ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Регіональні програми – перспективи області
24.01.2013 / Газета: Одесские известия / № 8(4427) / Тираж: 18937

В'ячеслав МАРКІН був обраний до Одеської обласної ради за 48–м виборчим округом, що включає в себе значну частину Миколаївського району. Як говорить В'ячеслав Володимирович, у рідному окрузі він буває не рідше разу на тиждень.

– Спілкуюся переважно із сільськими головами, яким відома більшість проблем, намагаємося їх спільно розв’язувати, – розповідає депутат. – Прийом по селах проваджу по черзі, раз на місяць зустрічаюся з виборцями в самому районному центрі. Чим можу – намагаюся допомогти.

– За своїм географічним розташуванням Миколаївський ра–йон відноситься до півночі області. Як відомо, існує регіональна програма розвитку цих територій. Наскільки успішно здійснювалася вона торік?

– Справді, в області є така програма, термін її дії розрахований на 2010 – 2015 роки. Якщо говорити про завдання, то це забезпечення північних районів газовим паливом (будівництво газопроводів), водопостачанням (реконструкція водопровідної мережі й облаштування артезіанських свердловин) та об'єктами соціальної інфраструктури, а також розвиток АПК, – коментує В'ячеслав Маркін. – Безпосередньо у 2012 році в межах програми в Миколаївському районі було проведено ремонт системи опалення поліклінічного відділення Миколаївської центральної районної лікарні, капремонт системи опалення школи в селі Антонюки (з переходом на альтернативні види палива). Триває ремонт дільничної лікарні в селі Андрієво–Іванівка.

Одним з найважливіших завдань я вважаю газифікацію. Звичайно, не зовсім зрозуміла ситуація із ціною на газ, але це так зване «чисте паливо», до того ж воно дає змогу вберегти від вирубування наші лісонасадження. Можна сказати, що перший етап завдання вирішено: газ прийшов до Миколаївки, у самому райцентрі газифіковано частину будинків. Тепер складається проект повної газифікації району. Що стосується забезпечення водою… На півночі області немає такої гострої проблеми з якістю води, як на півдні, але центральним водопостачанням охоплено близько 30% населення. Тож роботи ще багато.

Хотілося б нагадати, що на останній сесії облради було затверджено регіональну програму забезпечення житлом дітей–сиріт і дітей, позбавлених батьківської опіки, на 2013 – 2015 роки. Ініціатором підготовки цього документа стала обласна служба у справах дітей. Програма розроблялася на виконання відповідного Указу Президента України. У нашому регіоні передбачено спорудження і добудування житла для сиріт у таких населених пунктах, як Ізмаїл, Теплодар, Арциз, Котовськ, Красні Окни, Миколаївка, Овідіополь, а також у селах Біляївського, Балтського і Білгород–Дністровського районів. У нинішньому році з цією метою з обласного бюджету планується виділити три мільйони гривень. Крім того, необхідно буде вирішувати питання з гуртожитками, у яких діти (після закінчення терміну їхнього перебування в родинах опікунів, дитячих будинках, а також після закінчення навчальних закладів) зможуть «перечекати» період вирішення їхнього квартирного питання. Конкретно в Миколаївському районі до 2015 року житло мають одержати близько двох десятків дітей.

Щодо наступної сесії обласної ради, то крім усього іншого, на ній розподілятиметься обласний бюджет розвитку. Сама назва говорить про те, що з нього будуть фінансуватися об'єкти, від яких залежить розвиток області. Тому ми, депутати, насамперед хочемо, по–перше – узгоджувати їх із виборцями на місцях, а по–друге – намагатися, щоб вони були складовою частиною якої–небудь із наявних регіональних програм. Можливо, комусь і здається, що у нас багато програм, але саме такий підхід дає області певну перспективу.

Автор: Наталя БОНДАРЕНКО


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту