![]() |
|
![]() |
![]() |
Для місцевих бюджетів північних районів області 2013-й стане роком ще більшої економії коштів, більшого скорочення витрат. Про це свідчать сформовані на нинішній рік міські та районні бюджети.
«Незважаючи на те, що бюджети в цілому «виросли» на кілька відсотків, значно збільшуються і потреби на забезпечення життєдіяльності, — зазначають місцеві фінансисти. — Продовжують зростати ціни, розміри соціальних гарантій, змінюється розмір мінімальної заробітної плати. Все це позначається на бюджетних видатках».
Кошторис нинішнього року відрізняється від торішнього тим, що мінімальна зарплата буде підвищена тільки двічі (на 5 відсотків). У минулому році, як ми пам’ятаємо, вона збільшувалася чотири рази (на 13 відсотків). Для бюджетів це означає зменшення надходжень від податку на прибуток, оскільки доходи місцевого населення не зростатимуть так швидко, як торік. При цьому довелося передбачити і підвищення цін на енергоносії, заклавши це в бюджети.
Скажімо, у Кодимському районі наповнення бюджету (власні надходження) практично на 99 відсотків залежить від податку на доходи фізичних осіб. Але ж зростання цієї прибуткової статті безпосередньо залежить від збільшення заробітків людей. А за нинішніх реалій, коли в районах все або стоїть, або (якщо й працює) платить мінімальні зарплати, то, виходить, район і тут прив’язаний до бюджетної сфери (точніше, до людей, які в ній працюють).
Отож очевидно, що місцеві бюджети побіднішали і розпорядникам місцевої скарбниці доведеться заощаджувати, тобто обмежувати видатки на інші потреби, садити, образно кажучи, на дієту цілі сфери, які вже й без того у глибинці на ладан дихають. Це, щоправда, не стосується захищених статей, насамперед, різних субсидій, допомоги соціально не захищеним верствам населення, виконання соціальних програм. Відтак, неважко спрогнозувати, що економитимуть на витратах на зв’язок, транспорт, відрядження... А ще — шляхом так званої оптимізації (а точніше — скорочення бюджетних установ або штатних одиниць у селах). Чи можна будувати на такій економії подальше життя районів? Чи є це шлях до розвитку територій? Чи є це тим «народним бюджетом», який реально готові підтримати люди?
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.015Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |