ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
У міськраді — Бюджет під акомпанемент штурму
25.12.2012 / Газета: Одесские известия / № 143(4417) / Тираж: 18937

Думська площа ще до початку чергової сесії Одеської міської ради була максимально наелектризована: сюди прийшли підприємці ринку «Привоз», які сподівалися на внесення до порядку денного питання щодо створення комунального підприємства «Ринок «Привоз», щоб нарешті перестати платити орендну плату до чиєїсь кишені, а почати поповнювати міську скарбницю. Повідомлення про те, що сесія не буде розглядати цю ініціативу (її не виявилося в остаточному порядку денному), помітно засмутило людей. Водночас на площі зібралися представники ВО «Свобода». Їхня основна вимога стосувалася скасування перейменування вулиці Івана та Юрія Лип на вулицю Федора Пішеніна (таку назву вона носила колись) і відновлення на карті міста вулиці Радянської Армії. Міліція, зазвичай, пропускала людей до будинку міськради, перевіряючи посвідчення. Ближче до початку сесії на площі звучали винятково вимоги «Свободи». Ситуація явно нагніталася.

Засідання сесії почалося з повідомлення мера про присутність у залі чотирьох народних депутатів: Світлани Фабрикант, Сергія Гриневецького, Геннадія Труханова та Ігоря Маркова.

На це Світлана Фабрикант пообіцяла створити у вищому законодавчому органі країни одеське лобі, члени якого, незалежно від політичної приналежності, об'єднаються заради інтересів свого рідного міста.

До цього моменту вже йшов штурм будинку – у залі були чути галас, крики. Мер з подивом запитував, що відбувається, та чому правоохоронні органи нічого не роблять? Він підтримав пропозицію депутатів запросити до зали начальника міськУВС, щоб одержати його коментарі.

Далі голова комісії щодо присвоєння звання «Почесний громадянин Одеси» Василь Барабаш зачитав рішення щодо колишнього мера міста Руслана Боделана та ветерана–десантника, учасника ВВВ, генерал–лейтенанта, заступника голови комітету обласної ради ветеранів Льва Горєлова. Ініціювали їхнє нагородження громадські організації міста. За присвоєння Почесного звання Руслану Борисовичу проголосували 83, Льву Миколайовичу – 100 депутатів.

Сесія ухвалила бюджет міста на 2013 рік (про нього ми розповідали в репортажі із засідання виконкому), а також програму розвитку туризму.

На порядку денному були питання щодо встановлення на Театральній площі пам'ятника нашому видатному землякові, геніальному скрипалеві Давиду Ойстраху. Його зняли з розгляду після іронічного виступу заслуженого художника України, скульптора Михайла Реви, з яким неможливо не погодитися:

– Один київський скульптор 5 років тому виліпив Ойстраха і почав думати, куди його прилаштувати. Звичайно, до Одеси. Але, на мій погляд, пам'ятник такій людині треба встановлювати за результатами представницького конкурсу.

Потім спалахнула тривала дискусія з приводу виділення земельної ділянки міському управлінню міліції для спорудження багатоквартирного будинку по вулиці Чорноморській, 1. Це унікальна вулиця – на дачах Ланжерона там бував О.С. Пушкін, Костянтин Паустовський у «Времени больших ожиданий» називав її «морским форпостом Одессы». Незабаром після війни непарний бік вулиці сповз по схилу, що руйнується, у море. Будувати там сьогодні – заняття небезпечне. Крім того, початок вулиці розташований всього за сто метрів від Алеї Слави в парку Шевченка і становить зелену зону, про що справедливо говорив депутат Георгій Селянін.

Його колега Олександр Шере–мет припустив наявність певного наміру: у міліції коштів на житлове будівництво немає. І тому земельна ділянка, яка за законом повинна продаватися з аукціону за комерційними цінами, міськУВС хоче одержати як державна структура (по суті, набагато дешевше). А потім віддати її під забудову комерційній структурі та одержати чималу фінансову вигоду, реалізувавши квартири на ринку, а не надавши їх рядовим працівникам міліції.

Депутати, яких міліція не захистила від нападу представників «Свободи», не хотіли виділяти їй ділянку у такій престижній прибережній зоні. Підсумок дискусії підбив народний депутат Геннадій Труханов. Він запропонував зняти питання з розгляду, розібратися, що до чого, і ухвалити рішення на наступній сесії.

Депутати повернули колишню назву вулиці Федора Пишеніна. Віддали 45 гектарів землі в оренду ТОВ «Міжнародний аеропорт «Одеса».

Наприкінці засідання виступив начальник міськУВС Володимир Босенко. Його виступ залишив дуже дивне відчуття. Він говорив про те, що працівники міліції опікувалися будинком по периметру, щоб нічого не кинули у вікна (при цьому на очах в усіх молодчики вибивали двері Думи), що документуються факти та допитуються свідки (це через 2 години після початку штурму). Відповіді на запитання, чому міліція не попередила напад на міську мерію, у результаті якого працівники служби охорони одержали опіки очей сльозоточивим газом, травми грудної клітки та голови, надано не було. Невже подібна ситуація не є надзвичайною, що порушує громадський порядок і загрожує безпеці людей, а отже, вимагає негайного та рішучого втручання право–охоронних органів?

На завершення засідання депутати ухвалили звернення до громадян міста. У ньому, зокрема, говориться: «Міська рада заявляє, що жодні насильницькі дії, силові акції недобитих спадкоємців фашизму не перешкодять нам вести роботу, спрямовану на забезпечення нормальної життєдіяльності міста–героя Одеси. Ми здатні організувати оборону міста від фашистів, як це зробили наші батьки та діди у 1941 році».

Автор: Світлана МАРШИНА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту