![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
Якісна колія – вища швидкість
Обсяги робіт з модернізації колії на Одеській залізниці перевищують минулорічні у 9 разів.
Виконання робіт в цьому напрямі вже складає 93 відсотки від запланованого. В цілому за 10 місяців поточного року відремонтовано та оновлено понад 500 км колії. Зокрема, модернізовано 168 км, капітально відремонтовано 102 км, середній ремонт проведено на 150 км, виконано комплексно–оздоровчий ремонт на 170 км. Крім того, замінено понад 180 комплектів стрілочних переводів.
Наймасштабніші роботи виконувалися на напрямках Знам’янка – Помічна – Одеса та Миронівка – П’ятихатки. До кінця року значні ремонти будуть виконуватися на дільниці Помічна – Колосівка – Одеса.
Виконання програми оновлення дозволило підвищити швидкість руху поїздів, поліпшити безпеку та плавність ходу. До кінця поточного року лишилося модернізувати до запланованого 13 км колії.
Віддають перевагу авіації
Майже 800 тисяч пасажирів скористалися послугами міжнародного аеропорту «Одеса» з початку поточного року. Це на дев’ять відсотків більше, ніж за відповідний період минулого року.
Причому на міжнародних напрямках пасажиропотік зріс на 8 відсотків, а в межах України – на 15. За вказаний період виконано понад 12 тисяч рейсів. Найвищий приріст зафіксовано на московських рейсах. Тут зростання склало понад 50 відсотків. Якщо торік за даним маршрутом здійснювалося 1–2 відправлення на добу, то зараз – 5 – 7. На цьому напрямку пасажири все частіше віддають перевагу авіації перед наземним транспортом. Серед інших міст, до яких суттєво зріс пасажиропотік, Тель–Авів (зростання склало 43 відсотки); Стамбул (42) і Відень (21 відсоток).
Житло таки добудують
Одеська міськрада надала допомогу у розв’язанні житлових проблем інвесторів «Альянсу». Недобудовані будинки віддано іншим компаніям.
Нагадаємо, що з 2005 року інвестори «Альянсу» чекають на свої квартири. Фірма зібрала з одеситів десятки мільйонів гривень і зупинила спорудження будинків на різній стадії готовності. Люди вклали у нове житло, найчастіше, усі свої заощадження й залишилися буквально на вулиці.
Завдяки механізму розв'язання проблеми, запропонованому мерією, довгобуди «Альянсу» («Альянс–Житлобуд» і «Альянс–Висотбуд») будуть здані в експлуатацію вже зовсім скоро. Заступник міського голови Сергій Подгайний пояснив суть механізму, який дозволить швидко завершити будівництво.
– Фірмам, які взяли на себе зобов'язання щодо завершення будівництва, місто знизило їхню заборгованість перед місцевим бюджетом за договором участі на паях. Кошти, що звільнилися, будівельники і спрямують на добудування будівель, – відзначив Сергій Подгайний.
Із семи недобудів «Альянсу» першими в експлуатацію буде здано два будинки по вулиці Сахарова. А це – близько 700 квартир. Уже виконано роботи з електропостачання, побудовано нову трансформаторну підстанцію, проведено кабельні лінії, будинки практично готові.
– На сьогоднішній день проблема довгобудів актуальна як ніколи, і дуже добре, що нарешті з'явилися позитивні тенденції. У перспективі об'єкти, що залишилися, планується завершити до кінця 2013 року, – заявив начальник управління капітального будівництва Одеської міськради Анатолій Рагулін.
Ще раніше, ніж з «Альянсом», Одеській мерії вдалося розв'язати проблему довгобудів ТОВ «ДСК» на селищі Котовського, повідомляє офіційний сайт міста.
До лікаря – через інтернет
Черги в одеських поліклініках скоро можуть залишитися в минулому завдяки системі електронної реєстратури, яка з успіхом працює в міській поліклініці № 6.
Поліклініка обладнана комп'ю–терами зі спеціальною програмою. При першому звертанні пацієнт одержує в реєстратурі унікальний код доступу для запису на прийом до лікарів через інтернет. Увівши його на сайт онлайн–реєстратури, людина може записатися на прийом до потрібного фахівця.
За словами головного лікаря поліклініки Людмили Антипової, така реєстрація дуже зручна.
Досвід успішної роботи такої системи реєстратури зможуть запозичити й інші одеські поліклініки.
Комінтернівський район
Передбачено 300 робочих місць
На території Візирської сільської ради почали будувати завод з виробництва олії з насіння. Фахівці впевнені: кращого місця для такого об’єкта годі й шукати. Поруч як ринок сировини, так і торговельний порт «Южний», через який продукцію можна експортувати.
У церемонії старту будівництва взяв участь голова Комін–тернівської районної державної адміністрації Іван Марзак. Він позитивно оцінив цей факт. Адже підприємство матиме вигідне розташування, що значно знижує транспортні витрати. А ще… Нове підприємство – це близько трьохсот нових високооплачуваних робочих місць.
Фінансовий директор компанії забудовника Тон Халс висловив сподівання на те, що подібні промислові об’єкти в регіоні будуватимуться.
Він також підкреслив, що ринок рослинних олій має високий потенціал.
Генеральний директор компанії–забудовника Басир Оліїв підкреслив, що всі матеріали і технології, які використовуватимуться в будівництві, найсучасніші та екологічно чисті.
Овідіопольський район
Відремонтували дитяче відділення
Близько 900 тисяч гривень витрачено на капітальний ремонт дитячого відділення центральної районної лікарні.
У його відкритті взяли участь народний депутат України Давид Жванія, голова райради Владислав Плешивцев, Овідіопольський селищний голова Валентина Гоменюк, депутат облради Надія Марчук та інші.
Давид Жванія передав лікарні документи на придбання постільного приладдя і нових ліжок.
Фрунзівський район
З новими вікнами
Завдяки коштам, виділеним з бюджетів різних рівнів, у школах району перед настанням холодів вдалося замінити понад 200 старих віконних рам на сучасні металопластикові пакети.
Ці роботи, зокрема, виконано у навчальних закладах селищ міського типу Фрунзівка і Затишшя, а також сіл Перехрестове, Карабанове, Леніно, Йосипівка, повідомив голова райдержадміністрації Павло Шестопалюк.
Білгород-Дністровський
Нове життя відділу етнографії
Відкрився оновлений етнографічний відділ міського краєзнавчого музею, реконструкція якого тривала два роки. На відновлення було виділено понад 150 тисяч гривень із місцевого бюджету розвитку.
Цей відділ розташований у будинку, що належав у XIX столітті аккерманському купцеві другої гільдії Христофору Попову. Син купця Леон був учасником революційних подій в Одесі, Москві. Його ім'я значиться серед засновників радянського Товариства Червоного Хреста.
1990 року тут розмістили відділ етно–графії краєзнавчого музею, у якому зібрані меблі, друковані видання, предмети побуту кінця XIX – початку XX століть, оригінальні фотографії тих часів, колекція рушників народів Бессарабії. Також серед експонатів – російські сюжетні рушники, вишиті дівчатами на весілля й на проводи юнаків до армії, українські обереги, болгарські символи домашнього вогнища й подружньої вірності, інші цікаві експонати.
Ізмаїльський район
Пальму першості повезли гості
День народження свого села жителі Муравлівки відзначили на стадіоні спортивними змаганнями і народними гуляннями.
Зазвичай, позмагатися з муравлівцями приїхали спортсмени Ізмаїльського, Болградського та Кілійського районів.
Почали спортивне шоу футболісти, вони боролися за почесний Кубок. Призові місця тут розподілилися таким чином: Муравлівка, Комишівка Ізмаїльського району, Приозерне Кілійського району.
Напруженим був турнір з шахів у особистому заліку. У ньому перше місце дісталося Івану Гуцу.
Ну а «родзинкою» будь–якого подібного сільського свята в Бессарабії є вільна боротьба. У ваговій категорії до 65 кг перше місце за Анатолієм Тостоганом. У категорії до 75 кг – за Трохимом Боцу. Ну а серед важковаговиків у ваговій категорії до 85 кг пальма першості у Івана Маліна. До речі, цікаво, що усі ці борці виявилися гостями із сусідньої Комишівки.
Інформаційну добірку підготували: В. Козюра, В. Кітік, С. Борисов, Т. Гурічева, О. Харченко, О. Колєв
Насторожують недоліки
Минула 20–та сесія Білгород–Дністровської міськради виявилася безпрецедентною. Її незладгодженому ритму передувало оголошення про створення нової депутатської групи «Регіон», у складі якої виявилися депутати, що вийшли напередодні із фракції Партії регіонів, і один позафракційний депутат. Під співзвучною назвою об'єдналося 10 чоловік. У підсумку, у найчисленнішій фракції ПР міськради залишився 21 депутат.
Сесія протривала близько шести годин. Під час роботи розглянуто понад три десятки питань, більшість із яких схвалено. Деякі пункти порядку денного депутати називали непідготовленими, як і недостатньою передсесійну роботу. Депутати підмітили, що багато колег ігнорують засідання постійних депутатських комісій, процес зривається через відсутність кворуму. У підсумку деякі питання порядку денного на сесії знімали навіть після тривалого обговорення. Втім, окремі з них під завісу сесії переголосовували заново. Як, наприклад, затвердження положення про міську постійно діючу міжвідомчу комісію з розгляду питань відключення споживачів від мереж централізованого опалення.
Сесія заслухала звіт про виконання міськбюджету за 9 місяців, внесено необхідні зміни до головного фінансового документа міста. У блоці основних пунктів порядку денного у результаті напруженого обговорення ухвалено проект рішення щодо витрат коштів міськбюджету, спрямованих на виконання депутатами своїх передвиборних програм та наказів виборців у мажоритарних округах.
Свою думку з даного питання, як і інших моментів проведення сесії, висловив депутат облради по мажоритарному округу № 2, заступник начальника управління з майнових відносин Одеської обл–ради Анатолій Дорошенко, який взяв участь у роботі сесії.
– Створення групи «Регіон» для мене було несподіваним. Як людина з великим життєвим досвідом, добре розумію, що формування якоїсь окремої групи у складі партійної організації до добра не призводить. У будь–яку мить така група може повестися непередбачувано для самої партійної організації. Гадаю, у питанні створення групи «Регіон» необхідно розібратися на рівні обласної парторганізації. Далі, оскільки питаннями майнових відносин я професійно займаюся, то ще раз переконався у недостатній підготовці окремих питань на цій сесії. У деяких проектах некоректно позначена площа приміщень, не зазначена балансова вартість тощо. Такі недоліки дуже насторожують. Крім того, незважаючи на ухвалення рішення з питання про розподіл грошей для депутатів по мажоритарних округах, вважаю його непідготовленим. На сесії я не почув механізму одержання даних коштів. А це загрожує майбутніми непорозуміннями. В обласній раді був намір розглянути аналогічне питання, однак поки що ми утрималися у зв'язку з необхідністю відпра–цьовування самого механізму реалізації грошових коштів. Але в цілому це ідея хороша.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |