ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
До тестів готові? Завжди готові!
12.01.2013 / Газета: Одесские известия / № 3(4422) / Тираж: 18937

З 4 січня по 5 березня ого–лошено реєстрацію на Зовнішнє незалежне тестування. Про це на прес–конференції заявили начальник управління освіти та науки облдержадміністрації Тетяна Лазарєва і директор Одеського регіонального центру оцінювання якості освіти Анатолій Анісімов.

Основні кроки щодо ре–єстрації практично не змінилися з минулого року. Необхідно обрати дисципліни, за якими ви збираєтеся здавати тести. Їх не повинно бути більше чотирьох. Потрібно підготувати необхідний пакет документів, сформувати реєстраційну карту. Вона розташована на сайті Українського або Одеського регіонального центру оцінювання якості освіти. Це можна зробити з дому за наявності комп'ютера з виходом в інтернет. Далі слід відправити реєстраційні документи за адресою, зазначеною у реєстраційному листі. Найкраще оформити відправлення цінним листом. Через якийсь час ви одержите сертифікат ЗНО, реєстраційну карту та інформаційний бюлетень. Обов'язково слід перевірити стан вашої реєстрації за номером, який автоматично буде вам присвоєний, на сайті ОРЦОЯО.

– Наполегливо прошу випускників та їхніх батьків не відкладати реєстрацію на останні дні лютого або початок березня, – підкреслила Тетяна Олександрівна. – Досвід показує, що нерідко виникали складнощі з документами, і абітурієнти просто не встигали їх вирішити до закінчення періоду реєстрації.

– Хотілося б додати, що цьо–го року внесені деякі зміни, – повідомив Анатолій Юрійович. – Оголошуватимуться технічні перерви, під час яких представники Державної охорони та працівники центру зможуть здійснити перевірку приміщень на наявність у ній заборонених засобів комунікації.

Передбачається, що цього року участь у тестуванні в Одеській області візьмуть 16000 випускників. Цікаво, що на пробне тестування зареєструвалося лише 30% від цієї кількості.

– Ми були занепокоєні таким низьким відсотком охочих пройти так звану генеральну репетицію тестування, – говорить Т. Лазарєва. – Звернулися до школярів. Вони відповіли, що не бояться тестів і готові до них, тому не потребують додаткових процедур. Більше того, ми провели опитування серед учнів і з'ясували, що 99,9 відсотка з них бажають здавати тести, а не іспити. Аргументують тим, що за допомогою тестів справді можна вступити до вузів, спираючись на власні знання.

Автор: Христина ВІЄР


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту