![]() |
|
![]() |
![]() |
«Расцветали яблуни и груши, поплыли туманы над рекой!..» – лине з відкритого вікна бадьоре контральто штукатурниці, яка в складі бригади веде опоряджувальні роботи в Ренійській районній поліклініці. Перехожі мимоволі сповільнюють крок, щоб послухати гарний голос і, звичайно, помилуватися фасадом. Ото вже справді, нам пісня будувати і жити допомагає!
Але будівництво ґрунтується, зрозуміло, не на піснях – воно можливе лише за наявності фінансування.
Два десятки років простояла в Рені коробка нового будинку для районної поліклініки, і ось, зрештою, робота пішла.
Жителі цікавляться: а чи буде оснащений новий будинок апаратурою, меблями? Як свідчить офіційна відповідь за підписом головлікаря центральної районної лікарні Степана Дмитровича Іванова, на сьогоднішній день для нової поліклініки доставлені флюорограф вартістю 570 тисяч гривень, а також апарат для вентиляції легенів, бактерицидний випромінювач, повітряний стерилізатор та інше устаткування, усього на 760 тисяч гривень. Ці гроші за програмою «Народний бюджет» виділено з обласної скарбниці. Також за рахунок обласного бюджету для Ренійського району цього року придбано ще один автомобіль «швидкої допомоги».
– Що стосується безпосередньо будівництва поліклініки, то з Держ–бюджету на цей об'єкт спрямовано нинішнього року 3 мільйони 353 тисячі гривень, – говорить заступник голови Ренійської райдержадміністарції Іван Олексійович Стадніков.
Цього року з державної скарбниці Ренійський район, як, мабуть, жоден інший на півдні Одещини, одержав колосальні кошти на дороги. На капітальний ремонт автотраси Рені – Ізмаїл виділено 63 мільйони гривень. Роботи почалися в червні: більш уціліле полотно залатали, а розбиту до краю ділянку Рені – Орлівка довжиною 21 кілометр почали застилати новим, суцільним шаром асфальту. На сьогоднішній день покрито 60% цієї відстані.
– Проблема в тому, що за добу через Рені проходять 100 – 120 вели–ко–вагових хур, вони їдуть вулицями міста, руйнуючи дороги та приватні будинки, – говорить І. Стадніков. – Постановою Кабінету Міністрів України виділено кошти й почалося будівництво об'їзної дороги протяжністю 6,3 кілометра з мостом поверх залізничної вітки. Повна вартість цього об'єкта – 160 мільйонів гривень. Взимку роботи припинені, але ми сподіваємося, що наступного року, з настанням сприятливих погодних умов, підрядник повернеться на об'єкт.
Як кажуть, не було б щастя, та нещастя допомогло: після чергової повені місту Рені та селу Долинському цього року виділено понад 21 міль–йон гривень на ремонт комунальних доріг – є відповідна Постанова Кабміну. Підрядники вже виконали частину робіт за рахунок своїх обігових коштів.
Судячи із цифр, не пройшов рік марно для міського господарства. У цілому на соціально–значимі об'єкти з міського бюджету було виділено 1,13 млн грн: проведено капітальний ремонт систем водопостачання та каналізації, дахів багатоповерхових будинків, виконано інші роботи.
Не можна не сказати про те, що «Народний бюджет» Ренійському ра–йону довелося почасти переверстати. Із самого початку планувалося спрямувати близько півмільйона гривень із районного бюджету на розвиток матеріально–технічної бази закладів освіти – на заміну вікон, старих котлів, ремонт систем опалення та водопостачання. Однак зниження вантажопереробки в Ренійському порту спричинило зменшення надходжень до бюджету. У результаті частину запланованих робіт довелося відкласти. Але, з іншого боку, зроблено те, що не передбачалося на початку року. Так, оперативно вирішено питання з капітальним ремонтом даху школи–ліцею в Новосільському, з цією метою з обласного бюджету було спрямовано 697 тисяч гривень.
– Не можна не сказати про те, що значну допомогу нашим школам надав народний депутат України Юрій Борисович Крук, – відзначив І. Стадніков. – Із доброчинного фонду «Придунав’я», який він курирує, були спрямовані кошти на заміну вікон та дверей в Орлівській, Нагірненській і Долинській школах. Дотримало свого слова керівництво області: нова школа в Лиманському одержала 135 тисяч на встановлення протипожежного устаткування, а Плавнівська та Ренійська школа № 1 – по комп'ютерному класу. У цілому цього року обласний бюджет виділив нашому району майже 2,5 мільйона гривень. Підбиваючи підсумки року, не можна не сказати про довгоочікувану подію в селі Лиманському – тут почалося підключення будинків до природного газу. У Долинському відкрилася нова церква, в Котловині до 200–річчя заснування села закладено парк.
…«Надежда – мой компас земной, а удача – награда за смелость!» – заспівала штукатурниця під дахом поліклініки ще одну пісню із сімдесятих – тих років, коли в нас були ударні п'ятирічки з великими та малими будівництвами. Програма дій «Народний бюджет», до речі, чимось нагадує планово поставлену роботу колишніх п'ятирічок.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |