![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
У ЗВИЧНОМУ ДЛЯ АЕРОПОРТУ РЕЖИМІ
За повідомленням прес-служби міськради, у зв’язку з несприятливими погодними умовами, аеродромну службу Одеського міжнародного аеропорту переведено на цілодобовий режим роботи.
Постійно, за необхідності, здійснюється, зокрема, очищення злітно–посадкової смуги. Хоча у розкладі руху повітряних суден і простежуються невеликі затримки, однак вони не пов’язані з погодними умовами аеропорту, який працює у звичному режимі і готовий до приймання – відправлення авіалайнерів. Довідку щодо їх вильоту та прибуття, а також про затримку рейсів на поточну і наступну добу можна отримати за номером (+38048) 770–81–63.
І ЧЕХОВ, І МАРИНЕСКО, І ПРАВОЗНАВСТВО
Під час зимових канікул у школах Приморського району провадилися тематичні заходи та різні конкурси.
– Діти відвідували театри, цирк, новорічні вистави. Педагоги займалися підготовкою до районного конкурсу на найкращий інноваційний урок фізичної культури та до захисту науково–дослідних робіт з правознавства, – повідомила Світлана Амеліна, начальник відділу освіти Приморської районної адміністрації.
За словами працівників ра–йонного відділу освіти, 15 січня в Херсонському сквері на меморіалі «Пам'ять серця» пройде мітинг, присвячений 100–річчю від дня народження легендарного підводника Олександра Маринеска. До участі в цьому мітингу підготувалися в ЗОШ № 105, № 107, № 43.
А Маріїнська гімназія та центр дитячої творчості «Дивосвіт» були зайняті підготовкою літературно–художнього конкурсу, присвяченого творчості Антона Чехова «У людині повинно бути усе прекрасне…». Провадилися репетиції, підбиралися костюми, сперечалися, як краще оформити сцену. Захід планують провести 29 січня.
«ТАК, БУЛИ ЛЮДИ…»
Учні ЗОШ № 117 Приморського району підготували історико-драматичну композицію до 200-річчя Вітчизняної війни 1812 року.
У театральній прем'єрі «Велике протистояння» було задіяно понад 50 школярів. Окрасою вистави стали вокальний колектив «Натхнення» під керуванням Олени Литвинової та барабанщиці з танцювального колективу «Студія 117» під керуванням Юлії Біневської та Ігоря Ткачука. Автори сценарію – випускниця школи Тамара Каганович та вчителька російський мови цього навчального закладу Людмила Кінбург.
На сцені ожили образи відчайдушних гусарів, видатного полководця Кутузова, французького імператора Наполеона, героїв «Війни й миру» Льва Толстого та «Гусарської балади».
Над літературно–музичною постановкою працювали як учні молодших, так і старших класів. Оформлення зали взяла на себе вчителька образотворчого мистецтва Ганна Танасюк, технічно забезпечувала виставу вчителька інформатики Олена Клейн.
Є ЧИМ ПИШАТИСЯ У СТО РОКІВ
100-річний ювілей відзначила жителька Малиновського району Одеси Віра Іванівна Жилович, яка виховала шістьох дітей, п'ятеро онуків та дев'ятеро праонуків.
Народилася вона в селі Крас–нопіль Фрунзівського району. 16–річною вийшла заміж. Пра–цювала на залізниці, потім – куховаркою, а за часів війни годувала партизанів, які ховалися в катакомбах. Коли війна закінчилася, Віра Іванівна цілком присвятила себе вихованню онуків та праонуків.
«Найбільше щастя, моя гордість – це моя родина», – зізналася Віра Іванівна.
Свого сотого дня народження привітання і теплі побажання іменинниця приймала від рідних та близьких, а також від представників мерії і Малиновської районної адміністрації. Бабусі вручили квіти та матеріальну допомогу Одеської міськради у розмірі 3 тисяч гривень.
Як повідомив виконувач обов'–язків заступника голови Ма–линов–ської райадміністрації Євген Омель–чук, Віра Іванівна буде щомісяця одержувати стипендію у розмірі 600 грн.
Ізмаїл
З БЮДЖЕТОМ ТА НАЙВАЖЛИВІШИМИ ПРОГРАМАМИ
На останній сесії міської ради основним питанням стало обговорення бюджету на поточний рік.
У підсумку за бюджет міста депутати проголосували практично одностайно. За планами загальний обсяг доходів до скарбниці Ізмаїла складе трохи більше 311 млн грн (очікуване виконання плану за доходами за минулий рік – 307 млн грн). Більшість цих коштів – дотації та субвенції з державного бюджету. Власні надходження цього року знизяться. Вони складуть 81 млн грн проти 90 млн у минулому році.
На сесії було ухвалено одразу кілька міських програм. Це, насамперед, програми економічного та соціального розвитку, правової освіти населення, створення та розвитку містобудівного кадастру.
Балта
ПОДАРУВАЛИ АВТОВОКЗАЛ
Жителі міста до новорічно-різдвяних свят одержали у подарунок новий автовокзал. На нього чекали понад 50 років.
Зрештою спільний проект влади Балти, району та інвесторів втілився в життя завдяки фінансовій підтримці акціонерного товариства «Одесаавтотранс».
Автовокзал оформлений у сучасному стилі, вирізняється комфортом та затишком як для роботи касирів, відпочинку водіїв, так і для пасажирів. Тому колектив на чолі із начальником Юрієм Табачником не натішиться.
Голова райради Валерій Желі–ховський відзначив, що переговори з генеральним підрядником та підрядниками почалися ще 2010 року і, до честі всіх, завершилися таким подарунком.
– Як тільки–но дозволять погодні умови, одразу ж візьмемося за упорядкування території, – пообіцяв мер міста Сергій Мазур.
Великомихайлівський район
З ВІРОЮ КРІЗЬ ВІКИ
Під час урочистих святкувань 190-річного ювілею села Вели–коплоского, громаді було подаровано історико-краєзнавчу книжку під назвою «Вели–ко–плоское. С верой сквозь века».
Автори праці Володимир та На–таля Долгови повертають читача майже на два століття назад, розповідаючи про історію виникнення населеного пункту, у роки громадянської та Великої Вітчизняної воєн, згадують імена як видатних людей, так і звичайних трудівників, котрі примножували добробут села. Окрім цінних історичних даних та фотодокументів, книжка містить унікальні «плосковізми», якими широко користувалися корінні мешканці.
Як зазначили у передмові автори праці, ідею написання книжки обстоював голова районної державної адміністрації, плосківчанин Михайло Вишняков. А голова районної ради Віталій Гірін, також корінний житель Великоплоского, особисто записав немало спогадів старожилів. Книжка стала гідним подарунком землякам.
Татарбунари
ВШАНОВУВАЛИ МАТЕРІВ ЗА САМОВІДДАНІСТЬ
У районному Будинку культури пройшло вшановування багатодітних сімей, які виховують чотирьох та більше неповнолітніх дітей.
За числом багатодітних матерів район входить до першої п’ятірки області. У сім’ї Донкогло, наприклад, виховуються 12 дітей, Білошитських – 11, Гайдаржи та Євчевих – по 10. У шести сім’ях нараховується по 9 дітей, у дев’яти – по 8, у восьми – по 7 дітей. 24 сім’ї виховують по 6 дітей. Всього в районі 587 багатодітних сімей. У них виховуються 2172 дітей. Щороку на їхню підтримку виділяються кошти із районного бюджету. Голова райдержадміністрації Наталя Кожухаренко подякувала жінкам за їхню самовідданість та шляхетну працю і вручила сімом нагрудні знаки «Мати–героїня». Присутніх також привітав міський голова Віктор Швець. Усім запрошеним були вручені подарунки, а колектив районного Будинку культури виступив з концертом.
Котовськ
СВЯТКУЮЧИ, ЗАГУБИЛА ДИТИНУ
Новорічної ночі жінка так святкувала, що аж загубила дитину. Повідомлення, що надійшло до чергової частини Котовського міського відділу міліції, шокувало усіх.
Чоловіча компанія близько тре–тьої години ночі повертаючись додому з міської новорічної ялинки, помітила поблизу одного з житлових будинків маленьку дитину. Хлопчик був недбало одягнутий, а на ніжках – лише шкарпетки. Чоловіки негайно поінформували міліцію.
Найближчий до місця пригоди наряд одразу ж прибув за викликом. Передусім дитину зігріли та взули в черевички, які міліціонери знайшли за кілька десятків метрів.
Хлопченя крізь сльози розповіло, як звуть матусю, і те, що вона його загубила. Проте дитину ніхто не розшукував. Довелося перевіряти будинок за будинком. В одній оселі виявили дуже п’яну жінку, яку хлопчик упізнав. Але молодиця не могла второпати, чого від неї хочуть міліціонери.
Дитину відправили до лікарні, а горе–матір – до міськвідділу внутрішніх справ. При з’ясуванні обставин виявилося, що батько хлопчика відбуває покарання, а мати, святкуючи Новий рік, забула про існування дитини.
Як роз’яснив начальник Котовсь–кого міськвідділу міліції Руслан Терлецький, жінку притягнуто до адміністративної відповідальності. Відтепер вона перебуватиме під контролем служби у справах дітей.
Кодимський район
ПАСАЖИРИ РАНИЛИ ТАКСИСТА
У селі Грабовому на Різдво двоє молодчиків напали з ножем на таксиста.
Найнявши таксі, молоді хлопці із села Баштанкового вирішили зробити «круїз» по барах району. Таксист виконував вимоги пасажирів і возив їх з одного села до другого, не підозрюючи, що його клієнти хочуть покататися за його ж рахунок.
Коли водій таксі зажадав розрахуватися, пасажири спробували заволодіти машиною, ударивши його кілька разів ножем в шию. Але таксист виявився міцним чоловіком і зумів заволодіти холодною зброєю. Нападники пустилися навтьоки.
Як повідомляють у районній лі–карні, рана виявилася досить глибокою і потребувала хірургічного втручання.
У райвідділі міліції повідомляють, що імена нападників уже відомі, за даним фактом провадиться слідство.
Нагадаємо, дії нападників можуть кваліфікуватися як кримінальний злочин, передбачений частиною 1 статті 122 Кримінального кодексу України (навмисне середньої тяжкості тілесне ушкодження). Санкція статті передбачає виправні роботи на термін до двох років; обмеження або позбавлення волі на термін до трьох років.
Інформаційну добірку підготували: В. КОЗЮРА, О. КОЛЄВ, А. БОНДАРЕВА, Л. КУЗЬМЕНКО, О. ХАРЧЕНКО, В. АКІМОВ
Крок за кроком
За інформацією голови райдерж–адміністрації В’ячеслава Сербіна, у районі завдяки «Народному бюджету» завершено усі виробничі завдання, визначені територіальними громадами.
Зокрема, відремонтовано 15 шкіл і чо–тири дитсадки, глядацьку залу і до–поміжні приміщення районного Будинку культури, придбано обладнання для медичних установ, оздоровлено 1700 дітей, розроблено проектно–кошторисну документацію на газифікацію найбільших сіл – Долинського, Гандрабур та Же–ребкового.
У цьому році серед масштабних проектів – відбудова спортивного ком–плексу в Ананьєві, капітальний ремонт міської водопровідної мережі та реконструкція очисних споруд.
Юрій ФЕДОРЧУК, власкор «Одеських вістей», Ананьївський район
Сходження на «Зоряний олімп…»
Презентацією книжки «Зоряний олімп жінок Одещини» розпочалася Кодимська районна жіноча конференція в історико–краєзнавчому музеї.
До книжки ввійшли імена майже 200 жінок, які заявили про себе в тій чи іншій сфері громадського життя. Серед них такої честі удостоєні і 12 кодимчанок.
– «Зоряний олімп жінок Оде–щини» – це перша книжка, що побачила світ з ініціативи та за сприяння президії Асоціації жіночих організацій нашої області, – сказала, зокрема, у своєму виступі голова районної жіночої ради Зоя Пороник.
– Кожна з героїнь – неординарна особистість, яка зуміла знайти власний шлях на життєвій ниві, – підкреслив доцент кафедри політології Одеського національного університету імені І.І. Мечникова, кандидат філософських наук Євген Богаренко.
Конференція обрала головою районної жіночої ради начальника відділу культури рай–держадміністрації Людмилу Басько.
Любов КУЗЬМЕНКО, власкор «Одеських вістей», Кодимський район
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |