. Учасники обговорили деталі процесу навчання безробітних. Практично кожен із присутніх практиків вніс свої конкретні побажання і пропозиції, які будуть враховані при складанні навчальної програми.
Курси виноградарів будуть розраховані на 72 навчальні години.
Їхнє відкриття планується орієнтовно вже у поточному місяці. Теоретична частина проходитиме на базі Ізмаїльського центру зайнятості, а практика –безпосередньо на виноградних плантаціях роботодавців.
Підбиваючи підсумки, директор Ізмаїльського МРЦЗ Володимир Довгаль запропонував провадити ці курси на постійній основі, оскільки, на його думку, виноградарство і туризм –майбутнє Українського Придунав’я.
Роздільнянський район
НА ШЛЯХУ ДО СТЕПАНІВКИ
Триває ремонт автошляху Кучурган – Степанівка. Сюди підвозиться щебінь, підсипають полотно, ремонтується покриття.
Ремонтні роботи виконує Роз–діль–нянська філія дочірнього підприємства Облавтодору, яке має достатню кількість спеціальної техніки та іншого необхідного обладнання. Під час робіт було відремонтовано також туннель в районі Кучургана, що проходить під залізницею.
Овідіопольський район
ЗБЕРІГАЮТЬ ГЕНОФОНД
Під час проведення нещодавньої обласної виставки-аукціону племінних тварин і птиці агропідприємства району представили свої найкращі досягнення.
Так, у павільйоні молочного скотарства демонструвалися телички української червоної степової породи племінного заводу «Авангард – Д» і племінного репродуктора агрофірми «Петродолинське».
За збереження генофонду, зразкове ведення селекційно–племінної роботи оргкомітет обласної виставки–аукціону відзначив ці сільгосппідприємства Дипломами II і I ступенів та цінними подарунками.
Ширяївський район
ДВА МІЛЬЙОНИ –
НА МЕДОБЛАДНАННЯ
Цього року значна увага приділялася зміцненню матеріальної бази закладів охорони здоров’я.
Як зазначила головний лікар району Ольга Волкова, багато надій було покладено на реалізацію соціально–економічного проекту «Народний бюджет», і вони виправдалися. Так, із обласного бюджету на придбання медичного обладнання району виділено близько двох мільйонів гривень.
Нещодавно було отримано новий автомобіль «швидкої допомоги». Також забезпечено необхідний набір медикаментів для надання невідкладної медичної допомоги у сільській місцевості.
У переліку найнеобхіднішого та першочергового обладнання значилося придбання рентгенапарата, який вкрай потрібен для якісного обстеження хворих. Старий відпрацював понад тридцять років. І нещодавно центральна районна лікарня отримала новий.
Фрунзівський район
ПОЛІПШУЮТЬ УМОВИ
ДЛЯ СТАРЕНЬКИХ
Сьогодні в районі майже шість тисяч громадян похилого віку. Згідно з чинним законодавством, вони користуються різними видами пільг.
Так, за рахунок субвенцій з державного бюджету з початку поточного року їм надані пільги на загальну суму 1 млн 612,6 тис. гривень.
З районного бюджету також була надана матеріальна допомога через Координаційну раду райдержадміністрації 112 малозабезпеченим громадянам похилого віку.
Не обділені увагою 380 самотніх стареньких та інвалідів, їх обслуговують вдома соціальні працівники. Ще 26 самотніх громадян похилого віку постійно мешкають у „Будинку милосердя” – стаціонарному відділенні територіального центру.
Як зазначила начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Галина Мичка, для підопічних соціальних установ з кожним роком поліпшуються умови перебування, а в більшості випадків – вони значно кращі, ніж ті, в яких вони жили вдома.
Сарата
УРОЧИСТОСТІ ВДАЛИСЯ
Райцентр відсвяткував свій 190-річний ювілей. Цей день був ознаменований великим ярмарком сільгосппродукції, конкурсами, виставками, спортивними змаганнями, концертами і святковим феєрверком.
У районному Будинку культури підбили підсумки конкурсу на зразковий санстан та благоустрій об'єктів і територій селища. Серед підприємств і організацій найкращими названі центр зайнятості, дитсадок № 1, ветлікарня, КП «Саратакомунсервіс».
Справжнім подарунком для жителів селища став виступ земляка Михайла Буюклі, із творчістю якого саратці знайомі давно. Зі сцени звучали сучасні пісні і твори минулих років.
Арцизький район
СТОЛИ НАКРИВАЛИ ДРУЖНО
90-річчя відзначила Василівка Новокапланської сільської ради.
Незважаючи на сильний дощ, свято вдалося яскравим. Його спонсорували місцеві фермери Степан Карагяур, Петро Бірбенюк, Дмитро Куралов, Дмитро Дюльгер. А святковий стіл накривали усім селом. Від імені райдержадміністрації та районної ради сільчан привітала начальник відділу культури і туризму Марина Чернишева. Було багато корисних подарунків: для дитячого садка – конвектор, пилосос, духовка, для клубу – музичний центр. Сільський голова Тетяна Писарогло вручила м’які іграшки батькам усіх новонароджених, а також окремі подарунки – шанованим і почесним жителям, господарям подвір’їв зразкового порядку.
Село упорядковується. Вико–нано намічені в межах проекту «Народний бюджет» плани. Зараз капітально ремонтується система водозабезпечення, встановлюється вуличне освітлення.
Інформаційну добірку підготували: В. Козюра, Л. Мельничук, О. Колєв, Т. Гурічева, Т. Сторчак, О. Харченко, Т. Баранова
...І зачитали послання нащадкам
Почесну місію закладання капсули з посланням нащадкам на місці майбутнього спортивно–оздоровчого центру в Балті виконали перший заступник голови обласної ради Микола Тіндюк, голова райдержадміністрації Василь Бабанський, голова районної ради Валерій Желіховський, депутат обласної ради, директор вищого навчального комунального закладу «Балтське педагогічне училище» Сергій Іванніков, міський голова Сергій Мазур, священик Свято–Успенського собору протоієрей Олександр.
Вітаючи громадян, Микола Тіндюк назвав цю подію офіційним стартом будівництва.
– Лише за допомогою та при розумінні громади міста можна буде досягнути успіху, – зазначив він.
Вже цього року на об’єкті планують освоїти мільйон гривень.
За православним звичаєм отець Олександр освятив місце будівництва.
Учень школи №1 – ліцею Олександр Притуляк зачитав послання нащадкам, яке було закладене в капсулу.
Любов КУЗЬМЕНКО, власкор «Одеських вістей», м. Балта
Кооператив називається «Салан–г»
Городньому кооперативу «Саланг» виповнилося 15 років – свого роду ювілей. Назвали його так (у перекладі з афганської – «дорога життя») самі колишні афганці, які чесно виконали свій інтернаціональний обов’язок у цій далекій країні. Зайнявся цим впритул Віктор Іванович Пейчев – нинішній голова районної організації спілки ветеранів Афганістану. Тим більше, що мова йшла про частину землі, котра належить Міністерству оборони України. Докази були переконливі. Виділені 50 гектарів землі розподілили по 5 соток між учасниками бойових дій, ветеранами Великої Вітчизняної війни і Збройних сил, чорнобильцями. По 3 сотки виділили і вчителям школи, розташованої на території колишнього військового містечка.
Люди задоволені. Вирощують картоплю, цибулю, інші овочі. Деякі посадили малину, полуницю і одержують непоганий урожай ягід. На деяких сотках уже плодоносять молоді виноградники і фруктові дерева.
У літні місяці до закінчення сезону городи охороняють за графіком самі члени кооперативу. Зараз усі вони вже поорані й відпочивають в очікуванні наступної весни.
Таїсія БАРАНОВА, власкор «Одеських вістей», Арцизький район
Донори у погонах
Офіцери та курсанти Вій–ськової академії в Одесі взяли участь у доброчинній акції «Не будь байдужим до людського життя»
Понад 30 літрів крові здали для ветеранів Великої Вітчизняної війни та Збройних сил України, а також військовослужбовців Одеського гарнізону, які проходять лікування у військово–медичному клінічному центрі Південного регіону офіцери та курсанти Військової академії.
За словами начальника медичної служби навчального закладу Романа Мінасова, в акції взяли участь понад 60 офіцерів та курсантів.
– Доброчинний захід є традиційним і провадиться в межах Дня донора двічі на рік. Люди у погонах з готовністю відгукнулися на прохання Військово–медичного клінічного центру Південного регіону й зробили свій внесок у справу порятунку хворих військовослужбовців і ветеранів, яким необхідне переливання крові, – зазначив підполковник медичної служби Роман Мінасов.
Сергій ДАНИЛЕНКО, м. Одеса
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |