ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
СПІЛЬНА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЯ МНС ТА ДЕРЖТЕХНОГЕНБЕЗПЕКИ
12.12.2012 / Газета: Черноморский маяк / № 92(4351) / Тираж: 5110

29 листопада в конференц-залі головного територіального управління мне в Одеській області відбулась спільна прес-конференція керівників МНС та Держтехногенбезпеки в області на тему «Профілактика надзвичайних ситуацій осінньо-зимового періоду і готовність до їх ліквідації».

Начальник ГТУ МНС в Одеській області Володимир Боделан зазначив, що всього з початку року пожежно-рятувальні підрозділи понад п'яти тисяч раз виїжджали по сигналу «тривога». З них більше 4 тис. разів — на пожежі. Загинуло 127 чоловік, з них 11 дітей. На водних об'єктах потонуло 84 людини, з них 15 дітей. Врятовано 318 чоловік, матеріальних цінностей на суму понад 100 млн. грн.

З настанням холодної пори року значно збільшується кількість надзвичайних ситуацій, зокрема пожеж. «На осінньо-зимовий період приходиться і більше 60% всіх пожеж і майже 90% І всіх загиблих за рік. На жаль, причиною цього є менталітет і культура тих людей, які попадають в дані НС. Велика частина жертв пожеж — це ті, хто в нетверезому стані палять у ліжку або забувають вимикати електроопалю-вальні прилади», — сказав Володимир Боделан.

Разом з асоціальними громадянами значна кількість жертв пожеж серед самотніх людей похилого віку. З настанням холодів, особливо в сільській місцевості, де відсутній газ, такі громадяни часто використовують несправні опалювальні печі або саморобні елек-троопалювЕїльні прилади, необережно користуються вогнем, в. о. начальника ГУ Держтехногенбезпеки в Одеській області Руслан Великий зупинився на аналізі причин пожеж в опалювальний період та профілактичних заходах, які проводять співробітники Держтехногенбезпеки і МНС спільно з громадськими та відомчими організаціями, органами місцевої влади.

З метою запобігання надзвичайних ситуації і пожеж в осінньо-зимовий період співробітниками Держтехногенбезпеки також проводиться певна робота щодо недопущення пожеж на об'єктах області. Зокрема, Руслан Миколайович повідомив: «Проведені планові перевірки виконання вимог пожежної і техногенної безпеки на об'єктах управліннь освіти, охорони здоров'я, культури, агропромислового комплексу, житлово-комунального господарства і інших. По їх результатах керівникам запропоновано виконати близько 300 тисяч заходів щодо ліквідації виявлених недоліків».

За інформацією начальника ГТУ МНС, для реагування на надзвичайні події в осінньо-зимовий період на озброєнні МНС області є 480 одиниць пожежної і спеціальної техніки, (в т. ч. 62 одиниці високопрохідної техніки), 4 пересувних електростанції, 11 пересувних пунктів обігріву, у разі потреби розгортаються 4 звідні загони МНС. За словами головного рятувальника області, особовий склад готовий, а техніка дислокована так, щоб швидко реагувати на надзвичайні події осінньо-зимового періоду.

Володимир Боделан повідомив, про допомогу з боку облдержадміністрації і облради щодо оснащення пожежно-рятувальних підрозділів: «В рамках регіональної цільової програми розвитку цивільного захисту Одеської області на 2011-2013 роки планується виділення 497 тисяч грн. на рятувальне обладнання та спорядження, мотопомпи для відкачування води тощо. Це показник рівня зацікавленості і уваги органів влади до питань цивільного захисту населення. Розуміння того, що треба витрачати гроші на профілактику, щоб надалі заощадити витрати на ліквідацію НС», — підкреслив Володимир Боделан.

Варто відзначити, що в рамках регіональної програми з обласного бюджету цього року було виділено 1 млн. грн. на очищення від вибухонебезпечних предметів території колишньої німецької бази в с Жеребково.

Також на прес-конференції журналістів зацікавило питання, яке піднімається не перший рік: чи створена рятувальна база МНС на воді в м. Одесі. Володимир Боделан відповів, що переговори на цю тему йдуть з одеською міськрадою: «Ми вже на фінішній прямій, але ця фінішна пряма триває 1,5 року. Вже визначили місце для рятувально-водолазної станції МHC на березі Чорного моря, але все ніяк не можуть законодавчо нам його передати. Маючи цю станцію, ми зможемо не тільки швидше приходити на допомогу людям, що потрапили в НС на морі, але І проводити профілактичні заходи. Для цього у нас є і фахівці і техніка. На жаль, складається враження, що окрім нас самих проблема загибелі людей на воді нікого не хвилює», — наголосив Володимир Боделан. До теперішнього часу 5 катерів і 6 одиниць іншої водолазно-рятувальної техніки дислокуються на території аварійно-рятувапьного загону на відстані 12 км від моря.

На завершенні прес-конференції керівники обласних управлінь МНС і Держтехногенбезпеки звернулись до громадян з проханням не нехтувати правилами власіної безпеки, не залишати ввімкненими опалювальні прилади, не використовувати несправні електроприлади і найголовніше — не залишати дітей самих.

Автор: Майя ГРІНЬКО


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту