ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Від Бугу до Дунаю — Від Дунаю до Бугу
13.12.2012 / Газета: Одесские известия / № 138(4412) / Тираж: 18937

ОЖИВАЮТЬ ГЕРОЇЧНІ СТОРІНКИ МІСТА

У загальноосвітній школі №19 з’явився Куточок бойової слави.

На урочисте відкриття шкільного міні–музею були запрошені ветерани війни.

– Питання патріотичного виховання молодого покоління були завжди в центрі уваги. Ми сподіваємося, що до 2015 року в кожній школі міста Одеси буде такий музей, – відзначив начальник міського управління освіти Валерій Шупарський.

Ідею створення музею виношували два роки. Разом з батьками учні збирали матеріали про героїв Великої Вітчизняної війни.

Були виготовлені інформаційні стенди з фотографіями та короткими біографіями героїв, чиї імена носять вулиці Одеси, представлені листи тих років, зброя учасників героїчної оборони міста.

На думку депутата міськради Євгена Омельчука, сьогодні дуже важливо приділяти увагу духовному та патріотичному вихованню молоді.

– Держава, зацікавлена у своєму майбутньому, приділяє величезну увагу знанню історії, особливо її героїчним сторінкам, – підкреслив Євген Омельчук.

БУДЕМО ДОБРІШИМИ

З початку поточного року в нашій області зафіксовано 30 спроб суїциду дітей і підлітків віком до 18 років. 11 з них завершилися трагічно.

Такі дані оприлюднив начальник відділу кримінальної міліції у справах дітей Головного управління МВС України в Одеській області Віталій Капуляк. За його словами, діти, які відважились на цей крок, були віком від 14 до 18 років. Шестеро з них – хлопці, п’ятеро – дівчата. Для суїциду підлітки обирали найчастіше медикаментозне отруєння і повішання. Основні причини, які штовхнули їх на такий крок, – розчарування, сварки з родичами та коханими. Депресії у підлітків виникають також на тлі істотного розшарування суспільства.

Южне

НА КОВЗАНАХ – ЦІЛОРІЧНО

До Різдвяних свят у місті заплановано відкриття крижаної ковзанки загальною площею 500 квадратних метрів, повідомляє офіційний сайт облдержадміністрації.

Ковзанка розміститься в ангарі неподалік моря. Досі Южненський комунальний фонд здавав ангар в оренду приватному підприємцеві.

На крижаному майданчику одночасно зможуть кататися на ковзанах до 200 чоловік. Передбачається, що новий об’єкт експлуатуватиметься практично без перерви.

Комінтернівське

ПОПЕРЕДУ – НОВІ ЗАВДАННЯ

Жителі районного центру підбили підсумки реалізації програми «Народний бюджет» у поточному році.

Як відзначив селищний голова Андрій Калашников, на сьогодні виконано значний обсяг робіт щодо ремонту доріг, вуличного освітлення, системи водозабез–печення та газифікації.

– Найбільшою проблемою як для селища, так і для району в цілому є надійне водопостачання, – підкреслює А. Калашников. – У межах її розв’язання здійснено капітальний ремонт двох артезіанських свердловин та розпочато спорудження нової станції доочищення води.

Крім того, завершується впо–рядкування вулиці Аграрної та прокладання водогінної мережі одразу на п’яти вулицях.

Враховуючи побажання жителів Комінтернівського, наступного року у межах «Народного бюджету» планується капітальний ремонт освітлювальної мережі на вулицях Зоряній, Луговій і Українській, відновлення мережі водовідведення на житлових масивах, передбачені будівельні роботи на таких значущих об’єктах інфраструктури, як районний Будинок культури та кінотеатр.

Білгород-Дністровський район

НАГОРОДИ ЗА ПЛІДНУ РОБОТУ

У районній раді відбулися урочисті збори, присвячені 12-й річниці місцевого самоврядування.

Голова райради Валентина Орлова подякувала присутнім за плідну роботу, мудрі рішення і турботу про людей.

Представників органів місцевого самоврядування привітали голова Білгород–Дністровської РДА Василь Чорнолуцький, депутат Одеської облради Ігор Квашнін, секретар Білгород–Дністровської міськради Олек–сандр Македонський. Цього святкового дня багатьом вручені Почесні грамоти й пам’ятні подарунки від райдержадміністрації та районної ради.

Щорічну премію облради і Грамоту за друге місце у номінації «За внесок у розвиток молодіжного руху» вручено заступникові Крутоярівського сільського голови, депутатові Білгород–Дністровської райради Віктору Калмику. Грамоту обл–ради вручено Крутоярівському сільському голові Олександру Перепелиці. Грамотами Одеської облдержадміністрації відзначений колектив районного волон–терського руху в особі керівника Інни Чумаченко та волонтер Петрівської загальноосвітньої школи Микола Швець. Годинником від Одеської облради нагороджена Адамівський сільський голова Надія Стар–ченко.

За меценатську діяльність у номінації «Добродійник 2012 року» відзначені народний депутат України Віталій Барвіненко, депутати обласної ради Дмитро Барвіненко та Ігор Квашнін, а також Віра Бриткова, Наталя Баранова, Елдар Іукурідзе, Борис Юрескул, Павло Павленко.

Кодимський район

П’ЯТЬ РОКІВ ПОСПІЛЬ –

ПЕРША В РАЙОНІ

Івашківська сільська громада стала першою у районному конкурсі сільських, селищних та міських рад з розвитку соціальної інфраструктури та благоустрою територій.

Крім того, вона посіла друге місце в аналогічному обласному конкурсі.

Голова районної ради Валерій Маньковський вручив сільському голові Петру Погорілому Диплом першого ступеня та цінний подарунок.

А за друге місце в обласному конкурсі івашківців нагороджено Дипломом та набором комп’ютерної техніки.

Нагадаємо, що 2001 року Івашківська сільська рада була найкращою в області й отримала автомобіль.

Всі ці роки громада, очолювана Петром Погорілим, була серед найкращих, а п’ять років поспіль – перша у районі.

Іванівський район

ЗАВДЯКИ «СЯЙВУ»

У районі триває впровадження проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», метою якого є підтримка українського села щодо поліпшення умов життя. Зокрема, в Червонознам’янці спільними зусиллями облаштували освітлення населеного пункту.

А передувало цьому створення органу самоорганізації населення «Сяйво». Його очолив Руслан Лукашев. І результати не забарилися. Сьогодні на всіх вулицях і в провулках встановлено понад 140 електроліхтарів. Подбали й про економію – світло вмикається й вимикається автоматично, в залежності від тривалості світлового дня. Кошти на розв’язання проблеми використали з трьох джерел: бюджету розвитку сільської ради, проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», а також громади села. Планується, що й плату за вуличне освітлення візьме на себе місцевий бюджет.

Роздільна

УЗАГАЛЬНЮЮЧИ ДОСВІД,

ЙТИ ДАЛІ

80-річний ювілей з дня створення відзначив колектив райвідділу внутрішніх справ.

Як відзначає його сьогоднішній начальник, підполковник міліції Олександр Вініченко, тут склалися дуже міцні традиції щодо виховання високопрофесійних оперативників, дільничих інспекторів, представників інших спеціальностей. Багато місцевих працівників стали керівниками райвідділів, інших підрозділів міліції області.

Книгу про Роздільнянський РВВС нині готує до друку його колишній начальник, ветеран правоохоронних органів, учасник Великої Вітчизняної війни Іван Нерознак.

– Наше завдання – не лише вивчати досвід старших товаришів, але й, узагальнюючи його, йти далі у справі захисту життя, честі й гідності громадян та інтересів держави від протиправних посягань, – підкреслює Олександр Вініченко.

Балта

З ЛІТОБ’ЄДНАННЯ –

НА «ПАРНАС»

Група міських поетів і прозаїків створила літературний клуб «Парнас».

До цього у районі діяло єдине літературне об’єднання. Але погляди його учасників на літературу, її призначення у сучасному світі стали розбіжними і призвели до розмежування у рядах літераторів.

«Парнасівці» запланували низку заходів, серед яких творчі вечори, поетичні сторінки, читацькі зібрання. Тут вони ділитимуться своїми задумками, здобутками, оберігатимуть і підноситимуть Слово.

Інформаційну добірку підготували: В. КОЗЮРА, Л. МЕЛЬНИЧУК, В. КІТІК, Н. САМОЙЛЕНКО, Т. ГУРІЧЕВА, Л. КУЗЬМЕНКО

Вогонь надії і тепла

Вчора у чотирьох селах Березівського району сталася довгоочікувана подія — відкриття газопроводу високого тиску. В урочистостях взяли участь заступник голови обласної державної адміністрації Валерій Матковський та керівники району.

Символічний газовий смолоскип заступник губернатора запалив в Анатоліївці та Михайло–Олександрівці. Валерій Дмитрович привітав всіх зі святом та підкреслив:

– Програма, яка діє в Одеській області, спрямована на те, щоб кожне село мало газ. В минулому році було газифіковано 23 населених пункти, а в цьому вже 48. В межах програми «Народний бюджет» на будівництво підвідного газогону облдержадміністрація виділила

3,6 мільйона гривень.

Потім керівники завітали до одного із сільських будинків, де заступник губернатора урочисто запалив газову плиту та підсмажив яєчню.

Крім того, у межах робочої поїздки В.Д. Матковський побував у Михайло–Олександрівській школі та ознайомився з плином будівельних робіт на районному стадіоні «Колос». Докладніший матеріал читайте у наступному номері «ОВ».

Наталія САМОЙЛЕНКО, власкор «Одеських вістей», Березівський район

Найкращий серед «тисячників»

Другий рік поспіль найкращим серед сільгосппідприємств, що обробляють до тисячі гектарів ріллі у Савранському районі, є ПСП «Буревісник». Його очолює Микола Каушан.

Цього року господарство названо найкращим не лише в ра–йоні, а й в Україні. На підставі даних Держкомстату України, ПСП «Буревісник» нагороджене відповідним сертифікатом та настінною медаллю.

Микола Каушан отримав орден «За заслуги в професійній діяльності» та медаль «За трудові заслуги», а його заступник Павло Поліщук – сертифікат «Працівник року–2012».

Тетяна СТОРЧАК, власкор «Одеських вістей», Савранський район

ПОВЕРТАЮЧИСЬ ДО НАДРУКОВАНОГО

Переміг здоровий глузд

Ми вже розповідали нашим читачам про конкурс концепцій забудови прибережної території від Ланжерона до 16–ї станції

В. Фонтану, представивши усі 7 авторських підходів.

Деякі архітектори закликали відмовитися від дбайливого ставлення до зеленої зони на приморських схилах, віддавши її на відкуп забудовникам, пропонували змінити лице історичної частини міста. Подібні підходи викликали настільки негативну реакцію населення, що управлінню архітектури та містобудування Одеської міської ради довелося не одну концепцію називати переможницею, як було оголошено раніше, а одразу три. І саме на їх основі потрібно розробити підсумковий документ, який і стане базою для перетворень на морських схилах. Переміг, так би мовити, здоровий глузд.

Перше місце члени містобудівної ради віддали концепції авторського колективу під керівництвом завідувачки кафедри ОДАБА Ольги Савицької. Основним у цій роботі було максимально можливе повернення до колишнього вигляду узбережжя, яким його зафіксували на старих листівках 100 років тому, з цілковитою відмовою від висотної забудови. Головний пріоритет – відпочинок людей, велосипедні прогулянки, катання на роликах, заняття фізкультурою.

Друге місце посіла концепція Юрія Бєлікова та Михайла Реви. Вони запропонували перетворити схили на арт–парк із невеличкими скульптурами та іншими малими архітектурними формами. У них теж основний пріоритет відданий людям, які прийшли до моря відпочити. Але при цьому відпочивальники повинні постійно відчувати, що перебувають в Одесі. Арт–парк передбачається створити таким, щоб у ньому відчувався одеський колорит.

Третє місце залишилося за роботою Володимира Глазиріна. Він запропонував зробити широку прогулянкову набережну уздовж всього узбережжя, що, безумовно, прикрасило б місто, а також розбудувати парки біля пляжів (це близько 200 гектарів додаткових зелених насаджень).

Автор: Світлана МАРШИНА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту