![]() |
|
![]() |
![]() |
Всеукраїнський конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядування проходить в нашій державі вже десятий рік поспіль. Подібну практику було започатковано за прикладом багатьох європейських країн, де саме таким чином стимулюють та фінансово заохочують роботу органів місцевого самоврядування. З року в рік кількість поданих проектів лише зростає. Нещодавно були внесені зміни до положення про конкурс. Роз`яснювальна робота провадиться і у вигляді інформаційно–методичних семінарів у регіонах. Саме такий семінар (для сільських голів та інших керівників місцевого рівня) відбувся в Одеській обласній раді.
Державний фонд сприяння місцевому самоврядуванню в Україні – це допоміжний орган при Президентові, який координує свою діяльність з Кабміном, Адміністрацією Президента, обласними адміністраціями та радами всіх рівнів. Органи місцевого самоврядування мають можливість подавати на конкурс проекти, які стосуються різних сторін життя громади: реформування сфери ЖКГ, надання послуг населенню, організації руху транспорту, забудови і благоустрою, охорони здоров`я і багато іншого. Проекти поділяються на п`ять категорій: від першої, яка стосується окремих сіл та селищ (максимальний розмір гранту – 100 тисяч гривень) до п`ятої – для областей та міст із населенням понад мільйон жителів (тут максимальний грант може сягати півтора мільйона гривень). Не забороняється і залучення інвестицій та благодійних коштів.
Зі вступним словом перед початком семінару виступила керуюча справами апарату обласної ради Вікторія Пхиденко. Вікторія Станіславівна зазначила, що цього року від Одещини на конкурс було подано 13 проектів.
– Результати будуть відомі пізніше, але сподіваюся, що наша участь стане плідною, – додала вона.
Всі подані проекти вивчає група експертів. Бали–оцінки виносяться за певною системою. Оцінюються інноваційність, реалістичність, соціально–економічний ефект, безпосередня участь громади, можливість застосування цього досвіду для інших органів місцевого самоврядування, економічні розрахунки і – звичайно ж – відповідність певним вимогам оформлення.
– У 2007 році наша сільська рада стала одним з переможців цього конкурсу, – розповів Іван Іванович Вишневський, Кагарлицький сільський голова. – Умови участі знайшов в інтернеті. Вони були досить простенькі, будь хто міг написати. Проект мав назву: «Розпочнемо відродження громади з дитячого садка». Завдяки перемозі отримали 100 тисяч гривень з держбюджету на купівлю меблів для дитсадка, змогли його відкрити наступного року. На той час 100 тисяч були для нас великими грішми, майже три бюджети сільської ради. Зараз хочу дізнатися про нові умови участі, можливо ще раз пощастить.
– Конкурс на наступний рік дещо зміщено у часі, – повідомив Олександр Володимирович Бурий, начальник управління правового забезпечення та взаємодії з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування. – Раніше підсумки підбивалися у середині грудня. Тепер ми будемо це робити наприкінці травня, тому що бюджетні запити та пропозиції на поточний рік можна вносити до Мінфіну лише до середини липня. Це дозволить нам, спираючись на отримані розрахунки, аргументовано просити про збільшення фінансування. Для органів місцевого самоврядування це означає, що свої проекти на 2013 рік вони мають подати нам до 15 березня.
Як підкреслив Олександр Бурий, при оцінці проектів надзвичайно високо цінуються не просто розрахунки, складені, скажімо, сільським головою, але й активна участь громади. Саме це – європейський шлях розвитку. Нам зрозуміло, з кількістю поданих проектів у нас вже все гаразд. Логічним продовженням має стати перехід цієї кількості у якість.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |