![]() |
|
![]() |
![]() |
ПІД ЗАГРОЗОЮ – МАЙБУТНЄ ВІТРИЛЬНОГО СПОРТУ
Одеська дитячо-юнацька спортивна школа з вітрильного спорту № 13 – на межі зникнення. 150 її вихованців, а також увесь тренерсько-педагогічний склад ризикує опинитися на вулиці і залишитися без матеріально-технічної бази.
Приводом для тривоги стали позови Чорноморської транспортної прокуратури проти приватної компанії – «Трансбункер Сейлінг Тіам», за ініціативи та за рахунок якої на території Чорноморського яхт–клубу на основі ДЮСШ № 13 було створено висококласну школу з підготовки юних спортсменів.
Виконавчий комітет Одеської міськради подав апеляцію проти чергового судового рішення, винесеного на користь вимог транспортної прокуратури про визнання недійсним права власності на будинок, який побудувало ТОВ «Трансбункер Сейлінг Тіам» і де розміщується ДЮСШ № 13.
– Ситуація склалася непроста. З одного боку, є приватна структура на чолі з меценатами, для яких важливий професійний розвиток вітрильного спорту серед дітей та молоді міста. З другого боку – є судовий спір, у якому транспортна прокуратура представляє інтереси Міністерства інфраструктури України. Для Одеси очевидне одне: у цій судовій боротьбі державних органів із приватною компанією місто може втратити сучасну та перспективну спортивну тренувальну базу, – заявила віце–мер Олена Павлова.
На сьогодні юристи міськради готують низку звертань до різних високих інстанцій із проханням розібратися у ситуації, що склалася.
НЕ ПОМЕРКНУТЬ ІМЕНА ГЕРОЇВ
На останньому засіданні історико-топонімічної комісії міськради було ухвалено рішення про увічнення пам'яті Героя Радянського Союзу Федора Єфремовича Пахальчука та Героя Соціалістичної Праці, учасника оборони Одеси Бориса Олексійовича Шевченка.
Меморіальну дошку на честь Героя Радянського Союзу, Почес–ного громадянина Одеси Федора Єфремовича Пахальчука буде встановлено на будинку, де він жив по вул. Ришельєвській, 35/37.
Федір Пахальчук 1939 року закінчив військово–морське училище та одержав призначення на Балтійський флот. До 1949 року служив командиром бойової частини, помічником командира корабля, командиром корабля, командиром загону та командиром дивізіону кораблів.
Він брав участь у радянсько–фінській та Вітчизняній війнах. Під його командуванням проведено понад 250 операцій щодо тралення, висадки десантів, супроводу субмарин та конвоїв, під час яких знищено 11 кораблів і три літаки супротивника, понад 4800 морських мін.
Вийшовши у відставку у званні контр–адмірала, Федір Пахальчук далі провадив активну громадську роботу: навчав офіцерів суден рибної промисловості, очолював раду ветеранів АРК «Антарктика», був членом президії Одеської міської ради ветеранів.
Ще одна меморіальна дошка з'явиться на будинку за адресою: вул. Катерининська, 69, де понад сорок років жив Почесний громадянин Одеси, Герой Соціалістичної Праці, учасник оборони міста Борис Олексійович Шевченко.
З 13 років він працював на заводі (загальний виробничий стаж його склав 73 роки!). У червні 1940 року був призваний до армії. Служив на Чорноморському флоті. Брав участь у артобстрілах позицій супротивника, конвоюванні транспортів, забезпечував висадку знаменитого Григорівського десанту.
Борис Олексійович брав участь у визволенні не лише рідного міста, а також багатьох міст Криму та Кавказу. Нагороджений безліччю бойових орденів та медалей. Після війни повернувся на завод. За трудові успіхи був удостоєний звання Героя Соціалістичної Праці.
ТРИ ПРИЗИ НА ОДНОМУ ФЕСТИВАЛІ
Одеський режисер Анастасія Урсу стала трикратним призером Всеросійського молодіжного кінофестивалю «Галактика 35 мм».
Молодіжний кінофорум відбувся в Санкт–Петербурзі. З 80 робіт до фіналу вийшло лише 11 фільмів авторів, які представляли Москву, Санкт–Петербург, Київ, Одесу, Львів, Харків, Єкатеринбург, Твер та Читу. А трикратним призером стала наша землячка Анастасія Урсу за фільм «Буфонада на тему чужих грошей». Вона ж удостоєна і Гран–прі. Крім того, стрічку визнано переможницею в номінаціях «Найкраща режисерська робота» та «Найкраща жіноча акторська робота».
Рені
ОБ'ЇЗНА ДОРОГА – НАСТУПНОГО РОКУ
Будівництво автомобільної дороги в об'їзд міста Рені, про яку повідомляла газета, планується завершити наступного року. Шестикілометровий від–різок прокладається у склад–них геологічних умовах.
Як підкреслив радник голови Державної агенції автомобільних доріг України Євгеній Прусенко, об'їзна магістраль має дуже велике значення, оскільки сьогодні весь великоваговий транспорт іде через місто. Такий рух негативно впливає на житловий фонд. Нині виділено перші кошти на будівництво.
Любашівський район
ЗАПРАЦЮЄ ЗАКОН ПРО СІВОЗМІНИ
З січня наступного року запрацює закон про сівозміни, яким передбачається затвердити структуру посівних площ і сівозмін для всіх регіонів України. З одного боку, сівозміна – це один з найголовніших технологічних заходів, що дає змогу підвищити врожайність і валовий збір культур без додаткового вкладання коштів. З другого – сівозміна зберігає родючість ґрунтів.
Окрема стаття Земельного кодексу України передбачає, що без еколого–економічного обґрунтування експлуатація землі буде неможливою. Тому аграрники району вже замовляють виготовлення відповідних проектів. Серед них – СОК «Фермерська Зоря», ф/г ім. Шевченка та «Основа–2». У разі використання сільськогосподарських земель без затверджених проектів землеустрою на фермерів–порушників накладатиметься штраф у розмірі від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів.
Болградський район
ЩОБ НАВЧАЛИСЯ В ТЕПЛІ, ЗДОРОВІШИМИ БУЛИ
З капітального ремонту великого спортивного комплексу у Болграді розпочалося втілення в життя накреслень громади у межах програми «Народний бюджет». Згодом було придбано сучасне обладнання для їдальні дитячого оздоровчого табору «Мрія».
– Але основними об’єктами будівельно–відновлювальних робіт стали заклади освіти й установи здоров’я, – підкреслив голова райдержадміністрації Михайло Садаклієв.
Він, зокрема, повідомив, що на сьогодні проведено реконструкцію в Баннівській, Залізничненській, Новотроянівській, Криничненській загальноосвітніх школах. Введе–но в експлуатацію комп’ю–терні класи Жовтневої, Дмитрів–ської, Олександрівської і Виноград–ненської шкіл. Ще у чотирьох селах капітально відремонтовано дитячі садки, у п’яти дошкільних закладах ці роботи – на завершальній стадії. Також завершується ремонт в інфекційному відділенні центральної районної лікарні, амбулаторіях сіл Залізничне і Голиця. Для лікувальних установ отримано нове обладнання (зокрема й рентгенапарат) на півтора мільйона гривень.
Ананьївський район
РОБОТИ НЕ ПРИПИНЯЮТЬСЯ
До кінця року у межах програми «Народний бюджет» заплановано завершити роботи на 199 об’єктах на загальну суму близько 49 млн грн.
За словами голови райдержадміністрації В’ячеслава Сербіна, на стадії завершення реконструкція НВК «ЗОШ І – ІІІ ступенів–гімназія №1» м. Ананьєва та капітальний ремонт приймального відділення райлікарні. Триває ремонт глядацької зали і допоміжних приміщень районного Будинку культури.
Поступово розв’язується багаторічна проблема забезпечення жителів міста якісною питною водою. Зокрема, виготовлена і проведена експертна оцінка проектно–кошторисної документації на капітальний ремонт артезіанських свердловин, водогону, а для покращення подачі води придбано насоси.
Згідно з програмою розбудови сфери охорони культурної спадщини Ананьївського району ремонтується собор Олександра Невського.
Фрунзівський район
З НОВИМ ОБЛАДНАННЯМ
Понад тридцять одиниць нового медичного обладнання на загальну суму мільйон 800 тисяч гривень отримали поточного року установи охорони здоров’я району. Це, зокрема, система ультразвукової діагностики, апарат штучної вентиляції легенів, чотири електрокардіографи, спецавтомобіль «опель-комбо», автоклав, рентгенапарат.
– За програмою «Народний бюджет» значний обсяг робіт виконано у центральній районній лікарні, – повідомив голова райдержадміністрації Павло Шестопалюк. – Це стосується утеплення її відділень, їх внутрішнього та зовнішнього опоряд–ження, заміни даху, вікон та дверей. Відремонтовано також ам–бу–латорію і фельдшерсько–акушерські пункти у селах Павлівки, Карабановому, Мар’янівки, Росі–янівки, Ониловому, Йосипівки.
Кодимський район
І МАЛЕЧА ДОГЛЯНУТА, І ВОДОЮ ЗАБЕЗПЕЧЕНІ
У Петрівці сталися дві знакові події: відкриття дитсадкової групи у загальноосвітній школі та введення в експлуатацію капітально відремонтованої частини водогону.
На придбання меблів для облаштування приміщення групи з районного бюджету було виділено 30 тисяч гривень.
А центральна гілка водомережі справно подає воду до осель селян. Цю роботу довірено було працівникам КП СПМК «Укрхліббуд» (керівник Микола Мей), котрі впорались своєчасно. 150 тисяч гривень було залучено для цього з районного та сільського бюджетів, спонсорських коштів.
На цьому роботи не припинилися. Попереду – відновлення водопостачання в Олександрівці Петрівської сільської ради. Вже у стадії виготовлення проектно–кошторисна документація.
Комінтернівський район
ПРИЧИНИ ПОКИ ЩО НЕВІДОМІ
Як повідомляє Головне територіальне управління МНС в Одеській області, у селі Сичавці стався вибух природного газу.
У результаті постраждав 24–річний чоловік, який перебував поруч із місцем вибуху. Він отримав опіки 35–ти відсотків поверхні тіла. Його шпиталізували до лікарні міста Южного. Стан здоров'я потерпілого – важкий. Причини вибуху поки що невідомі.
Інформаційну добірку підготували: В. КОЗЮРА, Л. МЕЛЬНИЧУК, А. БОНДАРЕВА, Ю. ФЕДОРЧУК, О. ХАРЧЕНКО, Л. КУЗЬМЕНКО
Указ Президента України
Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня автомобіліста і дорожника
За вагомий особистий внесок у розвиток автотранспортної галузі, забезпечення будівництва, ремонту і утримання доріг, багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм постановляю:
Нагородити орденом «За заслуги» ІІІ ступеня
ДУБОВОГО Володимира Андрійовича – водія автогудронатора товариства «Автомагістраль–Південь», м. Одеса;
Нагородити медаллю «За врятоване життя»
ЦИРФУ Вадима Олександровича – водія автотранспортних засобів автоколони акціонерного товариства «Північтранс», м. Одеса.
Присвоїти почесне звання:
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ»
ПЕЦУ Віктору Броніславовичу – директорові комунального підприємства «Автобаза санітарного транспорту», м. Одеса.
Президент України В. ЯНУКОВИЧ м. Київ 27 жовтня 2012 року, № 617/2012
В ім’я старовинної ікони
Цими днями у Любашівці освячено місце під новий храм в ім’я ікони Божої Матері «Всіх Скорботних Радість».
З нагоди цієї події у невеличкій місцевій церкві Архистратига Михаїла відбувся молебень за участю десяти священиків та дияконів, зокрема Ананьївського благочинного протоієрея Миколи Яреми. Потім хресний хід рушив до місця будівництва церкви. Тут було відслужено божествену літургію та освячено ікону «Всіх Скорботних Радість», написану київськими ченцями. Прихожани щедро жертвували кошти на новий храм, який має стати окрасою райцентру.
Свято цієї чудотворної ікони відзначається 6 листопада.
Православні вже понад три століття з великою шаною ставляться до цього образу – зі своїми болями, печалями, скорботами приходять до нього і знаходять втіху і розраду.
Юрій ФЕДОРЧУК, власкор «Одеських вістей», Любашівський район
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |