![]() |
|
![]() |
![]() |
Майже чотиригодинне засідання містобудівної ради при управлінні архітектури та містобудування Одеської міської ради залишило безліч запитань. Насамперед тому, що винесені на порядок денний проекти залишали відчуття, що забудовники квапляться освоїти територію вибірково, зовсім не замислюючись про необхідність гармонійно вписати свої об'єкти у навколишню інфраструктуру.
Першою розглядалася концепція детального плану території в межах вул. Іцхака Рабіна, Генерала Петрова і магістралі «Північ–Південь». Мова йшла про спорудження нового мікрорайону на площі 102 гектари зі школою на 1850 місць, дитячими садками на 550 малят, собором на Іцхака Рабіна. Це буде мікрорайон соціального житла, – сюди почнуть переселяти людей з будинків, які потрапляють до зони забудови на Молдаванці.
План території передбачає спорудження вертолітного клубу і великого торговельного центру. Начальник управління регіонального розвитку, архітектури і містобудування облдержадміністрації Наталя Єрохіна справедливо зауважила: можливо, замість чергового торговельного центру інвестор краще побудує льодовий палац, тому що «Крижинка» уже не відповідає сучасним вимогам. Напевно, це справді стало б рівноцінним внеском у розвиток Одеси за право, ні багато ні мало, побудувати вертолітний клуб.
Далі члени містобудівної ради розглянули детальний план території в межах вулиць: Промислова, Хімічна, Грушевського, Плієва. Основним об'єктом – центром тяжіння – там має стати черговий величезний торговельно–розважальний центр. На його недоречність у цьому промислово–складському районі одразу звернули увагу всі. І зовсім слушним виявилося висловлювання начальника управління архітектури та містобудування Одеської міської ради Миколи Базана: у проекті не відчувається підхід містобудівника, оскільки детальний план передбачає перспективу розвитку хоча б на 10 років уперед. Треба знати інвестиційні наміри власників суміжних територій, прорахувати економічну ефективність функціонування нового центру і пропрацювати транспортні розв'язки. Нічого цього зроблено не було.
Далі розглядався ескізний проект бізнес–центру за адресою: Військовий спуск, 6. По суті, йшлося про будівництво на схилі під Тещиним мостом 6–поверхового комплексу. Причому його дах, за задумом розробників, має збільшити прогулянкову площу Тещиного моста за рахунок з'єднання з ним.
Чесно кажучи, громіздка, хоч і виконана у вигляді терас, конструкція виглядала дуже важкою на тлі легкого моста, що ніби летить.
Перший заступник начальника управління екології та розвитку рекреаційних зон Валентина Дацюк зачитала рішення міськради від 2008 року про те, що на Військовому спуску розташований сквер імені Жанни Лябурб. Це 200 дерев балансовою вартістю майже півтора мільйони гривень. А будувати на території скверу не можна.
З другого боку, завідувач відділу управління архітектури та містобудування Олександр Греков озвучив рішення міськради від 2005 року, яким земельна ділянка по Військовому спуску була передана в оренду на 49 років з подальшим спорудженням бізнес–центру ТОВ «Еко–Нік».
Юридичному департаменту належить розібратися в цій законодавчій колізії. І питання будуть розглядати знову.
Однак члени містобудівної ради звернули увагу на інші моменти: як можна будувати на схилі, якщо він постійно сповзає? Чи не погіршить будівництво і без того порушену жорсткість опор моста, амплітуда коливань якого у вітряну погоду стає дуже сильною, а тому небезпечною? Якою буде панорама на море з Приморського бульвару після спорудження нового бізнес–центру, по суті, у самому центрі історичної частини Одеси?
На завершення обговорили ескізний проект реконструкції з розширенням одеського Палацу спорту за адресою: пр. Шевченка, 31. Його замовник – КП СКК «Одеський Палац спорту».
Це був уже третій варіант, тому що попередні не відповідали вимогам міжнародних спортивних організацій, зокрема КХЛ і ФІБА. А оскільки майбутній об'єкт позиціонується як комплекс для проведення хокейних матчів, баскетбольних і волейбольних турнірів, то він повинен відповідати міжнародним стандартам.
Відповідно до представленого проекту, кількість глядачів збільшується в 2 рази, буде не один, а два зали. У більшому з них зможе, залежно від виду спорту, з якого провадяться змагання, перебувати від 4,5 до 8,2 тисячі глядачів. 3–поверховий паркінг розмістять під новою будівлею. З'явиться можливість трансформувати спортивний комплекс на концертний майданчик, виправдовуючи його назву як спортивно–концертний. Передбачається зробити вентильовані фасади й використовувати світлопоглинаючу плитку. Вона буде акумулювати тепло вдень і віддавати його вночі, красиво освітлюючи будівлю.
Проект здобув дуже високу оцінку як приклад сучасного європейського проектування. Директор архітектурно–худож–нього інституту ОДАБА, доктор архітектури, заслужений архітектор України Валерій Уренєв назвав виділення бюджетних коштів на спорудження подібного об'єкта справжнім святом. І було приємно, що ініціатива подарувати таке свято Одесі виходила від обласної ради і облдержадміністрації.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |