![]() |
|
![]() |
![]() |
«Чудовим місцем роботи за час дипломатичної кар’єри» називає Одесу новий Генконсул Румунії Еміл Рапча. У послужному списку 67–річного дипломата Тегеран, Океанія, Нігерія, Росія, Казахстан… Пан Генеральний консул десять років тому відвідав Одещину як турист. Тепер Е. Рапча освоюється в регіоні. Відбулася офіційна зустріч голови обласної ради Миколи Пундика та його заступника Олексія Гончаренка з румунським дипломатом.
– У нас просто непочатий край роботи з таким сусідом як Румунія, – відзначив Микола Пундик. – Але найголовніше – це розвиток транспорту та інфраструктури. Дуже потрібна переправа через Дунай, необхідно побудувати нашу ділянку дороги в транспортному кільці навколо Чорного моря. Також слід розвивати такі сфери як туризм, рекреація і переробка сільгосппродукції (сільськогосподарські культури у нас із Румунією однакові), студентський і взагалі культурний обмін. Ми дуже зацікавлені в румунських інвестиціях. Зокрема, така потужна румунська бізнес–структура, як «Ромпетрол», планує здійснити в Україні інвестиційний проект більш ніж на 10 мільйонів доларів США. Мова йде про спорудження автозаправних станцій і сховищ для нафтопродуктів. Ми, як представники обласної влади, докладемо усіх зусиль, щоб сприяти цьому проекту.
Якщо говорити про інвестиції в цілому, то поки що (на 1 липня 2012 року) інвестиції Румунії в економіку України склали 21,7 мільйона доларів США. Це небагато – усього лише 0,04 відсотка від загального обсягу інвестицій у нашу країну. Українські капіталовкладення в економіку Румунії й того менші – 12,4 мільйона доларів США. Це 54–те місце у списку іноземних інвесторів.
– Так, на рівні світових стандартів це небагато, – погоджується Генконсул Румунії в Одесі Еміл Рапча. – Але поступово наші показники поліпшуються. У Румунії вже зареєстровано 430 спільних україно–румунських підприємств. Нам є над чим працювати.
Пожвавленню добросусідських відносин між Україною та Румунією повинно сприяти і засідання Ради єврорегіону «Нижній Дунай», яке відбудеться найближчими днями. Одеську делегацію очолить заступник голови обласної ради Олексій Гончаренко.
– Я дуже сподіваюся, що ця зустріч привнесе в роботу єврорегіону «Нижній Дунай» друге дихання, – зазначив він.
Що ж, у України та Румунії справді багато спільного. Наприклад, парламентські вибори, які наша країна пережила у жовтні, а Румунія – у першій декаді грудня.
– Зараз підіб’ємо підсумки виборів, потім Новий рік, а потім можна з новими силами починати роботу, – посміхнувся румунський дипломат.
Гадаю, обидві сторони – тільки « за».
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |