![]() |
|
![]() |
![]() |
Сексуальне рабство — й досі одна з актуальних проблем в Україні. Тільки за останній рік в нашій області виявлено одинадцять злочинів, пов’язаних з торгівлею людьми, та ліквідовано п’ять каналів постачання «живого товару» за кордон — переважно до Туреччини, Кіпру, Угорщини, Польщі та Німеччини.
«Дуже часто запрошення на високооплачувану роботу за кордоном прибиральницею, офіціанткою, танцюристкою або ж нянею дають злочинці, торговці живою плоттю, — застерігає начальник відділу карного розшуку у боротьбі зі злочинами в сфері торгівлі людьми ГУ МВС України в Одеській області Олександр Гринчук. — Треба бути насторожі, а вирішивши виїхати за межі батьківщини, перевірити документи в потенційного роботодавця. Однак і це не гарантує особистої безпеки в чужій країні. Як правило, злочинці дають подібні оголошення-пастки через мережу Інтернет».
Кримінальна схема така: жінка погоджується на роботу гувернанткою (або танцюристкою, або…), а по прибуттю на чужину їй повідомляють, що вакансія вже закрита, та люб’язно обіцяють знайти їй хорошу роботи впродовж кількох тижнів, допомагають влаштуватися в готель. Натомість за кілька тижнів бідолашній виставляють рахунок за проживання, вимагають відшкодування збитків шляхом надання сексуальних послуг. Ще варіант: одразу відправляють до борделю...
За словами Олександра Гринчука, в подібні пастки найчастіше потрапляють мешканки області, одеситки ж більш пильні. Та в зоні ризику — кожна.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |