![]() |
|
![]() |
![]() |
Хата не має бути з краю
Написати про Великоплосківського сільського голову Наталію Сергіївну Кравцову хотілося вже давно, адже чула про її роботу лише добрі відгуки. Тим паче, що жінка опікується однією з найбільших територіальних громад Великомихайлівського району з населенням близько п’яти тисяч жителів.
– Обов’язково познайомтеся з Наталею Сергіївною, це одна з найактивніших сільських голів, – нагадував при зустрічі голова районної ради Віталій Іванович Гірін. – У місцеве самоврядування прийшла зі сфери підприємництва, тож не з чуток знає ціну кожній копійці у місцевому бюджеті.
…Понад двадцять кілометрів суцільних вибоїн – і ми у Великоплоскому. У сільській раді нас зустріла молода, вродлива і усміхнена жінка, яка з перших же хвилин розмови вразила мене математичною точністю в короткій характеристиці громади:
– У нас налічується до двох тисяч будинків, але тільки у 1350 постійно живуть люди, решта – стоять пусткою, – повідомила Наталя Сергіївна. – Шкода, що в селі мало робочих місць, тому маємо лише 15 відсотків зайнятого населення, хоча не так давно постійною роботою були забезпечені 35% моїх односельців. Нині багато людей на заробітках, тож дуже прикро, що село, в якому є всі умови для життя, з кожним роком залишає все більше і більше громадян. Посудіть самі: на сьогодні якісну питну воду має 85 % населення, найближчим часом запускаємо ще одну лінію, тож цифра збільшиться до 98%. Природний газ у селі з 1992 року, торік, завдяки голові райдержадміністрації Михайлу Сергійовичу Вишнякову з ра–йонного бюджету були виділені кошти на підключення до газової мережі останнього провулку, де налічується 17 дворів. Відтак газифіковано 95% території Великоплоского.
Об’єкти соціального призначення представлені двома загальноосвітніми школами, та ще однією – початковою, що розміщена у чудовому приміщенні дитячого садка. Є великий і добротний Будинок культури, де в нинішньому році зробили хороший ремонт як зовні, так і всередині. Зважаючи на велику чисельність громади, керівництво центральної районної лікарні потурбувалося про відкриття цілодобового пункту швидкої допомоги при місцевому фельдшерсько–акушерському пункті. Відтепер великоплосківці можуть розраховувати на першу медичну допомогу в будь–який час. Крім цього, до їхніх послуг – затишне й тепле приміщення ФАПу з денним стаціонаром, де під керівництвом Зінаїди Віталіївни Обнявко працюють досвідчені лікарі сімейної медицини. Отож і справді створені всі умови для нормального життя.
– Яким же вітром Вас, Наталю Сергіївно, занесло до неспокійної і водночас надзвичайно відповідальної роботи в органі місцевого самоврядування? Адже одна річ – бути «вільною птахою» у підприємництві, і зовсім інша – працювати на добро громади.
– Ой, навіть не знаю, як у 2010 році ініціативній групі з числа досить–таки авторитетних людей нашого села вдалося вмовити мене позмагатися на виборах за крісло сільського голови. Я дуже переймалася (та й сьогодні теж), чи зможу впоратися з цією непростою роботою. Але тоді я почула дуже важливі слова про те, що можу розраховувати на постійну підтримку і допомогу. Мої однодумці дотримали свого слова, тож лише завдяки їм сьогодні ми можемо пишатися виглядом і розвитком нашого населеного пункту. Дуже багато робіт вдається виконувати гуртом, громадою, з мінімальним залученням (або й без цих) бюджетних коштів. Не треба ж багато витрат, щоб, скажімо, упорядкувати вулиці, провулки чи кладовище, звільнити від сміття територію села, посадити чудовий парк чи десь полагодити огорожу. Хотілося б, звичайно, щоб було більше небайдужих людей, особливо серед депутатів, та чомусь багато хто з них дотримується позиції «моя хата скраю…». Та все ж я щаслива, що завжди можу розраховувати на допомогу чи слушну пораду наших сільгоспвиробників Михайла Миколайовича Катречка (ТОВ «Моноліт»), Миколи Миколайовича Шишкіна (ТОВ «Топаз») та інших. З ними, як кажуть, можна й гори перевернути. Приємно, що визнанням нашої спільної роботи можна вважати, що у цьому році Великоплосківська сільська рада посіла друге місце в обласному конкурсі з благоустрою та розвитку інфраструктури. Та на цьому заспокоюватися не збираємося, бо попереду – ще багато роботи для покращення життя наших односельців.
Олена ХАРЧЕНКО, власкор «Одеських вістей», Великомихайлівський район
Нова форма правової допомоги
З 1 січня наступного року в Україні будуть сформовані центри вторинної безкоштовної правової допомоги.
Таким чином, впроваджується новий механізм юридичного обслуговування громадян. Суть його ось у чому: при затриманні за підозрою у скоєнні кримінального злочину або адміністративного правопорушення підозрюваний має право протягом двох годин одержати доступ до послуг професійного адвоката за рахунок держави. У зв'язку з цим і формуються відповідні центри. Як розповіла директорка обласного центру подавання вторинної правової допомоги Світлана Клішина, в Одеській області для такої роботи потрібно близько 110 адвокатів. Зараз проводяться конкурси, на основі яких проходить їх добір.
Який же вигляд має сам процес такої правової допомоги? Затриманого не можуть викликати на допит без адвоката, тому слідчий змушений зателефонувати до центру, а той повинен надати захисника.
Новий механізм потребує ретельного розбору. Було організовано відеоконференцію, в якій брали участь представники центрів подавання безкоштовної правової допомоги з різних областей України. Кожен міг щось запитати у представника Міністерства юстиції, директора координаційного центру подавання безкоштовної правової допомоги Андрія Вишневського.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |