ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Олександр Бондар: «Навіть якщо політично змінити владу, то економічно вона залишиться у тих же руках»
17.01.2013 / Газета: Чорноморські новини / № 5(21373) / Тираж: 8525

Нинішня влада до 2015 року шляхом приватизації може сконцентрувати у своїх руках основні економічні об’єкти, що може призвести до дуже складної економічної ситуації. Про це у розмові з журналістом «Українського тижня» заявив екс-голова Фонду держмайна Олександр Бондар (див. інтерв’ю «За наступні два роки буде продано все» у 51-у числі журналу за грудень 2012-го).

За словами Олександра Бондара, стратегія цієї влади — все майно зібрати у своїх руках. «Тому якщо ця влада прийшла саме з цією метою, то від неї вимагати чогось іншого нема ніякого сенсу», — вважає він. «Безумовно, якщо так продовжуватиметься до 2015 року, то при кардинальній зміні влади буде дуже складна економічна ситуація. Тому що всі ці об’єкти сконцентровані в одних руках — це повний монополізм», — підкреслив Олександр Бондар. «Скажемо так, навіть якщо політично змінити владу, то економічно вона залишиться в тих самих руках. Можете уявити, що ці олігархи будуть робити з цими об’єктами, як будуть саботувати нову владу, створюючи економічні колапси, і кризу, і таке інше. Наведу приклад: якщо у 2015 році поміняється президент на кардинально іншого, то структури «СКМ» можуть по всій Україні відключити електроенергію. І країна стане. Як шантаж, як тиск і таке інше. І спробуйте новому президенту щось в цій ситуації реально зробити. Тому ситуацію вони доведуть до 2015 року до повного економічного колапсу такими діями», — переконаний Олександр Бондар.

План приватизації у 2012 році був виконаний на 67,6% (6 млрд 763 млн грн). Головною причиною невиконання плану, на думку Олександра Бондара, є те, що держмайно продають «в одні руки без всяких конкуренцій і за стартовими цінами». «За наступні два роки буде продано все. Графік розпродажу залежить не від потреб держави, а від бажання олігархів — якби було навпаки, цьогоріч не постали б проблеми з економікою та наповненням держбюджету, на торги виставляли б більше об’єктів й за вищими цінами. За рахунок отриманих коштів влада без проблем погасила б усі свої соціальні зобов’язання», — відзначив колишній голова ФДМУ.

За словами Олександра Бондара, приватизацію стримує те, що коло допущених до неї обмежене трьома особами і в них недостатньо ресурсів. «Їм нині за заниженими цінами продають тільки те, що вони здатні придбати. Думаєте, в «СКМ» Ріната Ахметова немає бажання скупити всі обленерго та всю генерацію? Звісно, є. Але купили досі лише те, на що було відкрито кредитну лінію. Тепер із кредиторами розрахуються через підвищення тарифів, і наступного року створять чергову. Якщо брати за галузями, то обленерго й генерація — вотчина «СКМ»; усі облгази та нафтохімія — групи Фірташа, «Нафтогаз України» — теж; частина «Укрзалізниці» й порти — спільний бізнес структур «СКМ» та «Сім’ї»; вугільна галузь — «Сім’ї», — розповів екс-голова ФДМУ.

А нещодавно, виступаючи в ефірі телеканалу ТВі, Олександр Бондар торкнувся питання, надзвичайно важливого і чуттєвого для Одещини: «Хто і за яку суму приватизує Одеський припортовий завод? Нема ніякої інтриги. Тут ніякої конкуренції не буде, давно визначено, хто буде покупцем… Я наперед можу сказати, які будуть умови конкурсу, якою буде стартова ціна і за скільки його куплять. Ціна за ОПЗ буде 4 мільярди гривень, будуть визначені ціни газу, які забезпечують діяльність цього підприємства. І єдиний претендент, хто має обсяги, — це або «Нафтогаз», або структури Фірташа».

При цьому екс-голова фонду Держмайна зауважив, що ані Ігор Коломойський, ані російські структури, котрі також вважаються претендентами на пакет акцій ОПЗ, не зможуть конкурувати з Фірташем. «Коломойський при цій владі жодного об’єкта не купив, у нього відбирають те, що він зараз має. Російські компанії за 2,5 року цієї влади жодного об’єкта не придбали в Україні. Крім того, вони позбулися уже чотирьох об’єктів», — заявив він.

Нагадаємо, Олександр Бондар був керівником Фонду держмайна України (1997—2003), заступником голови ФДМУ (2005—2006), народним депутатом (працював у профільному комітеті Верховної Ради впродовж двох скликань).

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту