![]() |
|
![]() |
![]() |
Сучасний стан житлово-комунального господарства в Україні не задовольняє ні мешканців, які отримують неякісні послуги, ані державу, яка виплачує величезні дотації. Необхідні перетворення часто намагаються підмінити суто технічною модернізацією або звести до підвищення тарифів, щоб вони покривали собівартість послуг, з одного боку, та забезпечували можливість капіталовкладень у реконструкцію та оновлення мереж — з іншого.
Сьогоднішня ситуація, яка склалася в результаті приватизації квартир, є неприродною та нестійкою. Будинки не підтримуються в належному стані, витрати мешканців навряд чи можна назвати ефективними. Для вирішення житлово-комунальних проблем потрібна політична воля. На жаль, під тиском галузевого лобі уряд не втілює заплановані реформи і навіть навпаки — створює умови для закріплення монополії ЖЕКів.
У четвер про проблеми ЖКГ говорили під час «круглого столу» «Житлово-комунальна сфера: у пошуках господаря». Дискусія відбулася в рамках проекту «Популярна економіка: моніторинг реформ», який реалізується Центром соціально-економічних досліджень CASE Україна. Для обговорення були запропоновані такі питання: ключові проблеми житлово-комунального господарства: шляхи їх вирішення; об’єднання співвласників багатоквартирних будинків: проблеми впровадження; програма реформ президента: успіхи у сфері житлово-комунального господарства; механізми відповідальності за стан житла та якість житлово-комунальних послуг — роль господарів і постачальників.
Про те, як спеціалісти оцінюють державні реформи в цій сфері та які виходи з ситуації бачать, читайте в наступному номері «ЧН».
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |