![]() |
|
![]() |
![]() |
1. ПДВ
Звільнення від оподатковування ПДВ операцій з постачання програмної продукції встановлено на 10 років Законом від 05.07.2012 року № 5091 «Про внесення змін до розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо особливостей оподатковування суб'єктів індустрії програмної продукції»: з 01.01.2013 по 01.01.2023.
До програмної продукції відносяться: результат комп'ютерного програмування у вигляді операційної системи, системної, прикладної, розважальної або навчальної комп'ютерної програми (їх компонентів), а також у вигляді інтернет–сайтів або онлайн–сервісів, криптографічні засоби захисту інформації.
Підприємство буде вважатися суб'єктом індустрії програмної продукції, якщо протягом попередніх чотирьох послідовних звітних кварталів одночасно відповідає таким критеріям:
1) питома вага доходів від операцій із програмною продукцією становить не менше 70 відсотків доходів від усіх видів економічної діяльності;
2) первинна вартість основних засобів або нематеріальних активів суб'єкта перевищує 50 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року;
3) відсутній податковий борг;
4) стосовно компанії не розпочато провадження у справі про банкрутство.
2. Податок
на нерухомість
З 01.01.2013 р. набула чинності стаття 265 Податкового кодексу, згідно з якою впроваджений податок на нерухомість. Цим податком обкладаються будинки житлового фонду: житлові будинки, прибудови до них, житлові будинки садибного типу, квартири, котеджі та кімнати в багатосімейних квартирах.
Не обкладаються податком квартири та житлові будинки, площа яких не перевищує 120 кв. м та 250 кв. м відповідно. Однак, якщо у власності людини перебуває кілька об'єктів житлової нерухомості, то пільга буде застосовуватися лише до одного з них, за інші доведеться сплатити податок.
Сплачується податок громадянами один раз на рік. До 01.07.2013 р. власники об'єктів житлової нерухомості, яка підлягає оподатковуванню, одержать податкові повідомлення–рішення про суму податку та платіжні реквізити. У разі незгоди платника з розрахунками податкової, він має право звернутися до податкового органу для звірення даних.
Податок для громадян нараховує орган державної податкової служби. Терміни сплати для фізичних осіб – протягом 60 днів із дня вручення податкового повідомлення, для юридичних осіб – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що йде за звітним кварталом, які відображуються у щорічній податковій декларації.
3. Декларування
З 1 січня 2013 року почалася кампанія з декларування громадянами свого майнового стану та доходів, отриманих ними протягом 2012 року. Декларації про доходи прийматимуться до 1 травня 2013 року.
Для зручності обслуговування громадян Державна податкова служба впровадила новий сервіс, який дозволяє заповнити декларацію у електронному вигляді.
Для користування послугою платникові треба мати електронний ключ цифрового підпису та відповідне програмне забезпечення, які надаються безкоштовно.
На офіційному веб–порталі податкової служби (www.sts.gov.ua) вже розміщено спеціальний банер, де докладно роз'яснюється порядок заповнення декларації та її додатків.
У поточному році в Одеській області заплановано відкрити чотири додаткові пункти надання безкоштовних послуг одержання електронного цифрового підпису.
Таким чином, з 2013 року платники податків Одеської області будуть мати можливість безкоштовно одержати сертифікати ключів електронного цифрового підпису у п'яти пунктах, розташованих у центрах обслуговування платників податків Котовської ОДПІ, Білгород–Дністровської ОДПІ, Ізмаїльської ОДПІ, а також на території адміністративних будинків ДПІ Малиновського та Приморського районів Одеси.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |