![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
Діють пункти обігрівання
На Одещині у зв'язку зі складними погодними умовами розгорнуто пункти обігрівання, де люди можуть сховатися від холоду, випити гарячого чаю.
Начальник управління з питань надзвичайних ситуацій обласної державної адміністрації Олександр Міхеєв повідомив про 162 стаціонарні та 5 наметових пункти. Ще 11 пересувних підготовлені службами МНС і 10 – силами районних державних адміністрацій. Також працюють 43 стаціонарні пункти на дорогах державного значення. Крім того, громадські активісти створили 54 стаціонарні та 9 мобільних пунктів в Іллічівську та Котовську, в Арцизькому, Березівському, Болградському, Великомихайлівському, Ізмаїльському, Кодимському, Красноокнянському, Любашівському, Роздільнянському, Савранському і Тарутинському районах.
У парків свій сайт
В Одеському регіональному відділенні Асоціації міст України пройшла презентація сайту www.parks.od.ua, присвяченого паркам, скверам, зеленим зонам міста та екологічним проблемам, пов'язаним з ними.
Це спільний проект регіонального відділення і управління екології та розвитку рекреаційних зон міської ради, виконаний у межах соціального замовлення.
Сайт покликаний виконувати інформаційну функцію. Начальник управління екології та розвитку рекреаційних зон міськради Ігор Дербоглав нагадав, що управлінню передані парки Одеси. Для нього важливо, якими хочуть бачити зелені зони одесити, на які недоліки вони звертають найбільше уваги. По суті, треба знайти розумний баланс інтересів городян та інвесторів, які бажають вкласти кошти в перетворення зелених зон.
На сайті будуть розміщуватися нормативні документи, статті, що стосуються паркового господарства, пропозиції влади і громадськості. Розділ «Форум» сайту дозволить зробити діалог між усіма зацікавленими сторонами жвавим і конкретним. А в підсумку – принести реальну користь місту.
Ананьївський район
За єдиною технологією
Надання соціальної підтримки населенню за єдиною технологією приймання громадян підтвердило свою ефективність.
За словами заступника начальника управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Ігоря Барановського, з початку року прийнято 3278 заяв про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій, субсидій та пільг. Разом з тим, уповноважені сільських рад оформили 329 заяв, мобільний офіс прийняв 202, а при звертаннях за призначенням пільг, компенсацій на санаторно–курортне лікування та компенсацій чорнобильцям – ще 60. За 11 місяців загальна сума нарахувань і виплат лише допомог і компенсацій склала понад 24,5 мільйона гривень.
Великомихайлівський район
Рятують життя немовлятам
До центральної районної лікарні надійшло нове медичне обладнання на загальну суму 224 тисячі гривень.
Це – апарат для проведення електро–кардіограми серця та термокамера для догляду за немовлятами.
Головний лікар медичного закладу Іван Антощук зазначив, що ці сучасні апарати нині активно застосовуються у поліклініці та пологовому відділенні, дозволяючи діагностувати захворювання та рятувати життя слабким новонародженим дітям.
Ізмаїл
Рекордний за народжуваністю
Цими днями в Ізмаїльському відділі РАЦС в урочистих обставинах були вручені документи батькові та матері 1500-ї дитини, народженої в нинішньому році.
Нею виявилася дівчинка Валерія з родини Шулянських.
РАЦС уже видав документи про народження 1516 дітей, які з'явилися на світ цього року. Щоправда, мова йде не лише про ізмаїльців, оскільки місцевий перинатальний центр обслуговує кілька районів Придунав’я.
До кінця року залишається ще кілька днів і є шанси поставити рекорд народжуваності за останні чверть століття – у далекому вже 1987 році було народжено 1522 дитини.
Також слід зазначити, що вперше за багато років рівень народжуваності в Ізмаїлі перевищив рівень смертності.
Красноокнянський район
Кожній дитині – турботливу родину
Місцева влада постійно дбає про соціальний захист прав та інтересів юного покоління. Передусім це стосується виховання та покращення умов життя 121 дитини-сироти та дітей, позбавлених батьківського піклування, які опинилися в складних життєвих обставинах.
Нині в районі функціонують чотири прийомні сім’ї, в які влаштовано дев’ятеро дітей, та один дитячий будинок сімейного типу, де виховується семеро дітей. Остання прийомна сім’я створена в липні 2012 року. Таким чином 84,3 відсотка дітей пільгової категорії мешкають в родинах.
За інформацією начальника служби у справах дітей райдержадміністрації Лариси Баюро, на обліку перебувають 65 дітей з неблагополучних сімей.
Для дітей, котрі гостро потребують допомоги, при службі у справах дітей створено пункт забезпечення одягом та взуттям. І те і друге вже отримали 68 дітей.
Інформаційну добірку підготували: В. Козюра, С. Комісаренко,Ю. Федорчук, О. Харченко, О. Колєв
Хороших гонорарів і творчих перемог!
Підбито підсумки обласного конкурсу за 2012 рік на найкращий цикл журналістських матеріалів, присвячених діяльності місцевого самоврядування. Призи переможцям вручили голова Одеської облради Микола Пундик і його заступник – голова конкурсної комісії Олексій Гончаренко.
– Приємно, що з кожним роком у цьому конкурсі бере участь усе більше видань і журналістів, – відзначив Микола Пундик. – Цього року ми дали вам достатньо приводів для написання матеріалів про місцеве самоврядування. Упевнений, що так само буде й наступного року.
До сказаного вище слід додати, що на одну з найближчих сесій облради буде винесено проект ухвали про внесення змін і доповнень в умови конкурсу. Зараз документ докладно проробляється. Зокрема, планується на чверть збільшити суму на придбання призів, а також увести нову номінацію – «Найкращий цикл інтернет–повідомлень про діяльність місцевого самоврядування».
– Звичайно, у мене є прийомні дні, та й під час виїздів до районів я завжди намагаюся спілкуватися з населенням, – продовжив Микола Пундик. – Але у журналістів таке спілкування відбувається щодня. Тому, наприклад, у кожен останній четвер місяця я щонайменше півтори години спілкуюся з власкорами «Одеських вістей». Навіть не стільки відповідаю на запитання, скільки слухаю те, про що говорять люди. Те ж саме можу сказати про ваші статті та передачі. Повірте, за їхніми слідами вирішувалася не одна важлива річ.
Окремо Микола Володимирович подякував усім членам конкурсної комісії та її голові – Олексієві Гончаренку.
– Цього року журі було складніше, ніж попереднього, – сказав О. Гончаренко. – Але це позитивний підсумок, бо означає якісне зростання матеріалів. Звичайно, ми зацікавлені в подібних сюжетах. Місцеве самоврядування – це політика й державна діяльність, а будь–який політик багато в чому існує завдяки відображенню його точки зору в засобах масової інформації. Хочеться вірити, що цей конкурс є невеликим, але правильним стимулом для журналістів вдумливіше та глибше висвітлювати діяльність органів місцевого самоврядування.
Що й казати, взаємини влади та преси завжди були темою непростою й багатоаспектною.
– Хочеться ж не «підлаштовуватися» під владу і зробити матеріал, цікавий читачеві, – відзначив один із призерів, заступник редактора газети «Порто–Франко» Олександр Галяс. – Тому у своєму циклі «За лаштунками обласного парламенту» ми постаралися показати ту частину роботи обласної ради, якої зазвичай не видно. Розповісти не стільки про проблеми й події, скільки про людей. Коли починаєш у «людському аспекті» розглядати проблему влади, виявляється, що там дуже багато цікавих, яскравих, достойних людей. Тому закликаю колег більше уваги звертати на «людський аспект» нашої влади!
Ось, власне, й усе. Призи, квіти, келихи із шампанським, якісь ласощі… А ще – побажання: «Сил, здоров'я, гідних вашого пера й камери гонорарів. І нових творчих перемог!»
Наталя БОНДАРЕНКО
800 «миколайчиків» з чарівної казки
Діти пільгових категорій, які перебувають у школах–інтернатах Любашівського, Мико–лаївського, Анань–ївсь–кого та Ширяївського районів, отримали до Дня Святого Миколая подарунки від народного депутата України Івана Фурсіна.
До кожного дитячого начально–виховного закладу завітали представники Благодійного фонду І. Фурсіна. Самодіяльні артисти з Ширяєвого влаштували дітям казкове видовище з веселими іграми та розвагами.
З самісінького ранку очікували на приїзд гостей 80 вихованців комунального закладу «Троїцька спеціальна загальноосвітня школа–інтернат І–ІІ ступенів».
Діти були у захваті, коли колоритний дідусь Миколай у супроводі помічників, з величезною торбою подарунків за плечима зайшов до святково прикрашеної спортивної зали, де стояла новорічна ялинка. Вихованці гралися з гостями, танцювали гопака, слухали виступи артистів.
Роль святого Миколая виконав директор Ширяївського будинку культури Володимир Тисячник. Він роздав солодкі подарунки і сказав, що радий бачити щасливі обличчя і усмішки дітлахів, обділених увагою батьків.
Окрім дітей з Троїцького, подарунки отримали вихованці Ананьївської ЗОШ–інтернат І–ІІІ ст., Ананьївського дитячого будинку, Андрієво–Іванівської загальноосвітньої школи–інтернату І–ІІ ст. для дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, Миколаївської спецшколи–інтернату І–ІІ ступенів, Жовтневої загальноосвітньої школи–інтернату і притулку для дітей «Журавлик» села Миколаївки Ширяївського району, – усього 800 «миколайчиків» роздав за два святкові дні благодійник.
Юрій ФЕДОРЧУК, власкор «Одеських вістей», Любашівський район
У звичайному режимі
На боротьбу з наслідками негоди вийшли комунальники, шляховики, енергетики, працівники підприємств та організацій Кодимського району.
Була задіяна техніка не лише дорожнього управління, ТОВ «Стандарт», але й сільгосппідприємств. Усі міські та комунальні дороги, що ведуть до віддалених сіл району (Смолянка, Олексіївка, Загнітків, Будеї, Шершенці, Ко–товці) розчищені.
Безперервно працюють продовольчі крамниці. Вчасно і у достатній кількості завозяться товари.
Фельдшерсько–акушерські пункти, амбулаторії, бригада МНС готові надавати необхідну допомогу. Дитячі садки, школи, лікарні працюють у звичайному режимі.
Любов КУЗЬМЕНКО, власкор «Одеських вістей», Кодимський район
Коли на термометрі до мінус 20
На початку тижня у Савранському районі стовпчик термометра опустився до 20 градусів. Та як обіцяють синоптики, це найнижча температура у грудні і цими днями значно потеплішає.
За повідомленням районного штабу з надзвичайних ситуацій, на даний час усі підприємства працюють у звичайному режимі. У дошкільних і шкільних закладах витримується належний температурний режим. Є сполучення зі всіма селами району. До населених пунктів вчасно доставляються хліб і товари першої потреби.
На базі Савранської центральної районної лікарні діє стаціонарний пункт обігрівання. Тут можна погрітися та випити гарячого чаю. За словами головного лікаря Сергія Ткаченка, пункт працює відколи почалися холоди і функціонуватиме увесь складний зимовий період.
Тетяна СТОРЧАК, власкор «Одеських вістей», Савранський район
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |