![]() |
|
![]() |
![]() |
РЕКОНСТРУЮЮТЬСЯ ВОДНІ МЕРЕЖІ
У межах виконання регіональної програми «Питна вода Одеської області на 2012-2013 роки та на період до 2020 року» розпочато відновлювальні роботи на об’єктах водозабезпечення. Зокрема – капітально ремонтуються артезіанські свердловини у Татарбунарському, Великомихайлівському та Болградському районах.
Про це повідомив начальник Головного управління розвитку інфраструктури та енергозабезпечення обласної державної адміністрації Олег Сирота.
За його словами, відремонтовано дві свердловини в селі Глибокому Татарбунарського району. Тут замінено обладнання на нове та зроблено промивку. З цією метою було виділено з обласного бюджету понад 620 тис. грн. Аналогічні ремонтні роботи виконано в повному обсязі в селі Голиці Болградського району.
Прокладається новий водопровід в селі Великоплоському Великомихайлівського району, де роботи завершать до кінця грудня. Також до кінця року реконструюють магістральний водогін від насосної станції першого підйому очисних споруд у Болграді.
Олег Сирота зазначив, що всього у межах регіональної програми на реконструкцію та капітальний ремонт об’єктів водозабезпечення з обласного бюджету розвитку цього року виділено понад 3,5 міль–йона гривень.
Одеса
СЦЕНАРІЇ МАЙБУТНЬОГО
У Музеї сучасного мистецтва (Фран–цузький бульвар, 8) від–булося відкриття виставки «Сценарії майбутнього-2».
Це кураторський проект одесита Мирослава Кульчицького, який представив роботи Ірина Бережко, Вадима Бондаренка, Олександра Венецького, Романа Громова, Дмитра Дульфана та інших художників. Тут немає живопису і фотографії, а представлені трохи інші види сучасного мистецтва.
Як повідомив Мирослав Кульчицький, проект присвячений майбутньому, зокрема, його деяким соціальним, економічним та політичним аспектам.
– Без належної оцінки того, що ми бачимо в сьогоденні, неможливий подальший розвиток суспільства, – підкреслив він і додав, що перша спроба спрогнозувати майбутнє засобами сучасного мистецтва відбулася у цій залі в жовтні.
Куратор сподівається, що друга виставка, як і перша, приверне увагу глядача.
Виставка «Сценарії майбутнього–2» працює до 11 грудня.
ПОПОВНЕННЯ ТРАМВАЙНОГО ПАРКУ
Одеський парк трамваїв поповнився ще двома вагонами, що були у вжитку й закуплені в Чехії. Оскільки вони розраховані на вузькоколійне полотно, то перед експлуатацією їх переобладнають.
До речі, два вагони з тих, що прибули до Одеси раніше, вже обслуговують маршрут №18.
– Ті вагони, які ми зараз одержуємо, окуплять себе через 10 місяців. І пропрацюють як мінімум 7 років. Складніше з тролейбусами. Якщо трамваї можна переобладнати, то в ремонт тролейбусів через особливості кузовів доводиться вкладати значні кошти, – повідомив начальник КП «Одесміськелектротранс» Дмитро Полунін.
Прокоментував керівник і чутки, що з’явилися, про перепрофілювання одного з одеських трамвайних депо. За його словами, з метою поліпшення якості обслуговування пасажирів, ухвалено таке рішення: одне депо зосередиться на ремонтах, а друге – залишиться експлуатаційним. До того ж, як вважає Д. Полунін, це рішення дозволить скоротити холості пробіги рухомого складу.
Білгород-Дністровський
ДЛЯ ОПТИМІЗАЦІЇ ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ
На минулій сесії міськради затверджено положення про утворення міжвідомчої комісії, яка покликана встановлювати порядок дій для відключення від централізованого та про облаштування індивідуального теплопостачання.
За словами директора «Білгород–дністровськтеплоенерго» Михайла Волканова, робота комісії необхідна для забезпечення техніко–економічної оптимізації теплопостачання житлових будинків. Останнім часом до міської мережі підключено близько 350 квартир. Це споживачі багатоповерхівок, які, з багатьох причин, відключалися від теплоцентралі у минулому.
Сьогодні житловий сектор опалюється відповідно до температурного режиму.
Готувалися до опалювального сезону пртягом року. За цей період капітально відремонтували тепломережі на ділянках декількох вулиць. Місцевий бюджет розвитку виділив з цією метою понад 1,5 млн грн.
Ширяївський район
СТАНЕ ЗНАЧНО ПРИВАБЛИВІШИМ
Із різних джерел фінансування на соціально-економічний розвиток Ширяєвого цього року витрачено 6 мільйонів гривень.
Так, на освітлення вулиць використали 400 тисяч гривень, 300 тисяч – на капремонт вкрай розбитої проїжджої частини вулиці П. Шклярука.
Оновлено й районний Будинок культури: капітально відремонтовано дах. А неподалік – облаштовано дитячий майданчик. Введено в дію одне з приміщень дитсадка «Сонечко» для дошкільнят п’ятирічного віку. Триває реконструкція районного стадіону.
Як зазначає селищний голова Микола Мординський, Ширяєве й надалі впорядковуватиметься, а його центр стане значно привабливішим.
Тарутинський район
СМАЧНОГО, ДІТИ!
Нову їдальню відкрито у Яворів–ському навчально-виховному комплексі.
Понад 150 тис. грн виділили на реконструкцію приміщення у будинку НВК із районного бюджету. До обідньої зали завезено нові меблі, кухня – укомплектована сучасним електрообладнанням. На відкритті їдальні щирі слова висловлено на адресу підрядника «Будгазтеплосервіс». Директор НВК Давлет Муцалканов подякував керівникам району та села, депутатам за постійну увагу. Відповіддю буде підвищення якості навчально–виховної роботи.
Оновили їдальню і в Микола–їв–ській школі.
Іванівський район
ПЕРЕДУСІМ – РОБОТА ПІДПРИЄМСТВ
На черговому засіданні постійних депутатських комісій розглянуто порядок денний чергової сесії районної ради.
Обговорено звіт голови районної ради, виконання районного бюджету за 9 місяців поточного року та про внесення змін і доповнень до попередніх рішень райради. Особлива увага була приділена виконанню програми соціально–економічного та культурного розвитку району, а також питанням, що потребують першочергового вирішення. Передусім, це відновлення роботи промислових підприємств, створення нових робочих місць, поліпшення водопостачання населення та ремонт доріг.
Красноокнянський район
ЗНАЧНА УВАГА НЕМОВЛЯТАМ
Під час однієї з останніх нарад у райдержадміністрації було обговорено питання медичного обслуговування населення. Як повідомив головний лікар Красноокнянської ЦРЛ Олександр Дуднік, під час реалізації програми «Народний бюджет» фахівці райлікарні здійснили 44 бригадних виїзди. Всього оглянуто 8,5 тисячі пацієнтів.
Після кожного виїзду аналізувалися результати. Бригада фахівців плідно працювала у зональних центрах, розташованих у найбільших населених пунктах: Чорна, Гулянка, Новосамарка, Довжанка та Красні Окни.
Олександр Дуднік додав, що на нинішніх медоглядах значна увага приділялася дітям першого року життя. Немовлята оглядалися педіатром, хірургом, невропатологом, провадилося лабораторне обстеження.
Підбиваючи підсумки, голова райдержадміністрації Микола Лемищук підкреслив, що виїзні медогляди схвалені громадянами. Тому подібна практика виїзного поліклінічного обстеження застосовуватиметься і у майбутньому.
Великомихайлівський район
МРІЇ – У ДІЮ
У Всеукраїнському конкурсі «Поповнення фондів сільських бібліотек та активізація їх культурно-просвітницької роботи з дітьми і молоддю», організованому міжнародним фондом «Відродження», взяли участь Великомихайлівська районна та Цебриківська дитячі бібліотеки.
У результаті обидві отримали гранти по 10 тисяч гривень. На ці кошти було обрано необхідну літературу зі списку, надісланого фондом. Бібліотеки отримали новенькі книжки, які вийшли друком у 2009 – 2011 роках, зокрема із серій «Українська муза», «Видатні українці» та «Українська класика».
Заступник директора Велико–михайлівської централізованої бібліотечної системи С. Крицька сподівається, що перемога у конкурсі з поповнення фондів – не остання. Адже розроблено новий творчий проект під назвою «Наші мрії – у дію».
Ізмаїл
ПУШКІН ВИЙДЕ НА СВОЮ ВУЛИЦЮ
У місті триває збір доброчинних коштів на спорудження пам'ятника Олександру Сергі–йовичу Пушкіну. Свої пожертвування внесло вже багато меценатів, серед яких і міський голова Андрій Абрамченко.
На прохання ініціативної групи за виготовлення пам'ятника взявся відомий скульптор Олек–сандр Токарєв, який є автором пам'ятників Леоніду Утьосову, Вірі Холодній та іншим видатним особистостям в Одесі, Кілії, Вилковому. На сьогоднішній день О. Токарєв виконав ескіз майбутнього монумента, а ізмаїльське підприємство «Еленсан» розробило проектну пропозицію щодо його встановлення на вулиці Пушкіна. Для збору пожертвувань зареєстровано доброчинний фонд «Спілка сприяння соціальному розвитку».
Інформаційну добірку підготували: В. КОЗЮРА, Є. НИЗОВ, Т. ГУРІЧЕВА, Т. СТОРЧАК, Т. БАРАНОВА, Л. МЕЛЬНИЧУК, М. МЕЛЬНИК, О. ХАРЧЕНКО, О. КОЛЄВ
Малечі допомагають усі
У дитячому садку села Шевченкового півтора десятка старих вікон замінено на нові, сучасні.
Роботи проведені завдяки сприянню куратора програми «Народний бюджет» на півночі Одещини Івана Фурсіна. Дуже допоміг у добрій справі й депутат районної ради Князь Хачатрян, а також багато хто з небайдужих шевченківців.
Тепер у дитсадку малюкам тепло та затишно.
Ніна КОНДРОВА, Шевченківський сільський голова, Березівський район
Науковці – про Голодомор
В Одеській національній науковій бібліотеці ім. М. Горького завершується Тиждень наукової книги, присвячений пам’яті жертв Голодомору.
Для викладачів і студентів національного морського університету було проведено бібліографічний огляд виставки книжок і документів «Не замовкають дзвони па–м’яті». Упорядниця експозиції – Валентина Колесникова, провідний бібліотекар відділу зв'язків із громадськістю та реклами ОННБ ім. М. Горького.
У заході взяли участь дослідники теми – представники вузів, бібліотек, музеїв, зокрема молоді науковці – аспіранти та студенти історичного факультету ОНУ ім. І.І. Мечникова, які істотно доповнювали доповіді своїх старших колег.
Оксана ІЩЕНКО, провідний бібліограф ОННБ ім. М. Горького
Свічки скорботи
У ті жахливі роки в районі загинув кожен другий мешканець, а були й такі села, що лишилися безлюдними.
З метою встановлення достовірних фактів Голодомору 1932–33 років, у районі працювало 16 дослідницьких груп; були опитані майже півтори тисячі громадян – свідків тих трагічних подій. Вдалося записати понад 400 спогадів, які увійшли до книги «Савранський район. Голодомор 1932–1933 рр. Пам'ять народу», яка зараз зберігається у районному історико–краєзнавчому музеї. Частина документів представлена в експозиції. Виставку, одними з перших відвідали десятикласники Савранської загальноосвітньої школи, для яких завідувачка музею Олена Івашківська провела урок пам’яті під назвою «Запалимо свічки».
Старшокласники прослухали свідчення очевидців, пом’янули загиблих хвилиною мовчання і запалили скорботні свічки.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |