![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
РЕЙСИ З ПЛЮСАМИ
Близько 14,5 тисячі рейсів було виконано минулого року з Одеського міжнародного аеропорту. Майже третина з них – у межах України.
Рік позначений також відчутним збільшенням попиту на авіаперевезення між Південною Пальмірою та країнами СНД. Кількість рейсів на цих напрямах зросла на 50 відсотків.
Найпопулярнішими серед наших земляків залишаються авіалінії, які з'єднують Одесу з Києвом, Москвою та Стамбулом. Загальний пасажиропотік вперше за багато років склав близько мільйона чоловік. Підприємство значно оновило аеродромну техніку, придбало нову машину для обробки повітряних суден проти зледеніння, наземне джерело живлення, багажні тягачі, візки та перонний автобус.
ДРУГІ В УКРАЇНІ
Близько трьохсот перехресть в обласному центрі обладнано світлофорами. Більше їх тільки в столиці. За цим показником наше місто обігнало навіть Харків, де населення в півтора раза більше.
Координувати роботу такої великої кількості світлофорів дозволяє автоматизована система керування дорожнім рухом. Побудована вона за зразком московської системи.
На сьогоднішній день центр керування тримає на зв'язку близько 150 світлофорів. Про те, з якими труднощами зустрічаються фахівці комунального підприємства «СМЕП», розповів виконувач обов'язків директора Володимир Лисоконь.
– Наші найпроблемніші ділянки там, де сходяться транзитні потоки до спальних районів. Наприклад, перша станція Чорноморської дороги. Зараз намагаємося максимально адаптувати роботу світлофорів, щоб водії на всіх напрямках у пікові години не простоювали в пробках, – зазначив В. Лисоконь.
ОГЛЯНУТИ 600 ТИСЯЧ ДІТЕЙ
Програма «Народний медог–ляд-2013» буде повністю спрямована на масову диспансеризацію дітей та підлітків, повідомив на черговій прес-конференції начальник управління охорони здоров’я та медицини катастроф облдержадміністрації Михайло Бартко.
Усього, за його словами, планується оглянути 600 тисяч дітей – від немовлят до юнаків і дівчат віком 17–18 років. На прес–конференції Михайло Бартко нагадав також про проведення програми «Народний медогляд» 2012 року. Її результат – виявлення захворювань на ранніх стадіях, що полегшило їх лікування. Головний лікар області відзначив також, що під час медогляду діти будуть проходити флюорографію з метою виявлення легеневих захворювань. Минулого року облдержадміністрація придбала для діагностики три нові пересувні флюорографи.
ЗАТРЕБУВАНІСТЬ ЗРОСТАЄ
Понад два мільйони гривень надійшло до міської скарбниці за минулий рік від туристичного збору.
2011 року цей показник дорівнював 1,6 мільйона гривень.
– Цифра для нас дуже важлива, – коментує начальник управління культури і туризму міськради Тетяна Маркова. – Адже вона підтверджує, що затребуваність Одеси як туристичного центру зростає. Проведено декілька пізнавальних прес–турів, завдяки чому інформація про Південну Пальміру та її туристичні можливості надійшла на сторінки різних вітчизняних та закордонних ЗМІ, а також до бортових проспектів пасажирських суден авіакомпаній, які працюють на українському авіаринку.
Ізмаїл
СКОРОЧУЄТЬСЯ ТРЕТИНА ПЕРСОНАЛУ
Про майбутнє звільнення з березня місяця попереджено 55 працівників Ізмаїльської залізничної станції – фактично третина персоналу.
Цими днями із тими, хто звільняється, зустрілися фахівці центру зайнятості та міськрайонного управління Пенсійного фонду.
Як було підкреслено, мета зу–стрічі з особами, на яких чекає звільнення, – допомогти їм у пошуках нового місця роботи. Джерела одержання інформації з метою подальшого працевлаштування, порядок одержання допомог у зв'язку з безробіттям, можливості перекваліфікації, юридичні аспекти працевлаштування – ось основний перелік питань, обговорюваних на зустрічі. Оскільки серед тих, хто звільняються, є й пенсіонери, фахівці розповіли їм про порядок призначення пенсій за вислугу років та пільгових пенсій.
Масове скорочення персоналу на Ізмаїльській залізничній станції стало ще одним тривожним дестабілізуючим сигналом на місцевому ринку праці. Воно пішло за скороченнями в Українському Дунайському пароплавстві. А наступне – не за горами. Адже 4 лютого ще на 146 чоловік зменшиться трудовий колектив місцевого торговельного порту.
Саратський район
ПОПОВНЕННЯ В МЕДИЧНОМУ АВТОПАРКУ
Транспортний парк центральної районної лікарні поповнився новою «швидкою допомогою». Про це повідомив головний лікар району Василь Сиротенко.
Це – автомашина «волга», передана для ЦРЛ рішенням облради. Сьогодні в райлікарні є вже два автомобілі, які обслуговують виїзди із хворими до обласного центру. Пацієнтів екстрених категорій довозять до одеських медичних установ не лише швидко, але й у належних умовах. Адже спецмашини обладнані за відповідними вимогами.
Крім «тойоти» та «волги», у розпорядженні персоналу спецтранспорт для обслуговування дитячого та поліклінічного відділень, а також автомобілі господарського призначення. У лікарні – опалюваний автогараж, створені й інші гарні умови для зберігання та ремонту техніки, відпочинку водіїв.
Комінтернівський район
ТЕХНІКА ДЛЯ КОМУНГОСПУ
Позитивним прикладом щодо створення та зміцнення матеріально-технічної бази сількомунгоспу може служити робота, проведена Визирською сільською радою.
Для підприємства «Джерело» торік було закуплено чотири одиниці техніки: два трактори МТЗ–82 з причепами та екскаватором, роторну косарку та мікроавтобус «газель».
– Комунальне господарство ми створили чотири роки тому, але до останнього часу з техніки воно мало тільки асенізаційну машину, – розповів сільський голова Олександр Токменінов.
Він додав, що оновлений парк машин допомагає, окрім усього іншого, давати лад у селах.
Котовський район
ГОТУЮТЬСЯ ДО 90–РІЧЧЯ
Редакція газети «Котовські вісті» завершує публікацію матеріалів про історію і сьогодення громад краю.
Цикл матеріалів було започатковано з нагоди 90–річчя утворення Котовського району. Цю дату громадськість відзначатиме у березні. У району цікаве минуле, насичене сьогодення і перспективне завтра – все це простежується на сторінках районної газети.
Журналісти цікаво розповідають про героїв–трударів, які працювали і працюють на розвиток свого краю, про багатодітні родини, найкращих господарників, доброчинців, майстрів тощо. Знайшли тут своє відображення як перші роки становлення району (ще з тих часів, як він називався Бірзульським), так і наше сьогодення.
Великомихайлівський район
НЕМОВ СТЕПОВА ЧАЙКА НАД ПТАШЕНЯТАМИ…
Майже сімдесят років минуло відтоді, як відгриміли останні залпи Великої Вітчизняної, але й досі відкриваються нові імена героїв тих трагічних і величних за силою духу подій.
Серед них – ім’я відважної жінки Марфи Сивун, яка у часи лихоліття прихистила у своєму будинку юнаків і дівчат. Їх мали відправити у фашистське рабство. Селянка, немов степова чайка над пташенятами, просила їх помилувати. Але окупанти розстріляли жінку на очах її малолітніх дітей.
Нині у селі Кошари, де жила Марфа Сивун, залишилося всього три хати. Але пам’ять про героїчну жінку жива. Завдяки ентузіасту, патріоту, письменнику і журналісту Віталію Первухіну, її ім’я і подвиг стали відомі багатьом людям. А нещодавно в Кошарах було урочисто відкрито і освячено пам’ятний знак на честь безстрашної жінки–героїні. Його виготовляли, встановлювали та впорядковували небайдужі люди – В. Первухін, Л. Арнаутов, М. Якунчиков, М. Орос, В. Вишнякова, а також учні та вчителі Полєзненської школи.
Білгород-Дністровський
СЕРЕД СЕМИ ЧУДЕС
Білгород-Дністровська середньо–вічна фортеця відображена на марках «Укрпошти».
Як повідомляє офіційний сайт Українського державного підприємства поштового зв'язку у приміщенні Музею української пошти відбулося спеціальне погашення поштових марок у малому аркуші із серії «Мальовнича Україна» – «Сім чудес України: замки, фортеці та палаци». На них зображені споруди історичної спадщини з різних куточків країни, зокрема Аккерманська фортеця.
Інформаційну добірку підготували: В. КОЗЮРА, Л. МЕЛЬНИЧУК, О. КОЛЄВ, Т. ГУРІЧЕВА, Н. САМОЙЛЕНКО, Л. КУЗЬМЕНКО, С. СМОЛІНСЬКА
РОЗПОРЯДЖЕННЯ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ № 43/2013–рп
Про призначення В. Арнаута головою Ренійської районної державної адміністрації Одеської області
Призначити АРНАУТА Василя Петровича головою Ренійської районної державної адміністрації Одеської області.
Президент України В. ЯНУКОВИЧ
18 січня 2013 року
РОЗПОРЯДЖЕННЯ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ № 42/2013–рп
Про призначення М. Кашина головою Кілійської районної державної адміністрації Одеської області
Призначити КАШИНА Михайла Олександровича головою Кілійської районної державної адміністрації Одеської області.
Президент України В. ЯНУКОВИЧ
18 січня 2013 року
РОЗПОРЯДЖЕННЯ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ № 41/2013–рп
Про призначення С. Дорохіна головою Біляївської районної державної адміністрації Одеської області
Призначити ДОРОХІНА Сергія Євгенійовича головою Біляївської район–ної державної адміністрації Одеської області.
Президент України В. ЯНУКОВИЧ
18 січня 2013 року
Життя з музикою
Сорокаріччя від дня свого ство–рення відзначила музична школа селища Радісного. За цей час її закінчили близько трьохсот учнів. Діти навчаються грі на фортепіано, скрипці, ба–яні, акордеоні, домрі, гітарі, духових інструментах. Працюють також відділення вокалу та хорового співу, хореографії, образотворчого мистецтва.
Багато які випускники шко–ли пов’я–зали своє життя з му–зикою. Серед них – Владислав Шульженко і Анастасія Махіненко. Вони стали студентами Одесь–кого училища мистецтв і куль–тури імені К. Данькевича. Анастасія Мелештян вступила на музичне відділення Біл–го–род–Дністровського педа–го–гічного училища. Є серед ви–хованців лауреати обласних, всеукраїнських, міжнародних конкурсів і фестивалів.
Майже три десятиліття школу очолював талановитий музичний педагог та організатор Іван Григорович Солоненко. Нині його справу продовжують директор школи Наталя Хайнацька, ви–кладачі Галина Кучерявенко, Валентина Савка, Людмила Швацька і Валентина Вавренчук (на знімку).
Тетяна ЄПУТАТОВА, Іванівський район
На хвилях пам’яті
Минули зимові свята, на яких було багато всього – і пісень, і костюмованих вистав, і народних обрядів. А окремо хочеться подякувати працівникам районного Будинку культури, які за традицією запросили всіх охочих на великий концерт. Створювали гарний настрій як окремі виконавці, так і цілі колективи, а зокрема й сільські аматори сцени.
Вечір той видався щедрим на пісні, танці, спогади про легендарні колективи, виконавців, які сходили на мистецький олімп у різні часи і внесли свою частку в розвиток культури.
Концертна програма мала назву «На хвилях моєї пам’яті». Оплески, вигуки «браво», «молодці» не вщухали – як знак вдячності виконавцям «старих пісень про головне».
Любов КУЗЬМЕНКО, власкор «Одеських вістей», м. Кодима
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |