ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Від Бугу до Дунаю — Від Дунаю до Бугу
26.01.2013 / Газета: Одесские известия / № 9(4428) / Тираж: 18937

Одеса

ЗБІЛЬШАТЬ ФІНАНСУВАННЯ

Із цього року Одеська станція «швидкої допомоги» переходить у відання обласного центру екстреної медицини та медицини катастроф. При цьому повністю зберігається штатний розклад, також передбачено збільшення кількості бригад швидкої допомоги, виходячи з потреб міста.

– Минулого року сумарний бюджет швидкої допомоги склав 100 мільонів гривень. На цей рік виділено 135 мільонів гривень, зокрема 17 мільонів – на придбання медикаментів та 8 мільонів – на оновлення транспорту. Також у бюджеті повністю закладено заробітну плату медичного персоналу. Під час реформування спеціалізовані бригади не лише не скорочуватимуться, а навпаки – їхню кількість буде збільшено як у сільській місцевості, так і в Одесі. Адже на обласний центр за нормативами належить 103 бригади швидкої допомоги, у той час як є лише 65 бригад. Крім того, у місті буде створено єдину диспетчерську службу швидкої допомоги, для неї вже виділено приміщення. Усі виклики на номер 103 будуть надходити туди, а диспетчер направить до хворого ту бригаду, яка перебуває до нього ближче, – сказав головний лікар обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Олександр Ліман.

– Проваджувана реформа супроводжується відповідним фінансуванням системи екстреної медичної допомоги з державного бюджету. А це – поповнення автопарку, оснащення необхідним сучасним устаткуванням. Усі приймальні та станції «швидкої допомоги» будуть приведені до міжнародних стандартів, передбачено навіть нову уніформу для медиків – зимову та літню, – відзначив начальник управління охорони здоров’я міської ради Ігор Шпак.

СЕРЕД КЛУБНИХ ПРАЦІВНИКІВ Є МАЙСТРИ

Найкращі працівники сфери культури одержали відзнаки «Майстер клубної справи». З 2008 року цієї нагороди удостоєні 25 чоловік. Цьогорічна урочиста церемонія відбувалася у приміщенні обласного центру української культури.

До славної когорти майстрів клубної справи увійшли директор Красноокнянського районного будинку культури Людмила Сищенко та провідний методист цього закладу Лідія Меліховська, директор методичного центру відділу культури і туризму Білгород–Дністровської райдержадміністрації Марина Вільдерман та директор Сергіївського будинку культури Наталія Главчева (Саратський район).

Заслужені нагороди найкращим вручила директор обласного центру української культури Валентина Вітос. Вона побажала їм і надалі плідно працювати задля людей, вдосконалювати клубну справу, примножувати і берегти самобутню народну творчість.

Щирі вітання пролунали і з вуст колег, а гурт української пісні обласного центру української культури «Джерело–Muzik», співачка з Білгорода–Дністровського Лілія Каржан та тріо народного фольклорно–етнографічного ансамблю «Русские посиделки» Сергіївського будинку культури подарували всім присутнім чудову концертну програму.

Савранський район

УВАГА ЕКОНОМІЦІ

Депутати районної ради затвердили бюджет. Загальний обсяг доходів та видатків у поточному році складе понад сімдесят мільйонів гривень. Субвенції з державного та обласного бюджетів надійдуть у сумі тридцяти мільйонів. Ці кошти будуть спрямовані насамперед на надання пільг та виплати державних допомог.

Разом із районним бюджетом депутати затвердили Програму соціально–економічного і культурного розвитку району на цей рік. Більше уваги приділятиметься розвитку реального сектору економіки та зміцненню соціальної інфраструктури населених пунктів.

У межах «Народного бюджету» у сільських радах даватиметься лад вуличному освітленню, зокрема у селах Дубинове та Капустянка. Планується розпочати ремонт системи водозабезпечення у райцентрі, продовжити капітальний ремонт Савранської загальноосвітньої школи та будівництво дитсадків у Кам’яному і Неділковому.

З метою вдосконалення системи охорони здоров’я у поточному році буде реорганізовано мережу закладів охорони здоров’я і створено Центр первинної медико–санітарної допомоги. З цією метою заплановано витрати у сумі близько 300 тисяч гривень.

Тарутинський район

ДОПОМОГА У ЗЕМЕЛЬНИХ ПИТАННЯХ

Вивченню стану справ, пов’язаних із виконанням земельної реформи в районі, присвятив один із своїх робочих днів в окрузі народний депутат України Антон Кіссе.

Разом з ним приїхав заступник начальника Головного управління Держземагенції в Одеській області І. Паращук, інші фахівці. В райдерж–адміністрації А. Кіссе провів співбесіду у присутності голови РДА В. Матчина та голови райради О. Тасмасиса із сільськими та селищними головами щодо паювання, забезпечення громадян, які не є пайовиками, працівників соціальної сфери земельними ділянками для ведення особистого господарства та забезпечення правовими документами на присадибні ділянки у межах населених пунктів. Виявлено недоліки. Такі, наприклад, як видача держактів на землю без кадастрових номерів, розпаювання земель, частина з яких розташована на території сусіднього Арцизького району.

За матеріалами співбесіди складено протоколи. Визначено терміни оперативного усунення недоліків.

Антон Іванович обіцяв свою допомогу та підтримку у вирішенні земельних питань. Одержані цього дня рекомендації та консультації допоможуть розв’язати багато проблем вже зараз.

Ідентичну роботу народний депутат провів також у Арцизькому районі.

Біляївський район

СТВОРЕНО ПОЖЕЖНУ КОМАНДУ

Нещодавно на території Неру–байської сільської ради створено пожежну команду.

На зборах з нагоди початку роботи особовий склад привітали начальник Головного територіального управління МНС в Одеській області В. Боделан, начальник управління Державного нагляду з питань пожежної безпеки ГУ Держтехногенбезпеки Д. Платонов, представники районних владних структур та органів місцевого самоврядування.

Відзначалося, що створення підрозділу викликано необхідністю своєчасного реагування на виклики жителів для гасіння пожеж на території великих населених пунктів Нерубайської, Холоднобалківської, Усатівської та Дачненської сільських рад. Загалом рятувальники виїздитимуть на виклики до десяти прилеглих населених пунктів.

Красноокнянський район

ЗАВДЯКИ ПРОФІЛАКТИЦІ

У роботі кримінальної міліції у справах дітей райвідділу найголовнішим завданням є не розслідування та покарання дитячого злочину, а його профілактика та попередження.

Завдяки такому підходу до справи торік, порівняно з попереднім роком, рівень дитячої злочинності знизився на 65 відсотків. Профілактична робота з дітьми триватиме. Правоохоронці й надалі використовуватимуть різні методи роботи з підлітками, особливо з дітьми із неблагополучних сімей.

Ізмаїльський район

БАЛ У КАМ’ЯНЦІ

У чудовому Палаці спорту імені М.Г. Миндру села Кам’янки відбувся традиційний зимовий бал. Зазвичай, на урочистості прийшли не лише місцеві жителі. Приїхали численні гості з Ізмаїла, сусідніх районів, Одеси.

Сільський голова Іван Лефтеров нагадав присутнім, що подібний захід вже став традицією. Його ініціатором був відомий керівник, Герой Соціалістичної Праці Микола Миндру, внесок якого до соціально–економічного, культурного розвитку не лише Кам’янки, але й усього Українського Придунав’я неоціненний. Нинішній керівник Одеської дирекції «Укртелекому», виходець із Кам’янки Валентин Попазов підкреслив, що чимало навчився у цієї талановитої людини.

Численних глядачів потішили своїми виступами народні ансамблі місцевого Будинку культури «Колорит», «Радуга», «Приятелі, танцювальна група «Діти сонця», одеський «Артбалет Алеко».

Овідіопольський район

ВІДКРИТО НОВІ ІМЕНА

У дитячому фестивалі-конкурсі взяли участь понад вісімдесят юних вокалістів віком від 5 до 16 років. Після виконання програми та оцінок журі 29 із них одержали звання лауреатів, 12 – стали дипломантами. Члени журі також відзначили добру підготовчу роботу творчих колективів районного Будинку культури «Слава», Чорноморського, Таїровського, Авангардівського, Роксоланівського будинків культури, Овідіопольської школи мистецтв, Кароліно-Бугазької музичної школи, Прилиманської загальноосвітньої школи.

У підсумку – відкрито нові таланти, які одержали путівки для подальшої участі у фестивалях та конкурсах різних рівнів. Спеціальний приз від голови Овідіопольської РДА одержав 16–річний Максим Ткачов (Великодолинська дитяча музична школа). Гран–прі вручено 8–річній Маргариті Комісаровій (Великодолинська дитяча музична школа). Друге і третє місця розділили 16–річна Карина Бистрота (Миколаївська дитяча музична школа) та вокальне тріо Таїровського будинку культури. Усі учасники фестивалю–конкурсу одержали подарунки від голови райдержадміністрації Михайла Жидкова та призи – від голови райради Владислава Плешивцева. Музичним керівникам дітей–переможців також вручені спеціальні подарунки.

Інформаційну добірку підготували: В. КОЗЮРА, Ю. ФЕДОРЧУК, Т. СТОРЧАК, Т. БАРАНОВА, І. ГОРЛЄВА, О. КОЛЄВ, Т. ГУРІЧЕВА

Реалізуючи міжнародну програму

Територіальні громади Ми–ко–лаївського району вперше співпрацювали з міжнародними структурами за програмою «Міс–цевий розвиток, орієнтований на громаду».

Свого часу, після розгляду заявок і згідно з соціально–економічним рейтингом, визначили чоти–рьох претендентів: Антонюківську, Олексіївську, Настасіївську та Ульянівську сільські ради. У кожній з них було створено громадські організації та визначено найсуттєвіші проблеми. Вони й стали основою мікропроектів. Крім того, люди заручились підтримкою владних структур.

На території Антонюківської сільради громадська організація «Авангард» підготувала мікропроект на спорудження внутрішніх туалетів у загальноосвітній школі.

Інша подібна організація – «Гефест» – спрямувала об’єднане фінансування на енергоощадні заходи, а саме – на заміну дверних та віконних блоків в Олексіївському НВК. Аналогічний крок, спрямований на турботу про школярів, зробили й члени громадської організації «Паламіда» Ульянівської сільської ради.

Результатом діяльності об’єд–нання громадян на території Настасіївської сільської ради став капітальний ремонт системи водопостачання села Ново–григорівки. Керівник орга–нізації «Джерело–Н», депутат сільської ради Араїк Хачатрян розповів, що люди також скористалися підтримкою благодійного фонду Івана Фурсіна та депутата Одеської обласної ради Ігоря Єрьоменка.

Як зазначив голова райдержадміністрації Олександр Чорний, спільний проект «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» переконливо довів, що сила громади – у єдності, у спільному прагненні розв’язувати власні проблеми, усувати недоліки, поліпшувати свій добробут.

Юрій ФЕДОРЧУК, власкор «Одеських вістей», Миколаївський район

Залишається вірити…

Цей знімок був зроблений в Одеській дитячій лікарні № 3. До маленьких пацієнтів приїхали працівники Товариства Червоного Хреста України з подарунками. Їх радо зустріла головна медична сестра Тамара Коробушкіна, адже її вихованців не так вже і часто балують такою увагою. Дітлахи з непідробним захватом приймали іграшки. Знадобляться їм і трусики, і шарфики, і рукавички.

Голова обласної організації Червоного Хреста Тамара Барнич розповіла, що при кожній такій зустрічі доводиться стримувати сльози, адже малята потребують більшої турботи про них. У цьому вона переконалася, побувавши із доброчинною місією в дитячому відділенні обласного туберкульозного диспансеру, де на лікуванні перебувають такі беззахисні діти, що потребують підтримки дорослих.

Залишається вірити у те, що про хворих дітей будуть постійно піклуватися й інші громадські організації, дотримуючись доброго прикладу червонохрестівців.

Віктор МАКСИМОВ

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту