ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Від Бугу до Дунаю — Від Дунаю до Бугу
20.11.2012 / Газета: Одесские известия / № 128(4402) / Тираж: 18937

Автотраси оновлюються

Як повідомив начальник служби автомобільних доріг в Одеській області Вадим Гордієвський, практично завершено реконструкцію дороги, що пов’язує селище Чорноморку з трасою Одеса – Іллічівськ.

До сьогодні кілометровий відтинок зазнавав постійних підтоплень внаслідок відсутності водопропускної системи і був практично непридатним для проїзду, особливо після дощів.

З обласного бюджету на реконструкцію було виділено понад 7 мільйонів гривень, що дало змогу цілком оновити асфальтове покриття дороги, забезпечити водовідведення, впорядкувати узбіччя.

– Це лише невелика частина загального обсягу робіт, які проведено цього року щодо заміни покриття на автомагістралях області, – зазначив керівник служби автодоріг.

За його словами, відремонтовано також дільниці на під’їздах до Іллічівська, у селищі Затока, завершується ремонт на сорокакілометровій трасі Рені – Орлівка – Ізмаїл.

Одеса

Міські шляховики впораються ліпше

Передання мереж міжквартальної водовідвідної системи на баланс КП «Міські дороги» дасть змогу вирішувати проблеми забитих зливівок швидше й ефективніше. Питання про це було ініційовано департаментом міського господарства.

– КП «Міські дороги» має у своєму розпорядженні необхідну техніку для чищення зливівок. Із квітня поточного року комунальне підприємство почало використовувати сучасну гідродинамічну установку для чищення труб і колекторів, що збільшило швидкість проведення робіт. Крім того, на підприємстві є кваліфіковані кадри, які займаються проблемами зливової каналізації, – заявив заступник міського голови з питань житлово–комунального господарства Анатолій Орловський.

Перед переданням мереж міжквартальної зливової каналізації на баланс КП «Міські дороги» житлово–комунальні сервіси повинні підготувати їхні точні схеми. Після цього почнеться обстеження точок підключення зливової каналізації, огляд наявності ґратів і кришок. Потім буде винесено ухвалу щодо термінів та умов передання, повідомляє прес–служба Одеської міськради.

Депутати плюс райадміністрація

Новий формат співпраці з депутатами-мажоритарниками запропонувало керівництво Малиновської райадміністрації.

– Є ступінь довіри, який депутати викликають у одеситів, що їх обрали. Є сфери, де злагодженіше й оперативніше попрацюють представники муніципальних служб. Ми ж хочемо об'єднати ці зусилля. Важливо щонайефективніше будувати перспективні плани, одержуючи інформацію не тільки від підвідомчих служб і підрозділів, але й від депутатів, які проводять зустрічі з жителями району у своїх округах, – прокоментував дану ініціативу в.о. голови Малиновської райадміністрації Кирило Шаламай.

Першу спільну нараду керівництва району й депутатів–мажоритарників було присвячено планам приготувань до Нового року. Крім цього, учасники обговорили координацію роботи служб району з депутатським корпусом щодо взаємодії в зимовий період у разі негоди. Також не залишилася без уваги тема соціальному захисту малозабезпечених і багатодітних родин.

Обговорено порядок роботи депутатських приймалень в округах.

Ананьївський район

Задіяно резерви наповнення скарбниці

Зведений бюджет району за загальним фондом власних надходжень упродовж 9 місяців цього року виконано на 109,5 відсотка.

Як поінформував начальник фінансового управління райдержадміністрації Андрій Продан, податок на доходи фізичних осіб, який на 77 відсотків формує місцевий бюджет, перевиконано майже на 600 тис. грн. Плата за землю, яка формує п'яту частину загального фонду місцевих бюджетів, – на 536,1 тис. грн більша від запланованої. На цей показник позитивно вплинуло збільшення нормативної грошової оцінки землі. Ще 65 угод оформлено на тимчасове користування земельними ділянками.

Що стосується фінансової діяльності органів місцевого самоврядування, то власні надходження за загальним фондом зведеного сільського бюджету виконано на 117,2 відсотка. Усі 14 сільських рад впоралися із завданням. Це дасть змогу вирішити низку соціальних питань.

Роздільнянський район

Готувалися до зими навесні

– Приготування до опалювального сезону почалися ще навесні, – розповідає начальник відділу житлово-комунального господарства райдержадміністрації Марина Шпуняр.

І нині готовність району до холодів 100–відсоткова.

Протягом чотирьох місяців, відведених відповідно до затвердженого відділом плану «комунальників», перевірялася теплопостачальна система. Її стан визнано задовільним.

– Було виконано ремонт пошкоджених вузлів опалювальної системи. Здійснено чищення котлів і димоходів, вентиляційних каналів, придбано тверде паливо. Найбільше в районі турбує водопровід, який потребує на деяких ділянках встановлення нових пластикових труб. На сьогодні цю роботу проведено майже на 15 кілометрах трубопроводів.

Балта

З новим обладнанням

Медичне обладнання в межах програми «Народний бюджет» отримала центральна районна лікарня.

Документи на новий флюорографічний центр, наприклад, вручив головному лікарю ЦРЛ Олександру Бурлаці голова райдержадміністрації Василь Бабанський. А перший заступник голови обласної ради Микола Тіндюк потішив іще одним подарунком – він вручив апарат для штучної вентиляції легенів і комплект медичного обладнання для фельдшерсько–акушерських пунктів.

– Лише тоді у людей буде повага до влади, коли обіцянки її представників не будуть розходитися з конкретними справами, – сказав Микола Андрійович.

Головний лікар ЦРЛ Олександр Бурлака наголосив, що протягом останнього року райлікарня за рахунок обласного бюджету отримала медичне обладнання на чотири мільйони гривень. Це, зокрема, сучасний флюорографічний центр нового покоління, дихальний апарат, флюорографічний пересувний комплекс, медикаменти для «швидкої допомоги», численне обладнання для ФАПів, два автомобілі «швидкої допомоги» з повною комплектацією.

Ізмаїл

Серед новинок – рентгенустановка і томограф

До комунальних лікувально-профілактичних установ міста надійшли два апарати штучної вентиляції легенів і рентгенустановка.

Апарати штучної вентиляції легенів використовуватимуться у відділенні інтенсивної терапії першої міськлікарні, а рентгенустановка – у тублікарні.

Крім того, Ізмаїл іще торік одержав для Дунайської басейнової лікарні на водному транспорті комп'ютерний томограф, а цього року – флюорограф для міськполіклініки.

Татарбунарський район

До малюків прийшов логопед

Логопедичну групу відкрито у Дмитрівському дитячому садку «Ромашка» (зав. Світлана Кічук) – одному з найбільших у районі.

З 18 дітьми займається досвідчений фахівець Олена Георгієва. З цією метою виділено окремий кабінет і кошти на оплату праці.

Усіх дітей «Ромашку» відвідують 165. Народжуваність у селі зростає та перевищила смертність. Загальна кількість молодих людей – понад 1000. Тому наступного року, крім завершення робіт по розвідних водомережах, зусилля сільської громади, якою керує Іван Гайдаржи, будуть спрямовані на початок капітального ремонту Будинку культури. Проектно–кошторисна документація вартістю 240 тис. грн уже пройшла експертизу.

Котовський район

Подарунок до 90–річчя бібліотеки

Бібліотека села Станіславки відсвяткувала своє новосілля. Вона перебралася до будівлі сільської ради. У її розпорядженні чотири кімнати: читальна зала, дитяча бібліотека, «Українська світлиця», книгосховище.

Ремонтували приміщення працівники, що стоять на обліку в Центрі зайнятості. Ігор Басистий допоміг в упорядкуванні. Відділ культури придбав новий комплект меблів. Ольга та Валерій Головенки допомогли зібрати їх і розставити. А районна бібліотека подарувала штори для читальної зали.

Як повідомив сільський голова Микола Сітарчук, свій внесок у новосілля зробили і спонсори. А завідувачка бібліотеки Валентина Христич задоволена, що до 90–річчя, яке відзначатиметься у грудні, заклад отримав гарний подарунок.

Таким чином, у приміщенні сільської ради створено соціально–культурний комплекс. Тут уже працює пошта, АТС, сільська бібліотека. Незабаром відкриється кабінет дільничного інспектора міліції.

Інформаційну добірку підготували: В. КОЗЮРА, Ю. ФЕДОРЧУК, В. КІТІК, Л. КУЗЬМЕНКО, О. КОЛЄВ, Т. БАРАНОВА

Спасибі за нелегку працю

Нинішній рік виявився досить непростим для аграріїв Одещини. Однак «людям від землі» не звикати боротися із труднощами та успішно їх долати. Як повідомляли «ОВ», найкращі із працівників АПК зібралися в Одесі напередодні свого професійного свята, щоб одержати заслужені нагороди від керівництва області.

Зокрема зі званням «Заслу–жений працівник сільського господарства України» можна привітати Миколу Прокоф'єва – директора приватного сільгосппідприємства імені Котовського (село Капустянка Савранського району). Цього ж почесного звання були удостоєні ще двоє наших земляків (однак оскільки відповідний Указ був підписаний Президентом буквально напередодні, офіційне нагородження відбудеться трохи пізніше).

– Прийнято вважати, що Оде–щина – це насамперед порти і туризм, – заявив губернатор Едуард Матвійчук. – Але я не втомлююся повторювати, що ми ще і аграрна область, вона сильна своїми сільськогосподарськими традиціями. Не даремно ж наш регіон посідає передові місця в Україні з багатьох напрямів у цій галузі. Запевняю вас, що для мене, як керівника, сільське господарство залишається одним із пріоритетів. І, якщо у вас будуть виникати якісь проблеми, облдержадміністрація завжди підставить своє плече.

Учасниками урочистої церемонії були механізатори і тваринники, городники та виноградарі, керівники сільгосппідприємств і фермерських господарств, вчені–аграрії, представники різних структур АПК.

– Сьогодні в нашому регіоні успішно реалізуються такі програми як «Зерно Одещини» і щодо підтримки тваринництва, – відзначив у своєму виступі перший заступник голови обласної ради Микола Тіндюк. – Буквально на минулій сесії за ініціативи губернатора Едуарда Матвійчука була ухвалена нова програма розвитку овочівництва та баштанництва. Надалі ми також будемо підтримувати всі ініціативи, спрямовані на розвиток сільського господарства. Потенціал Одещини дозволяє вносити вагомий внесок у розвиток держави та регіону.

У своїй роботі сучасному аграрію доводиться розвиватися у багатьох напрямах, бути почасти вченим і почасти менеджером. Одещину вже не здивувати високими врожаями, наступний крок – максимально ефективне зберігання та використання отриманої продукції. Спасибі працівникам сільськогосподарської сфери за їхню нелегку працю. Щедрого стола для всіх!

Людмила Воробйова

Змагалися юні патріоти

На території села Северинівки під патронатом голови обласної державної адміністрації Едуарда Матвійчука відбувся другий регіональний військово–патріотичний фестиваль «Патріот». В заході взяли участь дев’ять команд із Березівського, Біляївського, Великомихайлівського, Іванівського, Комінтернівського, Красноокнянського, Овідіопольського, Роздільнянського районів та міста Южного.

Юнаки і дівчата під керівництвом досвідчених інструкторів вправно долали смуги перешкод, влучно стріляли з пістолета і гвинтівки, «розміновували» території. У безкомпромісному змаганні найкращих результатів досягли команди Красноокнянського, Великомихайлівського та Іванівського районів, які й посіли, відповідно, перше, друге і третє місця. Вони й представлятимуть свої райони у фіналі фестивалю, який відбудеться в Одесі.

Любов МЕЛЬНИЧУК, Іванівський район

У вогні загинула дитина

Ця жахлива подія сталася у селі Ліснічівці Балтського району. У неділю, опівдні, мати пішла пасти череду, залишивши двох малолітніх діток вдома без нагляду. Коли запалав дім, який сім’я винаймала, чотирирічний хлопчик вискочив через вікно і побіг до бабусі з дідусем. І повідомив їм, що там залишилася сестричка – він марно намагався витягти її з вогню.

Коли на місце трагедії прибули пожежники і «швидка допомога», дівчинка, якій було 1 рік і 8 місяців, вже не дихала. Хлопчик отримав тілесні ушкодження. На сьогодні його життю ніщо не загрожує. Про це кажуть лікарі центральної районної лікарні, куди госпіталізовано постраждалого.

Мама дітей розповідає, що вони не могли гратись сірниками, бо навчені до рук їх не брати. Причину пожежі з’ясовують фахівці. Дім після пожежі для житла непридатний.

Як повідомляє сільський голова Анатолій Хатенко, 19 листопада відбулось засідання чергової сесії сільської ради, де було ухвалено рішення про надання допомоги погорільцям. Гроші збирають усією громадою, навіть за допомогою районного ТБ. На жаль, вільного житла у селі немає. Учора постраждалі переселилися до оселі батьків.

Любов КУЗЬМЕНКО, власкор «Одеських вістей», Балтський район

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту