ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Тепловики стурбовані
15.11.2012 / Газета: Одесские известия / № 126(4400) / Тираж: 18937

Безсумнівні переваги централізованого газового опалення очевидні. Нині річна оплата за споживаний природний газ становить близько 19 мільйонів гривень. А якби місто далі опалювали мазутом, грошей потрібно було б у два з половиною рази більше.

Не переведені на газ три мазутні котельні спалюють палива за сезон приблизно на 4 мільйони гривень. Сума ця зазначена без урахування транспортної складової: витрат на воду, електроенергію і оплату праці 40 одиниць обслуговуючого персоналу. Виробництво мазуту сьогодні налагоджене лише в Кременчуці і коштує він 5,8 тис. гривень за тонну. За умови залізничного доставляння, тонна «перевалює» уже за сім тисяч гривень. Цю досить витратну проблему за допомогою області готуються розв’язувати найближчим часом. Для цього, як стверджують у КП «Білгород–дністровськтеплоенерго», готовий проект, що пройшов експертизу.

Однак архаїчна історія з дуже дорогим мазутом – не єдина складність, що хвилює тепловиків. Чер–говий опалювальний сезон стартував у Білгороді–Дністровському з додаткових «сюрпризів».

Раніше ми повідомляли, що, згідно з липневою Постановою Кабміну № 705, гарантованим постачальником природного газу для КП «Білгород–дністровськ-теплоенерго» (як і інших підприємств, що виробляють теплоенергію, із річним обсягом споживання природного газу понад три мільйони кубометрів) стає НАК «Нафтогаз України». Протягом восьми років білгород–дністровські тепловики укладали договори з ВАТ «Одесагаз». Новий договір з НАК «Нафтогаз України» на купівлю–продаж природного газу виявився таким «жорстким», що черговий опалювальний сезон у Білгороді–Дністровському може стати справжнім випробуванням не тільки для КП, що подає тепло, але й усіх його жителів.

– Ще у 2008 році вартість кубометра газу для населення зросла майже удвічі. Але тарифи при цьо–му залишилися такими ж, – розповідає директор КП «Білгород–дністровськтеплоенерго» Михайло Волканов. – Купуючи газ за високими цінами, наше підприємство зазнає чималих збитків. Адже різницю в тарифах багато років ніхто (мається на увазі держава прим. авт.) не компенсує. На сьогодні ця сума досягла 15 мільйонів 700 тисяч гривень. У новому договорі, укладеному з НАК «Нафтогаз України», поставлено так званий нульовий баланс. І це означає, що близько 16 мільйонів боргу залишилися «висіти у повітрі».

Крім усього іншого, на початок листопада інші дебітори заборгували підприємству близько 12,5 млн гривень. Сумнівну першість у списку займає міський житлосектор з вагомим боргом близько 8 мільйонів. Другим після населення «лідирує» міський бюджет: за опалення об’єктів соціальної сфери нагромадилася солідна сума боргу понад 2,5 міль–йона гривень. Міськбюджет, незважаючи на настання зими, нарощує свої боргові зобов’язання.

Борги – головна причина, що заважає підприємству вчасно підготуватися до чергового сезону опалення, модернізуватися, розвиватися й підвищувати якість послуг. Чергова загроза, що підстерігає нинішньої зими місто та його жителів, – це кабальний договір з НАК «Нафтогаз України», що не допускає ані дня прострочення або інших найменших потурань. КП «Біл–город–дністровськтеплоенерго» зобов’язане здійснювати 100% поточної оплати протягом місяця постачання газу, точніше, кожну декаду. У разі затримки платежів постачання можуть припинитися або звестися до меж внесених грошей. Отже, батареї охолонуть не тільки в міських квартирах, але й у дитсадках, лікарнях, школах. Якщо виникає заборгованість перед гарантованим постачальником газу, то, крім суми боргу, у безперечному порядку слід оплатити пеню в розмірі поточної подвійної облікової ставки Нацбанку. Але якщо прострочення боргу сягне понад 30 днів, то доведеться внести ще й додатковий штраф у розмірі 7% від суми простроченого платежу. Наскільки успішно відпрацює сезон підприємство в цьому прокрустовому ложі, покаже час. А зараз, щоб зібрати необхідну десятиденну суму, працівники КП щодня оббивають пороги квартир своїх споживачів, житлових організацій і кооперативів.

Автор: Тетяна ГУРІЧЕВА, власкор «Одеських вістей», м. Білгород–Дністровський


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту