ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Інститут Конфуція в Одесі
20.12.2012 / Газета: Одесские известия / № 141(4415) / Тираж: 18937

У травні в нашому місті при Південноукраїнському національному педагогічному університеті ім. К.Д. Ушинського відкрився освітньо–культурний центр «Інститут Конфуція». Його основне завдання – всебічно допомогти тим, хто вивчає китайську мову. Тим більше, що тут, на кафедрі перекладу, теоретичної та прикладної лінгвістики, відкрилася нова спеціальність.

Юнаки та дівчата, які обрали її, стануть перекладачами китайської мови. На нову спеціальність вступило 9 чоловік. Одночасно студенти можуть вивчати мову Піднебесної і самостійно. У цьому їм теж покликаний допомогти Інститут Конфуція.

Із співдиректорами Інституту Конфуція Олександрою Поповою та Дін Сінем ми розмовляємо у чудовій бібліотеці університету, де розгорнута виставка робіт китайських студентів, котрі навчаються на художньо–графічному факультеті. Експресія барв і таїна східних образів дуже точно ілюструють вічне прагнення жителів Китаю вивчати навколишній світ, максимально розширюючи його обрії.

Влітку викладачі університету Катерина Зайцева та Світлана Юхимець підвищували кваліфікацію в Шанхайському педагогічному університеті. Випускниця вузу Тетяна Шелест поїхала до Китаю у магістратуру. Взагалі треба сказати, що вдосконалювати своє знання мови можуть і школярі, і студенти, і випускники вузів, і викладачі. Китай створює для цього усі умови.

– Школярі з України, – переможці олімпіад з китайської мови, – мають можливість стати учасниками літнього табору, – говорить Дін Сінь. – Є програми, розраховані на семестр або на рік, вони адресовані студентам вищих навчальних закладів. Магістри мають право поїхати до Китаю на три з половиною роки. А ті, хто збирається викладати мову, – на два роки. Китайська сторона підтримує студентів добрими стипендіями.

Справді, знання мови, а китайську мову справедливо називають однією з найскладніших, але найцікавіших мов світу, значно полегшує входження в середовище проживання для наших співгромадян. А таких, зокрема серед бізнесменів, уже чимало.

– 18 наших студентів їдуть у зимовий табір до Харбіна, – розповідає Олександра Попова, – (15 – з факультету іноземних мов для вдосконалення своїх професійних навичок і троє – з художньо–графічного для участі у фестивалі снігових скульптур). Взагалі ми розраховуємо на те, що викладачі з Піднебесної будуть постійно приїжджати для проведення занять до нас, в Одесу. Домовленості про це є. Крім того, завершується ремонт будинку на вулиці Єврейській, 25. Там розміститься наш Інститут. І регіональний центр тестування, у якому за міжнародними стандартами будуть підтверджувати рівень своїх знань китайської мови перекладачі й викладачі з півдня України.

Що ж, Південноукраїнський педагогічний університет показує цікавий приклад того, як можна правильно реагувати на зміни, що відбуваються у світі, ураховувати інтерес до країни, що стрімко виходить на провідні позиції, даючи можливість своїм студентам та випускникам опановувати одну із найперспективніших мов світу.

Автор: Лана ВОЛІНА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту