ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Поліклініки розділяються…
22.12.2012 / Газета: Одесские известия / № 142(4416) / Тираж: 18937

Під час круглого столу під керівництвом заступника Одеського міського голови Олени Павлової обговорювалися питання реформування надання медичних послуг населенню на рівні поліклінік.

У деяких пілотних регіонах, де реформа стартувала раніше, усі поліклініки змінювали статус, стаючи центрами первинної медико–санітарної допомоги (ПМСД). Це було пов’язано зі зміною юридичної особи поліклініки, зі звільненням і новим набором людей до штату на посади сімейних лікарів. Тим самим відбувалася стрімка зміна однієї форми організації роботи лікувальної установи первинної ланки на другу. Незадоволеними ставали і медики, яким доводилося переоформлятися на новий фах, і пацієнти – вони не звикли, що усі питання може вирішити один фахівець, а саме – сімейний лікар. І не потрібно після відвідування дільничного терапевта починати обхід декількох вузьких фахівців.

Вивчивши досвід пілотних регіонів, наше місто вирішило піти менш радикальним шляхом. Вісім одеських поліклінік з початку 2013 року будуть перепрофільовані на центри первинної медико–санітарної допомоги. Це поліклініки № 2 (пров. Обсерваторний, 8), № 7 (вул. От. Чепіги, 54), № 10 (вул. Ак. Гаркавого, 2), № 12 (вул. Пастера, 56), № 14 (вул. Торговельна, 29/31), № 16 (вул. Гайдара, 1), № 18 (вул. Героїв Сталінграда, 5), № 28 (Старокиївська дор, 20–й км). Решта поліклінік ще рік функціонуватиме за попередньою схемою. За цей час медикам, які там працюють, треба буде вирішити: або вони далі працюватимуть у цій лікувальній установі, безкоштовно пройшовши навчання за фахом «лікар загальної практики – сімейний лікар», або переходитимуть до клініко–діагностичних центрів.

Що ж стосується перерахованих центрів ПМСД, то деякі запитання викликає їх географія. Наприклад, у найбільшому за протяжністю Приморському районі їх буде три – на базі поліклінік №№ 2, 12, 14. Дві останні розташовані буквально за два квартали один від другого. Причому, це стара частина міста, де переважає населення середнього та старшого віку. У районах нової забудови Приморського району центрів ПСМД поки що чомусь не буде. Аналогічно і з Суворовським районом. Три його центри (поліклініки №№ 7, 18, 28) розташовані на старій території Суворовського району, а Іллічівський район, що увійшов до нього, виявився цілком неохопленим. Незрозуміло і те, чому в Київському та Малиновському районах поки що буде лише по одному центру первинної медико–санітарної допомоги? Це ж теж немаленькі адміністративні одиниці міста.

Начальник управління охорони здоров’я Одеської міської ради Ігор Шпак зазначив: під час реформування потрібно буде вносити корективи, враховуючи реальну ситуацію. Зокрема, відкривати у спальних районах Одеси нові амбулаторії сімейної медицини. Це дозволить максимально наблизити медичну допомогу до населення.

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту