![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
ВИКОНАНО РОБОТУ З ДЕРЖРЕЄСТРУ
В нашій області достроково завершено роботу щодо внесення до «Державного реєстру актів цивільного стану» даних, які перед тим зберігалися в архівах.
Таким чином, до Держреєстру внесено близько п'яти мільйонів актових записів, які утримувалися у 20 тисячах книжок архівного фонду за півстолітній період. Це ознаменувало собою черговий крок щодо забезпечення якісного обслуговування громадян органами ДРАЦС області. За успішне проведення такої копіткої роботи начальник реєстраційної служби Головного управління юстиції в Одеській області Ігор Лисенко та заступник начальника служби Юлія Міглазова нагороджені Почесними грамотами Міністерства юстиції України.
АКАДЕМІЯ – ШКОЛА: ЕЛЕКТРОННА СПІЛКА
Близько ста студентів Національ–ної академії зв'язку ім. О.С. Попова розпочали проходження практики у школах Одеси. Вони виконають профілактику комп'ютерної техніки, допоможуть роботі сайтів, установлять на комп'ютери систему захисту.
Управління освіти й науки міської ради до 2015 року провадить комплексну та цілеспрямовану роботу щодо приготування шкіл до плавного переходу на нові технології. Основна мета – створення в цій сфері єдиного інформаційного простору.
Наразі 120 загальноосвітніх закладів міста підключені до мережі інтернет; у 106 школах комп'ютери об'єднані в локальну мережу в комп'ютерних класах, а 46 навчальних закладів створили внутрішньошкільну локальну мережу.
Далі вдосконалюються 129 освітніх веб–сайтів міста: управління освіти й науки, відділів освіти райадміністрацій, сайт віртуального методичного об'єднання та сайти 123 шкіл. Крім того, цього року створено 50 сайтів дитячих садків міста.
Управління освіти й науки міськ–ради уклало договір із академією зв'язку про науково–педагогічну й науково–технічну співпрацю: у навчальних закладах міста надаються місця для проведення виробничої та післядипломної практики студентів з можливістю їх подальшого працевлаштування у школах.
ЗАХИЩАТИ ДІТЕЙ – ДУЖЕ ВІДПОВІДАЛЬНО
Створена влітку цього року за ухвалою виконкому міськради комісія із захисту прав дітей, яку очолила віце-мер із гуманітарних питань Олена Павлова, провела своє чергове засідання.
До складу комісії на громадських засадах увійшли керівники районних адміністрацій, голова постійної депутатської комісії у справах молоді та спорту, начальники управлінь освіти, фізкультури та спорту, охорони здоров'я, департаменту міського господарства, представники міського центру соцслужб, кримінальної міліції, управління юстиції, а також муніципальної служби у справах дітей.
– Комісія провела декілька засідань, які відразу ж довели важливість такого об'єднання фа–хівців. Кожен професіонал, який увійшов до складу колегіального органу, розуміє, що в цій громадській роботі на ньому лежить висока відповідальність. Це відповідальність за рішення, від яких залежать долі дітей, їхніх родин – рідних або прийманих, – відзначила Олена Павлова.
Ізмаїл
ПЕРШОРЯДНЕ ЗАВДАННЯ – СОЦІАЛЬНЕ
Ізмаїльський морський торговельний порт скорочує 200 працівників, а Українське Дунайське пароплавство – 152.
Про це заявив на черговому засіданні виконкому міськради мер Андрій Абрамченко.
– Морський комплекс потребує реформування,– підкреслив Андрій В'ячеславович. – І перші кроки, до яких слід вдатися,– це не допустити подальшого скорочення штатів і вжити максимальних зусиль для збільшення заробітної плати. Для цього треба серйозно думати над залученням вантажопотоків до порту, а також над переглядом залізничних тарифів. У даному напрямі сьогодні серйозно працює Координаційна рада із проблем Придунав’я.
Роздільнянський район
ФАБРИКА ЕЛІТНОГО НАСІННЯ
Одразу дві важливі роботи завершили перед останніми дощами, що добре зволожили поля, механізатори державного підприємства «Дослідне господарство імені О.В. Суворова».
Вони впоралися з оранкою на зяб і сівбою озимих культур.
– Під озиминою зайнято 2600 гектарів, – повідомляє головний агроном сільгосппідприємства С. Кі–лініч. – Поля засіяні переважно насінням елітних сортів пшениці та ячменю. Воно користується підвищеним попитом споживачів як у нашій області, так і далеко за її межами. Серед них – «антонівка», «золотоколоса», «місія одеська», «росава», «достойний», «луран».
Цього року, наприклад, дослідне господарство реалізувало до державного фонду і підприємствам різних форм власності 400 тонн елітного насіння різних сортів пшениці і ячменю на суму понад півтора мільйона гривень.
Миколаївський район
ПОДБАЛИ Й ПРО СУСІДСЬКИХ ДІТЛАХІВ
Відділ освіти райдержадміністрації розширює мережу дошкільних навчальних закладів шляхом створення комбінованих навчально-виховних комплексів.
Уже відкрито п’ять дошкільних навчальних закладів у селах Шабельники, Скосарівка, Ульяновка, Петрівка та Переселенці. У вересні–жовтні поточного року додаткові дошкільні групи почали працювати у Скосарівці та Настасіївці. За сприяння керівника програми «Народний бюджет» на півночі області Івана Фурсіна капітально відремонтовано приміщення дитячого садка Олексіївського НВК «ЗОШ І–ІІІ ступенів – ДНЗ». Сьогодні його відвідують 36 дітей із самої Олексіївки та сусідніх сіл Морозове й Ковалівка Врадіївського району Миколаївської області.
Кодимський район
ОСТАННІЙ ШТРИХ – СПОРТЗАЛ
Введено в експлуатацію капітально відремонтований спортивний зал Слобідської загальноосвітньої школи, яка незабаром відзначатиме 40-річчя від дня заснування.
Як зазначив голова райдержадміністрації Святослав Огінський, спортзал став останнім штрихом значних робіт, виконаних цього року в навчальному закладі. Раніше у школі замінили покрівлю, встановили нові сучасні віконні рами, настелили нову підлогу, реконструювали систему опалення.
Балтський район
ЗА СПРИЯННЯ ЦЕРКВІ
Високу нагороду Української православної церкви – Орден преподобного Нестора Літописця І ступеня, Грамоту Митрополита Київського і всієї України, ікону Святого Феодосія з рук Висо–копреосвященнішого Ага–фан–гела, Митрополита Одесь–кого та Ізмаїльського, одержав Михайло Дмитрович Лазаренко – голова сільськогосподарського товариства «Прогрес» (с. Плоске). Такої честі він удостоєний за допомогу в розбудові Церкви.
Його Високопреосвященство провів обряд освячення престолу храму в ім’я Почаївської Ікони Божої Матері у Плоскому.
Вітаючи прихожан із цією знаковою подією, владика нагадав, що чудотворна ікона Божої Матері перебуває майже 400 років у Почаївській Лаврі. Чудеса, що походять від неї, засвідчені вірянами в монастирських книгах. Зокрема йдеться про зцілення від хвороб, визволення з полону та напоумлення грішників.
Інформаційну добірку підготували: В. КОЗЮРА, Л. МЕЛЬНИЧУК, О. КОЛЄВ, В. ТРИБУНСЬКИЙ, Н. САМОЙЛЕНКО, Ю. ФЕДОРЧУК, Л. КУЗЬМЕНКО
ОДЕСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ
Зареєстровано в Головному
управлінні юстиції в Одеській області
10 серпня 2012 р. за № 47/1127
Про визнання таким, що втратило чинність, розпорядження голови Одеської обласної державної адміністрації від 13 квітня 2010 року №173/А–2010
Відповідно до статті 13 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», з метою упорядкування нормативно–правових актів голови обласної державної адміністрації:
1. Визнати таким, що втратило чинність, розпорядження голови Одеської обласної державної адміністрації від 13 квітня 2010 року №173/А–2010 «Про встановлення нормативу рентабельності за надання в оренду торгових приміщень (площ), торговельно–технологічного та/або холодильного устаткування на ринках з продажу продовольчих та непродовольчих товарів», зареєстрованого в Головному управлінні юстиції в Одеській області 23 квітня 2010 року за №11/1004.
2. Розпорядження набирає чинності з дня офіційного опублікування в газеті «Одеські вісті».
Голова обласної державної адміністрації Е. МАТВІЙЧУК 24.07.2012 р. №754/А–2012
До Тбілісі – три години
Нова лінія авіаційного сполучення з'єднала Одесу зі столицею Грузії. Про це поінформував Генеральний консул цієї країни в нашому місті Теймураз Нішніанідзе.
Цими днями перший літак з 70 пасажирами на борту через три години приземлився в Тбіліському аеропорту.
За словами комерційного директора фірми «ЮТейр–Україна» Ольги Дубовик, для забезпечення цього маршруту придбано п'ять гвинтомоторних машин французького виробництва FTR 72–500, які літають зі швидкістю 500 км/годину. Відрізнити їх легко за українським національним орнаментом, нанесеним на хвостове оперення.
– Востаннє літак з Одеси до Тбілісі летів у 2010 році. По–нов–лення транспортної співпраці в цьому напрямку – важлива подія. Маршрут необхідний для розвитку ділових, торговельних і політичних зв'язків, туристичного і культурного розвитку наших країн, – відзначив Т. Нішніанідзе. – Гадаю, у цьому зацікавлений увесь південний регіон України, де, до речі, живе понад 4 тисяч грузинів. Тут знайшли притулок і близько 450 тисяч біженців.
Рейси відбуватимуться один раз на тиждень.
Владислав КІТІК,
«Одеські вісті»
Фото автора
Багатоборство для майбутніх командирів
У Військовій академії в Одесі відбулося нагородження переможців першості навчального закладу з військового багатоборства.
Головна мета змагання на Кубок Військової академії, яке відбулося за участю 200 курсантів із 10 команд, – пропаганда спорту, фізичної культури, а також активного способу життя серед молоді.
Фаворитом першості стала команда факультету тилового забезпечення військ і електромеханіки, яка посіла перші місця одразу в трьох видах – подоланні смуги перешкод, бігу на 100 метрів і бігу на 3000 метрів. Другий результат показали курсанти факультету фізичного виховання. Третє призове місце здобули курсанти факультету автомобільного транспорту.
Переможцями в особистому заліку стали сержант Ігор Пустовіт, курсанти Олександр Довгий та Андрій Міщенко.
За словами тимчасового виконувача обов’язків начальника кафедри фізичної підготовки Військової академії підполковника Дмитра Полозенка, учасники першості з багатоборства продемонстрували високий спортивний рівень.
– Подібні змагання неодмінно сприятимуть розвиткові у курсантів вольового характеру, витривалості та фізичних можливостей. Всі ці якості потрібні майбутнім командирам, – підкреслив офіцер.
Сергій ДАНИЛЕНКО, м. Одеса
На ярмарку отримували призи
Привітання з ярмарком лунали осіннього ранку у центрі Березівки. Невеликий дощ не завадив городянам стати учасниками дійства, організованого управлінням агропромислового розвитку РДА спільно з господарствами району та за участі творчого колективу районного Будинку культури. Різноколірні парасольки густо зарясніли біля наметів та машин, де покупцям пропонувалася продукція тваринництва та рослинництва.
Фасована олія (льняна, гірчична, кукурудзяна, традиційна соняшникова), представлена на ярмарок заводом натуральних продуктів (комбікормовим заводом), мала великий попит. Ковбаси, сало, зельц, м’ясо свинини та баранини реалізовувались представниками агрофірми ім. Посмітного, ПП «Захарян», ТОВ ім. Шевченка. Поласувати справжньою овечою бринзою охочим пропонували працівники ФГ Іскра». Не застоялось і свіже молоко ТОВ «Агрофірма «Маяк».
А тим часом з ґанку районного Будинку культури лунали пісні, володарі квитків ярмаркової лотереї отримували призи.
Ольга ГАЙДУК,Березівський район
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.008Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |